Rojnik Sempervivum DR. FRITZ KOHLEIN C1,5
search
  • Rojnik Sempervivum DR. FRITZ KOHLEIN C1,5

Rojnik Sempervivum DR. FRITZ KOHLEIN C1,5

12,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Rojnik Dr. Fritz Köhlein to jedna z najpiękniejszych odmian rojnika o dwubarwnych rozetach. Rojnik to mało wymagająca roślina,  idealne na skalniaki i słoneczne stanowiska.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Rojnik - bylina skalna

Rojnik to urocza bylina, która tworzy zwarte, regularne rozety o przeróżnych barwach. Kolejną zaletą rojnika są jego minimalne wymagania w uprawie. Czy można chcieć coś więcej od rośliny, która ma ciekawy wygląd a przy tym jest samoobsługowa?

Sempervivum to łacińska nazwa rojnika, co oznacza wiecznie żywy. Rojnik to roślina stworzona do radzenia sobie z trudnymi warunkami. Idealna na suche, słoneczne miejsca w ogrodzie. Między nagrzanymi od słonca kamieniami czuje się najlepiej, dlatego często rojnik określany jest jako bylina skalna. Jego grube liście magazynują wodę a dodatkowo nie potrzebuje wiele podłoża na swoje korzenie. Warto wybrać rojniki do sadzenia w ogrodach skalnych czy do donic na słonecznych tarasach. 

Występuje wiele odmian rojników, różniących się kolorem i rozmiarem. Szeroki wybór pozwala stworzyć oryginalne połączenia w nasłonecznionych miejscach, gdzie inne rośliny mogłyby nie przetrwać. 

Rojnik Dr. Fritz Köhlein - najpiękniejsza odmiana rojnika

Rojnik Dr. Fritz Köhlein to jedna z najpiękniejszych odmian rojnika o dwubarwnych rozetach. Wyrazisty, bordowy środek rozety przepięknie kontrastuje z zewnętrznymi żółto-zielonymi liśćmi. Ich kolor zmienia się w ciągu roku i zależy od nasłonecznienia i dostarczonych składników odżywczych. 

Odmiana o zwartych, regularnych rozetach, osiągających do 8cm średnicy. Czas kwitnienia przypada na czerwiec, wówczas na szczycie pędu pojawiają się zebrane, drobne, różowe kwiaty w kształcie gwiazdek

Rojnik - warunki uprawy

  • stanowiska nasłonecznione
  • przeciętna gleba ogrodowa 
  • podłoże suche, przepuszczalne
  • unikajmy nadmiaru wody


Rojnik to gatunek od lat ceniony za małe wymagania i duża odporność na trudne warunki atmosferyczne. Roślina jest zarówno odporna na niskie temperatury jak i okresową suszę. Nie wymaga regularnego podlewania w porównaniu z innymi gatunkami w ogrodzie. Dobrze zimuje w naszym klimacie, późną jesienią rozeta zwija się w kulę. 

Jakie rośliny wysyłamy? 

Sadzonki rojnika z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 litra- C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, wynika to z różnego czasu wegetacji rośliny. 

Rojnik Dr. Fritz Köhlein - roślina do ogrodu i do donicy

Rojnik to najczęściej wybierana roślina do obsadzania skalniaków w ogrodach, szybko wypełni przestrzeń między kamieniami a do tego nie potrzebuje wiele miejsca. 

Gorące słońce i suche podłoże to co rojniki lubią najbardziej, dlatego bardzo dobrze nadają się do sadzenia w donicach na balkonie

Rojniki świetnie wyglądają sadzone w większych grupach, rozrastają się dość szybko i tworzą kolorowy dywan.

30D0-19505
39 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)