Rozplenica japońska, Pennisetum alopecuroides Hameln C2
search
  • Rozplenica japońska, Pennisetum alopecuroides Hameln C2
  • Rozplenica japońska, Pennisetum alopecuroides Hameln C2

Rozplenica japońska, Pennisetum alopecuroides Hameln C2

18,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Rozplenica Hameln japońska to trawa tworząca gęste kępy. Najlepiej prezentuje się posadzona w grupach i rzędach, swoje zastosowanie znajdzie w każdym ogrodzie, jako nasadzenie przydomowe. Jest niezwykle dekoracyjna zarówno kwitnąca jak i z samego kulistego pokroju. Kwiaty przypominają szczotki do butelek.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Rozplenica japońska ‘Hameln’ niezwykle ozdobna wieloletnia trawa do ogrodu

Rozplenica japońska to trawa tworząca gęste kępy. Najlepiej prezentuje się posadzona pojedynczo, swoje zastosowanie znajdzie w każdym ogrodzie, jako nasadzenie przydomowe. Jest niezwykle dekoracyjna zarówno kwitnąca jak i z samego kulistego pokroju. Kwiaty przypominają szczotki do butelek.

Odmiana ‘Hameln’ to trawa tworząca gęste kępy. Wyróżnia się wąskimi, długimi liśćmi 30-60 cm lekko wygiętymi w łuk. W sierpniu pojawiają się kwiatostany w kolorze beżowym, o długości około 20 cm.

Rozplenica japońska ‘Hameln’ jest trawą o niezwykle dekoracyjnej funkcji. Jest bardzo popularną rośliną w ciepłych rejonach Europy takich jak Hiszpania, Portugalia i Francja.

Jakie wymagania ma Rozplenica japońska ‘Hameln’

Jest rośliną bardzo mało wymagająca co do gleby, może rosnąć w glebie kamienistej wręcz z większą zawartością żwirów. Doskonale czuje się na skarpach i miejscach trudnych do zagospodarowania.

Jest bardzo odporna na wszelkie choroby i szkodniki. Rozplenica japońska Hameln uważana jest za najbardziej mrozoodporną odmianę.

Preferuje stanowisko:

  • słoneczne

Rośnie w glebie: 

  • nie ma specjalnych wymagań względem gleby.

Dobrze rośnie w miejscu ciepłym i osłoniętym od wiatru. Roślina jest mrozoodporna, jednak młode, małe sadzonki warto okryć w bezśnieżne i wietrzne zimy.  

Pamiętaj, że Rozplenica japońska Hameln najlepiej czuje się w miejscach suchych, poradzi sobie nawet w kamienistym podłożu.

W ciepłych rejonach Europy Rozplenice w gatunku bardzo często występują dziko na obrzeżach dróg, na skarpach. Jest więc niezwykle odporna i tolerancyjna względem suchym i bardzo gorących miejsc.

Przed zima warto związać kępę trawy w chochoł.

Jak przycinać Rozplenice japońską Hameln ?

W okresie późno wiosennym po największych przymrozkach należy przyciąć zeszłoroczne liście Rozplenicy około 15 cm nad ziemią.

Jeśli Rozplenica rośnie w rabacie, która wyściółkowana jest agrowłókniną lub agrotkaniną po kilku latach może mieć mało miejsca bo kępa się rozrasta.

Jeśli zauważysz że korzenie wokół kępy podnoszą tkaninę to wytnij większe koło i dzięki temu zrobisz Rozplenicy więcej miejsca.

Co ile sadzić Rozplenice japońską Hameln ?

Trawa ta jest bardzo zwartego pokroju, rozstawa w jakiej sadzimy zależy od naszych preferencji -  tego czy chcemy mieć bardzo gęsta rabatę czy wolimy jednak luźniejsze nasadzenia.

Najczęściej jednak poleca się sadzić rozplenicę w rozstawie około 50 - 70 cm.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki rozplenicy z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Wysyłka już od 24h.

Gdzie posadzić Rozplenicę japońską ‘Hameln’? Z czym komponować trawę ozdobną ?

Odmiana ‘Hameln’ jest trawą bardzo efektowną. Jej puszty kulisty pokrój w czasie kwitnienia mocno przyciąga wzrok. Swoje zastosowanie znajdzie w ogrodzie na rabatach, jak również w pojemnikach. Fantastycznie wyglądają na skarpie w otoczeniu sosen kosodrzewin i wrzośców.

Najlepiej prezentuje się posadzona w kępie, po kilka lub kilkanaście sztuk. Dobrze sprawdzi się również w kompozycji z innymi trawami, bylinami  i kwiatami ogrodowymi. 

Dobrze wygląda w donicach i przy tarasach, posadź ja w zestawieniu z jeżówkami, kocimiętką i niską nowością jaką jest werbena żyłkowana Santos.

CC00-139BB
60 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)