Ligustr Vicaryi C2 25-30cm
search
  • Ligustr Vicaryi C2 25-30cm
  • Ligustr Vicaryi C2 25-30cm

Ligustr Vicaryi C2 25-30cm

14,90 zł
Brutto wiosna 2024

Ligustr ‘Vicaryi’ żółty zimozielony krzew - idealny do formowania

To krzew liściasty o wyprostowanym pokroju. Posiada charakterystyczne  błyszczące liście w żółtym kolorze. Krzew maksymalnie dorasta do 3 metrów wysokości.

Ligustr to krzew zimozielony. Posiada sztywne, wzniesione pędy. Na przełomie czerwca i lipca pojawiają się pachnące, midododajne kremowobiałe kwiaty.

Idealna roślina na kolorowe, formowane żywopłoty, szpalery i obwódki rabat.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Ligustr ‘Vicaryi’ żółty zimozielony krzew - idealny do formowania

To krzew liściasty o wyprostowanym pokroju. Posiada charakterystyczne  błyszczące liście w żółtym kolorze. Krzew maksymalnie dorasta do 3 metrów wysokości jeśli nie jest cięty.

Ligustr to krzew zimozielony. Posiada sztywne, wzniesione pędy. Na przełomie czerwca i lipca pojawiają się pachnące, midododajne kremowobiałe kwiaty.

Idealna roślina na kolorowe, formowane żywopłoty, szpalery i obwódki rabat.

 

Powiem Ci jakie wymagania ma Ligustr ‘Vicaryi’ aby dobrze czuł się w Twoim ogrodzie

  • miejsca słoneczne i półcieniste

  • lekka normalna gleba ogrodowa

  • umiarkowane podlewanie 

Ligustr nie ma specjalnych wymagań i jest łatwy w uprawie. Ze względu na to, iż jest ozdobny z liści, które są bardzo kolorowe preferuje stanowiska słoneczne i półcieniste. Aby utrzymać ładny żółty kolor musi mieć dostęp do światła!

Pamiętaj, jest rośliną zimozieloną jeśli rośnie w wietrznym miejscu zabezpiecz go w młodym wieku przed zimowym wiatrem w bezśnieżne zimy.

Krzew jest odporny na szkodniki i choroby. Bardzo dobrze reaguje na cięcie i formowanie, jest więc idealną roślina dla Ciebie jeśli chcesz mieć w ogrodzie złoto żółte kule na tle zielonych roślin.

Podpowiem Ci gdzie posadzić Ligustr Vicaryi

Ligustr ‘Vicaryi znajdzie swoje zastosowanie w każdym ogrodzie, parku, w zielenii miejskiej. Świetnie będzie komponował się w nasadzeniach grupowych. Możesz poprzez cięcie i formowanie stworzyć z niego każdy kształt - nawet jaszczurki :)

Możesz stworzyć z niego labirynt i obramówki dla traw ozdobnych.

D447-247BB_20220816141926
40 Przedmioty
Komentarze (0)