Hortensja bukietowa Hydrangea paniculata VANILLE FRAISE C3
search
 • Hortensja bukietowa Hydrangea paniculata VANILLE FRAISE C3
 • Hortensja bukietowa Hydrangea paniculata VANILLE FRAISE C3
 • Hortensja bukietowa Hydrangea paniculata VANILLE FRAISE C3
 • Hortensja bukietowa Hydrangea paniculata VANILLE FRAISE C3
 • Hortensja bukietowa Hydrangea paniculata VANILLE FRAISE C3
 • Hortensja bukietowa Hydrangea paniculata VANILLE FRAISE C3

Hortensja bukietowa Hydrangea paniculata VANILLE FRAISE C3

33,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Ta odmiana uważana jest za królową Hortensji bukietowych. Charakteryzuje się gęstym i długim kwitnieniem. W początkowej fazie kolor kwiatów jest biały później różowieją. Krzew o sztywnych, czerwonych pędach.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Liściasty krzew ozdobny Hortensja bukietowa

Hortensja bukietowa jest chętnie wybieranym wieloletnim krzewem ozdobnym do ogrodu. Swoją popularność zawdzięcza niesamowitemu kwitnieniu oraz niskim wymaganiom. Naturalnym środowiskiem występowania hortensji bukietowej są tereny Azji. W Chinach czy Japonii te krzewy występują dziko i osiągają nawet do 6m wysokości. Nazywana jest również Hortensją wiechowatą. 

Hortensja bukietowa to obecnie jeden z najchętniej wybieranych gatunków kwitnących krzewów ozdobnych. Hortensję bez wątpienia charakteryzują efektowne stożkowe kwiatostany, wznoszone na sztywnych wyprostowanych pędach. Kolor kwiatów zależy od odmiany jaką wybierzemy, od bieli, limonki po odcienie różu i czerwieni. Większość z odmian przebarwia kwiatostany, intensywność zmiany barwy zależy od odmiany. Przepiękne okazałe kwiatostany osiągają zazwyczaj od 15 do nawet do 40 cm długości, większości składają się z kwiatów płonnych. 

Hortensja staje się ozdobna już wiosną gdy wypuszcza soczysto zielone podłużne, ostro zakończone liście liście, które są pięknym tłem dla kwiatów. Okres kwitnienia rozpoczyna się latem i trwa do późnej jesieni. Choć nie jest to roślina zimozielona jej kwiatostany zasychają na krzewie i oszronione zdobią ogród równie zimą

Pośród Hortensji bukietowych możemy wyróżnić wiele odmian różniących się kolorem kwiatów ale również rozmiarem. Standardowe odmiany Hortensji osiągają 2-3m wysokości, jednak obecnie pojawia się wiele odmian karłowych - dostrajających do około 1m wysokości. 

Hortensja bukietowa jest mało wymagającym gatunkiem krzewu ozdobnego. A jego główną zaletą jest pełna mrozoodporność. Kwitnie na pędach jednorocznych co zapewnia coroczne i obfite kwitnienie

Krzew o ozdobnych kwiatach Hortensja bukietowa Vanille Fraise

Odmiana Vanille Fraise to średniej wielkości krzew o dekoracyjnych, dużych kwiatach. Ta odmiana uważana jest za królową Hortensji bukietowych. Charakteryzuje się gęstym i długim kwitnieniem. W początkowej fazie kolor kwiatów jest biały później różowieją. Krzew o sztywnych, wyprostowanych, czerwonych pędach, wiosną pojawiają się soczysto zielone liście, które stanową idealne tło dla ogromnych kwiatostanów. Osiąga wysokość do 2m i szerokość 1,5m. Kwiatostany mogą mieć nawet 40cm długości.

Krzew jest odporny na mróz, łatwy w uprawie i nie ma specjalnych wymagań pielęgnacyjnych. Doskonale sprawdzi się w ogrodzie jako soliter, a także posadzony w grupie.

Hortensja bukietowa uprawa

 • stanowisko słoneczne, półcieniste 
 • przeciętna gleba ogrodowa, przepuszczalna
 • umiarkowane podlewanie

Hortensja bukietowa jest krzewem ozdobnym łatwym w uprawie. Najlepszym stanowiskiem dla niej będzie miejsce z rozproszonym słońcem. Posadzona w cieniu nie będzie mgła pięknie kwitnąć. Wymagania glebowe nie są wygórowane, wystarczy jej przeciętna gleba ogrodowa, lekko kwaśna, jednak nie jest to warunek konieczny. Ważne aby podłoże nie było zbyt ciężkie i gliniaste warto zapewnić przepuszczalną glebę. Unikniemy wówczas zastojów wody, których hortensja nie lubi. 

Hortensja bukietowa podlewanie

Hortensja wymaga regularnego podlewania, szczególnie w okresie wzrostu i kwitnienia. Jest to bardzo ważne przy świeżo posadzonych roślinach. Dobrze jest podlewać hortensje wcześnie rano lub wieczorem, wtedy najlepiej chłonie wodę. Unikaj lania wody bezpośrednio na kwiatostany. Egzemplarze posadzone w donicy mogą potrzebować więcej wody niż te posadzone w gruncie. Jeśli zauważysz, że liście stają się zwiędłe to znak, że podłoże jest zbyt wysuszone.

Hortensja bukietowa nawożenie

Odpowiednie nawożenie jest bardzo ważne aby hortensja mogła intensywnie kwitnąć. Do zasilenia krzewu stosuj nawozy wieloskładnikowe lub dobrze przefermentowany obornik czy kompost. Dobrym rozwiązaniem będą gotowe mieszanki, dedykowane dla Hortensji Bukietowej, dostępne w sklepach ogrodniczych. Pierwsze nawożenie przeprowadzamy na wiosnę a ostanie przed końcem lipca aby roślina mogła odpocząć.

Hortensja bukietowa zimowanie 

Ten rodzaj hortensji jest w pełni mrozoodporny, poradzi sobie również w zimniejszych rejonach kraju. Nie wymaga okrycia na zimę, jedynie młode, świeżo posadzone krzewy można okryć - u nasady usypać kopczyk z trocin czy kory. 

Hortensja bukietowa kwitnie na pędach jednorocznych więc niskie temperatury nie przeszkadzają jej w zawiązywaniu pąków kwiatowych.

Jak wykonać wiosenne cięcie Hortensji bukietowej

Przycinanie hortensji bukietowej jest bardzo potrzebny, zabieg ten przeprowadzamy wczesną wiosną. Początkowo wycinamy wszystkie słabe, cienkie pędy. Natomiast mocne i dominujące skracamy z długości zazwyczaj nad 3-5 parą oczek. Przeprowadzone coroczne cięcie pozwoli Hortensji wypuścić nowe pędy zakończone cudownymi kwiatostanami. 

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Hortensji bukietowej z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 3 litrów - C3. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Oferowane sadzonki hortensji Vanille Fraise obecnie przycięte i gotowe do sadzenia, zabieg ten zagęszcza roślinę aby w przyszłym sezonie pięknie kwitła. Ostatnie zdjęcie przedstawia roślinę końcem sierpnia.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. 

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Chcesz wiedzieć gdzie posadzić Hortensję Vanille Fraise?

Hortensja znajdzie swoje zastosowanie w wielu ogrodach. Doskonale będzie prezentować się posadzona zarówno w grupie, jak i pojedynczo. Może zostać wykorzystana jako żywopłot, do ogrodów miejskich oraz w parkach. Jej kwiaty nadają się do kompozycji florystycznych.

Z czym sadzić Hortensje bukietowa Vanille Fraise?

Hortensje Vanille Fraise  można wykorzystać w wielu aranżacjach. Możesz ją sadzić w towarzystwie bylin np. werbena patagońska, smagliczka, jeżówki.

Jeśli chcemy posadzić Limelight z innymi krzewami ozdobnymi to mogą o być tawuły japońskie, pięciorniki.

 

354D-18593_20220907094735
43 Przedmioty
Komentarze (0)