• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Cornus sericea , Dereń rozłogowy KELSEYI C5
search
  • Cornus sericea , Dereń rozłogowy KELSEYI C5

Cornus sericea , Dereń rozłogowy KELSEYI C5

23,90 zł
Brutto

Niski gęsty krzew ozdobny z liści i pędów. Dereń Kelseyi dorasta do 0,7m wysokości i około 1m szerokości. Ma piękne jasnozielone liście, które jesienią nabierają pomarańczowo czerwonej barwy.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Dereń rozłogowy KELSEYI - karłowy krzew ozdobny o zmiennej barwie liści

Niski, wieloletni krzew ozdobny z liści, kwiatów i pędów. Dereń Kelseyi ma kulisty pokrój,  dorasta do 0,7m wysokości i około 1m szerokości. Karłowy krzew gęsto pokryty zielonymi, eliptycznymi liśćmi, które pięknie się wybarwiają na jesień. 

Gęste, zielone kopuły są tłem dla białych kwiatów pojawiających się w maju. Krzew po przekwitnięciu zawiązują białe kuliste nie jadalne owoce, które są dodatkową ozdobą.  Dereń rozłogowy Kelseyi jest niezwykle dekoracyjny w okresie zimowym - pędy po zrzuceniu liści nabierają czerwono brązowego koloru. Krzew derenia rozłogowego ma pokrój poduszkowaty i zwarty.

Dereń rozłogowy KELSEYI - sprawdź jakie ma wymagania by pięknie rósł:

  • stanowisko słoneczne i półcieniste
  • przeciętna gleba ogrodowa, lekko wilgotna
  • umiarkowane podlewanie

Gatunek ten jest łatwy w uprawie, poradzi sobie w trudniejszych warunkach. Jednak jeszcze lepiej rośnie gdy posadzisz go w glebach żyznych i lekko wilgotnych. Odpowiada mu lekko kwaśne podłoże. Preferuje stanowiska słoneczne i półcieniste. 

Dereń rozłogowy KELSEYI - podlewanie

Dereń rozłogowy jest krzewem mało wymagającym, poradzi sobie z krótkotrwała suszą. Jednak należy pamiętać, że świeżo posadzone, krzewy wymagają regularnego nawadniania aby mogły się  dobrze zakorzenić. Powinniśmy zadbać o stałą wilgoć w okresie wzrostu rośliny.

Dereń rozłogowy KELSEYI - nawożenie

Nawożenie to ważny element w pielęgnacji każdej rośliny, warto dostarczyć potrzebnych składników do prawidłowego wzrostu i kwitnienia krzew. 

Dereń rozłogowy możemy zasilać wieloskładnikowym nawozem, sprawdzi się również kompost lub ekologiczny biohumus. Dobrym rozwiązaniem są nawozy o przedłużonym działaniu, wówczas taki nawóz stosujemy raz w ciągu okresu wegetacji.

Dereń rozłogowy KELSEYI - cięcie

Wczesną wiosną, kiedy pąki stają się bardziej widoczne przeprowadzamy cięcie pielęgnacyjne. Najlepiej wybrać ciepły, słoneczny dzień. 

Usuwamy wszystkie martwe, suche i chore pędy. Gałęzie przycinamy jak najbliżej żywego pąka liściowego lub całkowicie usuwamy pęd przy korzeniu jeśli tego wymaga. 

Wycinamy wszystkie dzikie i wybujałe pędy aby nadać roślinie pożądany wygląd.

Dereń rozłogowy KELSEYI - zimowanie

Kelseyi jest krzewem mrozoodpornym, nie wymaga okrycia. Dobrze zimuje w naszym klimacie.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Hortensji bukietowej z naszej szkółki na Podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Wiesz gdzie najlepiej sprawdzi się Dereń rozłogowy?

Ta odmiana Derenia, nadaje się do sadzenia w przydomowych ogrodach, ale także w miejskich parkach. Idealnie nadaje się jako roślina na niskie obwódki do ogrodów, pięknie komponuję się roślinami w ogrodach japońskich.

Przepięknie prezentuje się jesienią z przebarwionymi liśćmi. Kiedy posadzisz go z iglakami o zielonej barwie zimą zobaczysz jak pędy derenia ładnie  kontrastują w tym zestawienie. Posadź go w towarzystwie sosen górskich, jałowców lub kolumnowych cisów. Dereń rozłogowy Kelseyi piękna niska odmiana o zmiennej barwie.

91EC-1206B_20220912142533
Komentarze (0)