WRZOSIEC MIX ODMIAN 4SZT SADZONEK
search
  • WRZOSIEC MIX ODMIAN 4SZT SADZONEK
  • WRZOSIEC MIX ODMIAN 4SZT SADZONEK

WRZOSIEC MIX ODMIAN 4SZT SADZONEK

40,00 zł
Brutto wiosna 2024

Wrzosiec to zimozielona krzewinka, należąca do rodziny wrzosowatych. Zakwitają wczesną wiosną a przez cały rok zdobią ogród kolorowym ulistnieniem. Wrzośce nie sprawiają większych problemów w ich uprawie.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

OFERTA DOTYCZY 4SZTUK WRZOŚCA W DONICZCE C1
PRZY SKŁADANIU ZAMÓWIENIA PROSZĘ W WIADOMOŚCI WPISAĆ WYBRANE ODMIANY, W PRZYPADKU BRAKU WIADOMOŚCI WYSYŁAMY LOSOWO.
                                     *****

Wrzosiec  - zimozielona krzewinka 

Wrzosiec to niska, zimozielona krzewinka należąca do rodziny wrzosowatych. Naturalnie występuje na słonecznych górskich stokach Europy Środkowej i Zachodniej. 

Tworzy gęste, niskie kępy, dorasta to 20-40cm. Rozłożyste pędy pokrywają igiełkowate zimozielone liście. Zazwyczaj są zielone lub żółte, jednak w czasie roku zmieniają swoje wybarwienie. 

Wrzośce charakteryzują się intensywnym i wczesnym kwitnieniemKońcem lutego pojawiają się liczne dzwonkowate miododajne kwiaty. Wrzośce w większości kwitną odcieniami różu, purpury są też odmiany o białych kwiatach.

Wrzosiec jest bardzo popularną rośliną wieloletnią, jego obfite kwitnienie jeszcze przed wiosną wprowadza do ogrodu dużo kiedy inne rośliny są uśpione.

Krzewinki znajdą miejsce w każdym ogrodzie, z powodzeniem mogą rosnąć w donicach. Połączone z innymi roślinami wrzosowatymi stworzą przepiękne aranżacje.

 

Wrzosiec GOLDEN ROSE

Wrzosiec krwisty Golden Rose to przepiękna, zimozielona krzewinka karłowa, która osiąga 10-20 cm wysokości i do 25 cm średnicy. Jest niskiego pokroju, ale za to bardzo gęstego i rozłożystego. Charakteryzuje się różowymi, dzwonkowatymi kwiatami, które są zebrane jednostronnie wzdłuż pędów. Na  zimę listki przebarwiają się na rudo-pomarańczowy kolor, to bardzo atrakcyjna kępka. Kwitnie od marca do końca kwietnia.

 

Wrzosiec PRACEOX

Odmiana Praceox to niska, zimozielona krzewinka do 30 cm wysokości. Tworzy zwarte kępy o lekko igiełkowatych liściach w kolorze zielonym. W lutym roślina zakwita w zwisające, dekoracyjne kwiaty o lekko dzwonkowatym kształcie. Kwiaty są różowe i miododajne. 

 

Wrzosiec - wymagania

  • stanowisko słoneczne, półcieniste

  • przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna gleba gleba 

  • podłoże o kwaśnym pH

Wrzosiec najlepiej czuje się w słonecznym, ciepłym miejscu. W półcieniu jego kwitnienie nie będzie tak obfite. Ważne aby ziemia była o kwaśnym odczynie i przepuszczalna.

 

Wrzosiec - podlewanie

Wrzośce najlepiej się czują w umiarkowanie wilgotnym podłożu. Dobrym pomysłem będzie ściółkowanie gleby wokół wrzośców, zapobiegnie to nadmiernemu parowaniu wody.

 

Wrzosiec - ściółkowanie

Rośliny wrzosowate mają płytki system korzeniowy, dlatego warto ściółkować glebę wokół nich. Do ściółkowania możemy użyć np. kory drzew iglastych, igliwia, trocin. Zabieg ten zabezpieczy korzenie przed nadmierną utratą wilgoci, mrozem. Wyściółkowane podłoże utrudni zachwaszczanie rośliny.

 

Wrzosiec - cięcie

Regularne przycinanie wrzośców pozwoli im zachować ładny pokrój i zwiększy kwitnienie w przyszłym roku.

Cięcie przeprowadzamy po kwitnieniu, czyli w maju. Usuwamy przekwitnięte kwiaty (a nie całe pędy). Przycinamy w ten sposób aby zostawić jak najdłuższą ulistnioną część pędu. Usuwamy suche, bezlistne pędy.

 

Wrzosiec - zimowanie

Wrzośce dobrze zimują w naszym klimacie i nie wymagają okrycia na zimę.

 

Wrzosiec - nawożenie

Do wiosennego zasilenia stosujemy nawozy do roślin wrzosowatych, zgodnie z opisem producenta.

 

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Wrzośca z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra- C1. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia

 

Znajdź miejsce dla naszych Wrzośców w ogrodzie!

Wrzośce znajdą swoje zastosowanie w każdym ogrodzie. Idealnie będą prezentować się na skalniaku, wrzosowisku, na rabacie, jako roślina okrywowa. Można je sadzić wzdłuż ścieżek czy obwódek rabat.

Najładniej wyglądają sadzone w grupie jednorodnej lub mieszanych odmian. Przy sadzeniu w grupie zalecamy zachować odstęp ok. 40cm. Większa ilość wrzośców stworzy puchaty kolorowy dywan

Wrzośce to nieodłączny element wrzosowisk. Posadzone z innymi roślinami wrzosowatymi stworzą atrakcyjną rabatę przez cały rok. Mnogość kolorów rozmiarów pozwala na dobranie odpowiednich roślin względem własnych gustów.

Wrzośce ze wzajemnością uwielbiają towarzystwo azali japońskichpierisówkiścieni, modrzewnicy, różaneczników, krzewów iglastych.

Swoje zastosowanie znajdą również posadzone w donicy jako dekoracja na balkon lub taras.

C457-6804C
99 Przedmioty
Komentarze (0)