• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Pleioblastus viridistriatus, Plejoblast  Auricoma C2 BAMBUS ZŁOCISTY
search
  • Pleioblastus viridistriatus, Plejoblast  Auricoma C2 BAMBUS ZŁOCISTY
  • Pleioblastus viridistriatus, Plejoblast  Auricoma C2 BAMBUS ZŁOCISTY

Pleioblastus viridistriatus, Plejoblast Auricoma C2 BAMBUS ZŁOCISTY

44,90 zł
Brutto

Plejoblast ‘Aurea’ to bambus okrywowy o wygiętych żółto-zielonych liściach. Najbardziej popularna i wytrzymała odmiana., dorasta do 100cm.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

BAMBUS AURICOMA Plejoblast Auricoma wieloletni mrozododporny bambus do ogrodu

Bambus wieloletni - jest przepiękną rośliną ozdobną

Plejoblast ‘Aurea’ to bambus okrywowy o bujnych, łukowato wygiętych, żółtych liściach z podłużnymi pasami w kolorze zielonym. Pomimo zielonych pasków jest niesamowicie pięknie złoto wybarwiony.

Jest najbardziej popularną i najchętniej wybieraną odmianą bambusa złocistego. Jedna z najlepszych i dobrze znanych odmian. Rośnie zdrowo i silnie. Bambus jest łatwy w uprawie i bez zastosowania ograniczeń dobrze się rozrasta.

Bambus Plejoblast Auricoma charakteryzuje się przewieszonymi liśćmi tworzącymi piękną gęstą kępe. Odmiana ‘Auricoma’ swym wzrostem osiąga od 30 cm do 100 cm i rozrasta się na spore szerokości. Charakteryzuje się żółtymi, łukowato wygiętymi liśćmi z widocznymi zielonymi paskami. Bambus Plejoblast posadzony bez ograniczeń może rozrosnąć się w spora sadzonkę. Jeśli chcesz utrzymać go w ryzach posadź go w dużej donicy zakopanej w ziemi. 

Jakie wymagania ma Plejoblast BAMBUS ‘Auricoma’?

Plejoblast bambus wieloletni, dobrze rośnie i czuje się na większości stanowisk w ogrodzie. Będzie dobrze rósł zarówno w słońcu jak i w cieniu. Jest rośliną okrywową i warto zadbać aby miał miejsce się rozrastać.

Najlepiej rośnie w glebie żyznej, przepuszczalnej o odczynie lekko kwaśnym i zasadowym. Bambusy nie lubią zastoisko wodnych przy korzeniach dlatego należy zadbać o miejsce dobrze zdrenowane dla niego.

Najlepiej wybarwia się posadzony w słońcu aczkolwiek może rosnąć też w półcieniu i cieniu. Zadbaj o miejsce osłonięte od wiatru w czasie zimy. Suchy zimowy wiatr jest niebezpieczny dla wszystkich bambusów, gdyż powoduje suszę fizjologiczną roślin. W ciepłych rejonach Polski jest tpo bambus zimozielony. 

Jeśli miejsce w Twoim ogrodzie jest wietrzne na czas bezśnieżnej i mroźnej zimy zabezpiecz bambusa kopczykiem z ziemi, kory lub zimową agrowłókniną. Jest bardzo mrozoodporny.

Jakie warunki dla bambusa w ogrodzie?

  • stanowisko słoneczne
  • gleba żyzna, przepuszczalna
  • podłoże umiarkowanie wilgotne

Jak przycinać Plejoblast bambus Auricoma ?

W okresie wczesno wiosennym po największych przymrozkach należy przyciąć zeszłoroczne liście Bambusa zaraz nad ziemią. Zazwyczaj jest to koniec lutego lub początek marca.

Jeśli Plejoblast bambus rośnie w rabacie, która wyściółkowana jest agrowłókniną lub agrotkaniną po kilku latach może mieć mało miejsca bo kępa się rozrasta.

Jeśli zauważysz że korzenie wokół kępy podnoszą tkaninę to wytnij większe koło i dzięki temu zrobisz bambusowi więcej miejsca.

Nie usuwaj suchych liści tej trawy ozdobnej jesienią - chronią ją dodatkowo przed mrozem. Możesz przyciąć go trochę wczesną jesienią - pobudzi go to do wypuszczenia nowych liści.

Co ile sadzić Plejoblast bambus Auricoma?

Bambus ten jest rośliną okrywową i dość mocno się rozrasta, sadź go najlepiej w odstępach około 1m od siebie.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Plejoblasta Bambusa z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów i większe - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będą z niego piękne okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Gdzie posadzić Plejoblast bambus wieloletni Auricoma ? Z czym komponować tą trawę ozdobną ?

Trawa znajdzie swoje zastosowanie jako roślina okrywowa, na obwódki, dobrze wygląda w pojemnikach zestawiona z iglakami na pniu w kontrastowym zielonym lub srebrnym kolorze.

Hakonechloa Aureola jest idealną trawą do ogrodów skalnych oraz japońskich. Pięknie komponuje się z czerwono listnymi Żurawkami, ozdobnymi z dużych liści Rodgersjami i Funkiami.

Można obsadzać nią wszelkie kamienne murki, skalniaki i skarpy.

B1A7-28324
Komentarze (0)