• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Goździk postrzępiony Dianthus pulmarius Angel of Purity C1
search
  • Goździk postrzępiony Dianthus pulmarius Angel of Purity C1

Goździk postrzępiony Dianthus pulmarius Angel of Purity C1

12,90 zł
Brutto

Goździk postrzępiony to wieloletnia, bardzo wytrzymała bylina o niezwykle intensywnym kwitnieniu. Zachwycająca półpełnymi, śnieżnobiałymi kwiatami o przyjemnym zapachu. W czasie kwitnienia osiąga do 25 cm wysokości, rozrasta się kępką na szerokość 20 cm.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Goździk postrzępiony Angel of Purity - dekoracyjna bylina do ogrodu

Goździk postrzępiony to wieloletnia, bardzo wytrzymała bylina o niezwykle intensywnym kwitnieniu. Dziko występuje w Środkowej i Południowo-Wschodniej Europie, pochodzi z rodziny goździkowatych. Bardzo chętnie wybierana jako roślina ozdobna ze względu na łatwość w uprawie i bardzo liczne kwitnienie.

Goździk Angel of Purity to bylina o niezwykle eleganckim wyglądzie, zachwycająca półpełnymi, śnieżnobiałymi kwiatami o przyjemnym zapachu. Urocza roślina tworzy niskie kępy srebrno zielonych liści, które na przełomie maja i czerwca zamieniają się w puchate białe dywany. W czasie kwitnienia osiąga do 25 cm wysokości, rozrasta się kępką na szerokość 20 cm.

Goździk postrzępiony to jedna z najpiękniejszych bylin kępiasto dywanowych rosnących w pełnym słońcu, jego wymagania są minimalne a kwitnienie bardzo obfite.

Goździk Angel of Purity - wymagania

  • stanowisko słoneczne
  • gleba przeciętna ogrodowa, przepuszczalna
  • umiarkowane podlewanie

Goździk bardzo dobrze czuje się w pełnym słońcu. Wystarczy mu przeciętna gleba ogrodowa. Należy unikać nadmiaru wody w podłożu. 

Goździk Angel of Purity - pielęgnacja

Po kwitnieniu należy bylinę przyciąć, aby ponownie pięknie zakwitła. Na wiosnę warto zasilić nawozem wieloskładnikowym.

Goździk Angel of Purity - podlewanie

Goździk nie ma problemów w przetrwaniem okresowej suszy, należy tylko pamiętać aby po posadzeniu rośliny zapewnić jej wilgoć.

 Goździk Angel of Purity - zimowanie

Goździk postrzępiony jest rośliną w pełni mrozoodporną, nie wymaga okrycia na zimę.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Goździka z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra - C1. Wysyłamy zdrowe, dobrze ukorzenione sadzonki.

Byliny wiosną są odpowiednio przycinane - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy starannie, aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji, najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Sprawdź gdzie i z czym możesz sadzić Goździka Angel of Purity!

Goździk Angel of Purity to bezwątpienia bylina słońca, dlatego świetnie sprawdzi się w miejscach nasłonecznionych. Bardzo dobrze uzupełni przestrzeń na skalniakach, wzdłuż murków czy ścieżek wysypanych żwirem.

Goździk bardzo dobrze prezentuje się sadzony w grupie, tworzy biały puchaty dywan, jako roślina okrywowa zalecamy 12 szt na 1 mkw rabaty. Ze względu na swoje kompaktowe rozmiary z powodzeniem może być sadzony w pojemnikach czy donicach.

Goździk postrzępiony świetnie komponuje się z innymi bylinami o podobnym pokroju. Białe goździki będą tworzyć ciekawe aranżacje z mocnymi kolorami żagwinów czy floksami szydlastymi. Idealnym towarzystwem dla goździków będą rojniki i rozchodniki, które mają podobne wymagania.

FFE6-187F6

Zobacz także

Komentarze (0)