• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Żagwin ogrodowy Aubrieta cultorum GLACIER BLUE C1
search
  • Żagwin ogrodowy Aubrieta cultorum GLACIER BLUE C1

Żagwin ogrodowy Aubrieta cultorum GLACIER BLUE C1

12,90 zł
Brutto

Żagwin ogrodowy Glacier Blue to wieloletnia bylina kwitnąca wiosną. Tworzy niskie kępy, gęsto pokryte niebieskimi kwiatami z żółtym środkiem. Roślina miododajna i mrozoodporna.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Żagwin ogrodowy Glacier Blue - wiosenna bylina

Żagwin ogrodowy Glacier Blue to wspaniała odmiana pół zimozielonej byliny, która zachwyca swoim intensywnym kwitnieniem. Z szaro-zielonych liści tworzy zwarte kępy, które od kwietnia pokrywają się niebieskimi kwiatami z żółtym środkiem. Kolorowe poduchy kwitną bardzo długo a przycięcie suchych kwiatów, spowoduje że znów zakwitnie. 

Bylina dorasta do 15-20 cm wysokości przy osiągnięciu 40 cm średnicy. Jest rośliną miododajną, wabiącą zarówno pszczoły, jak i motyle.

Żagwin jest to  bylina o małych wymaganiach, a szerokim zastosowaniu, sprawdzi się w wielu aranżacjach. Można go sadzić na rabatach jak i w donicach.

Co lubi nasz Żagwin Glacier Blue?

  • stanowiska słoneczne i ciepłe,
  • gleba przepuszczalna, przeciętnie żyzna
  • umiarkowanie podlewanie

Żagwin ogrodowy to prosta i mało wymagająca roślina w uprawie. Potrzebuje przede wszystkim słonecznego stanowiska, dlatego to bardzo dobry wybór na słoneczne miejsce w ogrodzie. Bardzo dobrze czuje się w lekkiej, przepuszczalnej glebie. 

Po przekwitnieniu uschnięte pędy należy usunąć a na wiosnę zastosować nawóz wieloskładnikowy. Żagwin to roślina odporna na mróz i choroby.

Żagwin ogrodowy - sadzonki

Sadzonki z naszej szkółki na Podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra- C1. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. W czasie sezonu rośliny są odpowiednio przycinane, jest to zabieg konieczny aby zagęścić roślinę i pobudzić do obfitego kwitnienia. 

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Żagwin ogrodowy Glacier Blue - zastosowanie

Żagwin Glacier Blue jest doskonałą byliną do posadzenia na różnego rodzaju skalniakach. Swoim niepowtarzalnym wyglądem pasuje do rozmaitych kompozycji rabatowych, czyniąc je bardziej atrakcyjnymi.

Żagwin bardzo dobrze wygląda przy  murach, kamiennych schodach lub ścianach. Świetnie spisuje się jako roślina na obwódki, sadzona wzdłuż ścieżek.

Żagwin ogrodowy to roślina kwitnąca wiosną, możemy stworzyć kolorową rabatę wspólnie z floksami, ubiorkiem, sasankami.

36DD-516F4

Zobacz także

Komentarze (0)