• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Żuraweczka Heucherella Buttered Rum C1
search
  • Żuraweczka Heucherella Buttered Rum C1

Żuraweczka Heucherella Buttered Rum C1

15,90 zł
Brutto

Buttered Rum to niezwykle urocza odmiana żuraweczki o silnie powycinanych liściach w ciepłym, karmelowym odcieniu. Cechą charakterystyczną tej odmiany są liście w kształcie klonu.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Żuraweczka - piękna bylina do cienia i nie tylko

Żuraweczka to kuzynka żurawki, o bardzo podobnym wyglądzie i zbliżonych wymaganiach. Zarówno żurawki jak i żuraweczki zyskują coraz większą popularność, ponieważ z powodzeniem mogą rosnąć w cieniu.

Żuraweczka to roślina wieloletnia, częściowo zimozielona zaliczana do rodziny skalnicowatych. powstała w wyniku skrzyżowania gatunku Heuchera i Tiarella.

Żurawczki słyną z kolorowych liści, które już wczesną wiosną zdobią ogród. Ułożone w zwarte kępy pięknie pofalowane liście nadają roślinie niezwykłego wyglądu. Żuraweczki to również rośliny kwitnące, jednak w odróżnieniu od żurawek ich kwiaty są większe zebrane w grona.

Pośród żuraweczek wyróżniamy wiele odmian różniących się od siebie kolorem, wielkością i formą liścia. Żuraweczki tworzą zwarte kępy, zazwyczaj dorastają do 30cm wysokości.

Wieloletnie byliny jakimi są żuraweczki można wykorzystać do upiększenia balkonu czy tarasu, ponieważ bardzo dobrze czują się w pojemnikach. Świetny efekt daje połączenie żurawek z żuraweczkami, takie połączenie rozjaśni ciemniejsze miejsca w ogrodzie gdzie inne rośliny miałyby trudność rosnąc.

Żuraweczka Buttered Rum - kompaktowa bylina o karmelowych liściach

Buttered Rum to niezwykle urocza odmiana o silnie powycinanych liściach w ciepłym, karmelowym odcieniu. Cechą charakterystyczną tej odmiany są liście w kształcie klonu, które zmieniają barwę od bardziej intensywnej na wiosnę po zgaszoną jesienią.

Dodatkowo latem zdobią ją  białe kwiaty zebrane w grona. W czasie kwitnienia dorasta do 25cm wysokości i rozrasta się na szerokość 40cm.

Żuraweczka - wymagania

  • stanowisko półcieniste,
  • gleba próchnicza, średnio żyzna
  • podłoże przepuszczalne, wilgotne

Żuraweczki w odróżnieniu od żurawek zdecydowanie lepiej czują się w miejscach bardzie ocienionych. Podobnie nie lubią suszy, należy pamiętać o regularnym podlewaniu, ponieważ ma płytki system korzeniowy.

Warto zastosować nawóz wieloskładnikowy, wówczas liście ładnie się wybarwiają.

Przy zapewnieniu lekko zacienionego miejsca i wilgotnego podłoża żuraweczki nie sprawią problemu w uprawie.

Jakie rośliny wysyłamy ?

Sadzonki żuraweczek z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra- C1. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Jak można wykorzystać Żurweczkę ?

Żuraweczka znajdzie wiele zastosowań w ogrodzie i nie tylko. Bardzo dobrze nadaje się do uprawy w donicach i pojemnikach, może być dekoracją balkonów i tarasów.

Najlepiej prezentuje się sadzona w większej grupie lub łączona z innymi odmianami.Szeroki wybór kolorów i form żurawek i żuraweczek pozwala stworzyć oryginalne kompozycje.

Żuraweczki dobrze radzą sobie w cieniu, możemy je łączyć z innymi roślinami o podobnych wymaganiach np. funkie, brunnera.

Żuraweczki możemy łączyć z trawami, które też dobrze się czują w cieniu. Dobrym towarzystwem dla żurawki o ciemnych liściach będą np. turzyce, kosmatka.

9748-89961

Zobacz także

Komentarze (0)