Rdest himalajski Persicaria amplexicaulis Cottesbrook Gold C1,5
search
  • Rdest himalajski Persicaria amplexicaulis Cottesbrook Gold C1,5
  • Rdest himalajski Persicaria amplexicaulis Cottesbrook Gold C1,5
  • Rdest himalajski Persicaria amplexicaulis Cottesbrook Gold C1,5

Rdest himalajski Persicaria amplexicaulis Cottesbrook Gold C1,5

19,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Cottesbrook Gold to nowa i jeszcze rzadko spotykana odmiana rdestu himalajskiego. Charakteryzuje się eliptycznymi liśćmi w intensywnie żółtym kolorze. Dorasta do 120cm wysokości.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Rdest himalajski Cottesbrook Gold długo kwitnąca, wieloletnia bylina

Rdest himalajski to efektowna,  wieloletnia bylina zachwyca pięknym i długim kwitnieniem a dodatkowo jest bardzo wytrzymała.

Cottesbrook Gold to nowa i jeszcze rzadko spotykana odmiana rdestu himalajskiego. Charakteryzuje się eliptycznymi liśćmi w intensywnie żółtym kolorze. Tak pięknie wybarwione liście tworzą idealne tło dla różowo-czerwonych kwiatów. W czasie kwitnienia dorasta do 120cm wysokości i rozrasta się na szerokość 90cm.

Rdest Cottesbrook Gold kwitnie bardzo długo, od lata aż do późnej jesieni. W czasie kwitnienia z pośród gęstej kępy złocistych liści wyrastają długie pędy zakończone wyrazistymi  kwiatostanami. Rdest to bylina długo kwitnąca. Zachwyca kwiatami przypominającymi szczotki do butelek aż do pierwszych przymrozków.

Rdest to roślina godna uwagi nie tylko na walory dekoracyjne ale również ze względu na niskie wymagania w uprawie. Również jest roślina pożyteczna, zaliczana do roślin miododajnych.

Rdest himalajski Cottesbrook Gold - wymagania

  • stanowisko słoneczne lub lekko zacienione
  • gleba średnio żyzna
  • podłoże przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne

Rdest Cottesbrook Gold to roślina o małych wymaganiach, która świetnie sobie poradzi na miejscu słonecznym jak i lekko zacienionym. Wystarczy zapewnić przepuszczalną, średnio żyzną glebę aby cieszyć się obfitym kwitnieniem. Warto pamiętać o regularnym podlewaniu w czasie suszy.

Rdest himalajski Cottesbrook Gold - pielęgnacja

Rdest himalajski to roślina wieloletnia, w pełni mrozoodporna - nie wymaga okrycia na zimę.

Na wiosnę i w czasie kwitnienia warto zastosować nawóz wieloskładnikowy aby roślina mogła pięknie kwitnąć. Dobrze jest usuwać przekwitłe kwiatostany, wtedy zachowa piękny wygląd.

Dodatkową zaletą rdestu himalajskiego jest duża odporność na szkodnik - ślimaki omijają rdest z daleka.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki rdestu z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o  pojemności 1,5 litra -C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Jak i gdzie wykorzystać Rdest Cottesbrook Gold?

Rdest Fat Domino sprawdzi się  w wielu aranżacjach, bardzo dobrze prezentuje się w ogrodach naturalistycznych, skalnych.

Rdest może być wykorzystany jako roślina zadarniająca, do wypełnienia wolnych przestrzeni. Intensywny kolor liści ożywi ciemniejsze miejsca w ogrodzie, rdest z powodzeniem będzie rósł w półcieniu.

Rdest himalajski Cottesbrook Gold  o tak wyrazistych liściach i kwiatach może być sadzony pojedynczo jak i w większej grupie, tworzy wówczas piękny obraz.

Jeśli szukasz rośliny wokół oczka wodnego lub strumyka to Cottesbrook Gold będzie się bardzo dobrze prezentował w takich miejscach, dodatkowo będzie miał wilgotne podłoże.

Dobrym towarzystwem dla Cottesbrook Gold będą inne byliny kwitnące czy trawy ozdobne np sesleria jesienna.

99F9-4512C
9 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)