Języczka Przewalskiego Ligularia przewalskii C1,5
search
  • Języczka Przewalskiego Ligularia przewalskii C1,5

Języczka Przewalskiego Ligularia przewalskii C1,5

22,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Języczka Przewalskiego to wieloletnia, bardzo okazała kwitnąca bylina, zachwyca rozmiarem i wyglądem a do tego nie sprawia większych problemów w uprawie. Posiada duże, dłoniaste, silenie powycinane liście. Kwitnie od lata do jesieni, wówczas pojawiają się liczne, długie żółte kwiatostany.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Języczka Przewalskiego - bardzo efektowna kwitnąca bylina

Języczka Przewalskiego to wieloletnia, bardzo okazała bylina, zachwyca rozmiarem i wyglądem a do tego nie sprawia większych problemów w uprawie. Języczka ta ozdobna jest zarówno z liści jaki i kwiatów.

Posiada duże, dłoniaste, silenie powycinane liście, gęsto osadzone na purpurowych pędach. W czasie kwitnienia dorasta nawet do 150cm wysokości i 90cm szerokości. Tworzy gęstą kępę liści, która jest świetnym tłem dla kwiatów rozwijających się od dołu ku górze

Czas kwitnienia przypada od lipca do jesieni, wytwarza wówczas długie kwiatostany złożone z pojedynczych żółtych koszyczków kwiatowych. Połączenie ciemnych liści i wyrazistych kwiatów daje niesamowity efekt. Dodatkowo liście języczki Przewalskiego pod koniec lata nabierają pomarańczowo-brązowych odcieni, co sprawia, że roślina jest atrakcyjna przez długi okres wegetacyjny.

Języczka Przewalskiego - wymagania i pielęgnacja

  • stanowisko półcieniste
  • gleba żyzna, gliniasta
  • podłoże wilgotne

Języczka Przewalskiego najlepiej rośnie w miejscach zacienionych, gdzie dociera rozproszone słońce.

Języczka dobrze się czuje w glebach wilgotnych, gliniastych dlatego możemy ją sadzić nawet w miejscach podmokłych. 

Języczka bardzo dobrze zimuje w naszym klimacie i nie wymaga okrycia na zimę.

Jakie rośliny wysyłamy ?

Sadzonki języczki z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 litra- C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Rośliny w sezonie zmieniają wygląd, dlatego otrzymane sadzonki mogą się różnić od przedstawionych zdjęć

Sprawdź jak wykorzystać Przewalskiego w swoim ogrodzie!

Języczka Przewalskiego bardzo dobrze wpisuje się w przydomowe ogrody, może być elementem leśnych czy naturalistycznych założeń.

Bylina świetnie prezentuje się posadzona w grupie po kilka sztuk, a także pojedynczo. Swoje zastosowanie znajdzie na rabaty, sprawdzi się również w pobliżu oczek wodnych lub do ogrodów nadwodnych.

Możemy ją wykorzystać jako niższe piętro przed wysokimi drzewami. Korony drzew dadzą cień a kwitnące języczki wypełnią pustą przestrzeń.

Języczka o jasnych, żółtych kwiatach świetnie ożywi ciemniejsze miejsca w ogrodzie, dobrze jest sadzić ją w pobliżu roślin o podobnych wymaganiach np funkie, żurawki, żuraweczki.

83FF-829F7
10 Przedmioty
Komentarze (0)