Rozchodnik Sedum CARL C2
search
  • Rozchodnik Sedum CARL C2
  • Rozchodnik Sedum CARL C2

Rozchodnik Sedum CARL C2

16,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Odmiana Carl wyróżnia się spośród innych rozchodników wyrazistą karminowo-różową barwą kwiatów, które pojawiają się od sierpnia i utrzymują się przez jesień zdobiąc ogród kiedy inne byliny już kwitnienie mają za sobą.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Rozchodnik - kwitnąca bylina na jesień

Rozchodnik to wieloletnia, kwitnąca bylina. Pochodzi z terenów z terenów Azji, bardzo dobrze radzi sobie w naszym klimacie. Jest w pełni mrozoodporny a letnie palące słońce nie jest dla niego problemem.

Rozchodnik to bylina o kulistym pokroju, jego wielkość zależy od odmiany. Cechą charakterystyczną rozchodnika są grube, mięsiste liście, które gęsto pokrywają pędy. Taka budowa liści, pomaga roślinie przetrwać okresy suszy, ponieważ magazynuje wodę w liściach.

Na szczytach pędów rozchodnik rozwija baldachowate kwiatostany, złożone z licznych kwiatów, zazwyczaj są  w odcieniach różu jednak w zależności od odmiany mogą się różnić od siebie. Kwitnienie rozchodnika jest bardzo obfite w całości zakrywa liście.

Rozchodnik to bardzo dekoracyjna roślina, już w lipcu kiedy zawiązuje ogromne  kwiatostany wygląda spektakularnie a rozwijające się kwiaty z czasem różowieją i są ozdobą do późnej jesieni.

Rozchodnik okazały to nie tylko roślina, która zachwyca wyglądem, przede wszystkim jest to roślina miododajna, która wabi całą chmurę zapylaczy.

Rozchodnik Carl - najpiękniejsza odmiana rozchodnika

Rozchodnik Carl  to bardzo dekoracyjna odmiana o rozłożystej ale zwartej formie. Tworzy gęstą kopułę, dorasta do 50cm wysokości w czasie kwitnienia.

Odmiana Carl wyróżnia się spośród innych rozchodników wyrazistą karminowo-różową barwą kwiatów, które pojawiają się od sierpnia i utrzymują się przez jesień zdobiąc ogród kiedy inne byliny już kwitnienie mają za sobą.

Rozchodnik Carl w 2012 roku został wyróżniony nagrodą RSH AGM w Wielkiej Brytanii.

 Rozchodnik - wymagania

  • stanowisko słoneczne
  • podłoże przepuszczalne
  • przeciętna ziemia ogrodowa

Rozchodnik to roślina o bardzo małych wymaganiach, nie potrzebuje wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Poradzi sobie w przeciętnej glebie ogrodowej. Najlepiej czuje się w pełnym słońcu, w półcieniu jego kwitnienie może być nieco mniej okazałe.

Warto pamiętać, że rozchodnik lubią przepuszczalne podłoże, unikaj miejsc z ciężką gleba i terenów podmokłych. Rozchodnik nie jest rośliną żarłoczną w zupełności wystarczy mu niewielka dawka nawozu wieloskładnikowego

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki rozchodnika z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Sprawdź gdzie możesz go wykorzystać!

Jeśli szukasz kwitnącej, wieloletniej byliny na słoneczne miejsce to rozchodnik będzie idealnym rozwiązaniem. Bardzo dobrze poradzi sobie na słonecznych rabatach, skarpach, między kamieniami, może być sadzony wzdłuż murków, ścieżek - palące słońce nie będzie mu przeszkadzać.

Rozchodnik nadaje się również do uprawy w pojemnikach, możemy nim dekorować słoneczne tarasy czy balkony. Cięte kwiaty mogą być użyte do kompozycji bukietowych.

Rozchodnik Carl zachowuje sztywną, zwartą formę dlatego świetnie nadaje się na obwódki rabat.

Rozchodnik Carl - w jakim towarzystwie go sadzić?

Rozchodnik Carl to bylina późnego lata dlatego warto ją mieć w swoim ogrodzie aby przedłużyć kolorowy obraz. Na jesiennych rabatach możemy łączyć go z jeżówkami, wilczomleczem.

Rozchodnik bardzo ładnie wygląda w towarzystwie traw ozdobnych np. kostrzewa sina, rozplenica Little Bunny

Rozchodniki mogą być uzupełnieniem nasadzeń z krzewami ozdobnymi np. budleja Dawida, berberys Admiration, czy żółty Tiny Gold, żółty pięciornik Goldfinger

B-014
8 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)