Budleja Dawida Omżyn Dawida Buddleja davidii Motyli krzew mix kolorów
search
  • Budleja Dawida Omżyn Dawida Buddleja davidii Motyli krzew mix kolorów
  • Budleja Dawida Omżyn Dawida Buddleja davidii Motyli krzew mix kolorów
  • Budleja Dawida Omżyn Dawida Buddleja davidii Motyli krzew mix kolorów

Budleja Dawida Omżyn Dawida Buddleja davidii Motyli krzew mix kolorów

19,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Budleja to wieloletni, ozdobny krzew kwitnący. Roślina długo kwitnąca, występuje wiele odmian krzewu. Kwiaty pachnące, przyciągają motyle. Bardzo duży wybór roślin!

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Budleja Dawida - Motyli krzew

Budleja Dawida jest kwitnącym krzewem ozdobnym, który zachwyca swoim wyglądem i zapachem. W ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność wśród ogrodników ze względu na bardzo efektowne kwitnienie i łatwość w uprawie.

Budleja to rozłożysty krzew o lekko wygiętych pędach, pokrytych długimi, lancetowatymi liśćmi w zielonym kolorze a od spodu z srebrzystym nalotem. Budleja Dawida jest krzewem szybko rosnącym w zależności od odmiany może osiągać od 1m do 3-4m wysokości.

Kwitnienie rozpoczyna w połowie lata i nieprzerwanie do pierwszych przymrozków pojawiają się nowe kwiatostany. Budleja kwitnie niezawodnie co roku na pędach jednorocznych. Zawiązuje długie wiechy od 20 do nawet 40 cm, na końcach pędów. Kwiaty mogą być w odcieniach różu, fioletu, purpury z żółtym, pomarańczowym oczkiem. Wyróżniamy również budleje białą i żółtą. Kwiaty wydzielają bardzo przyjemną słodką woń, która wabi motyle.

Budleja Dawida - wymagania

  • stanowisko słoneczne
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • przepuszczalne, wilgotne podłoże

Budleja jest krzewem, który w uprawie nie stwarza większych problemów. Najlepiej czuje się w pełnym słońcu, wówczas kwitnie najpiękniej. Odpowiednia będzie żyzna, przeciętna gleba ogrodowa.

Jak ciąć budleję, żeby pięknie kwitła?

Budleja Dawida jest krzewem prostym w uprawie, nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednak bardzo ważne jest regularne cięcie, dzięki temu budleja zachowa zwarty pokrój a jej kwitnienie będzie intensywniejsze.

Cięcie budlei przeprowadzamy wiosną, skracamy wszystkie pędy na wysokości 2-4 pary oczek. Ważne aby usunąć wszystkie cienkie, słabe części zeszłorocznych pędów, ponieważ budleja kwitnie na pędach tegorocznych.

W czasie kwitnienia warto na bieżąco usuwać przekwitłe kwiatostany, budleja będzie zawiązywać nowe kwiaty aż do przymrozków.

W celu poprawy kondycji krzewu warto również stosować nawóz wieloskładnikowy - odżywi to roślinę i poprawia jej wygląd w czasie kwitnienia.

Jakie rośliny wysyłamy?

Ta oferta dotyczy budlei bez gwarancji konkretnej odmiany czy koloru. Sadzonki wybierane są losowo.

Sadzonki budlei z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 litra - C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Oferowane Budlei obecnie przycięte i gotowe do sadzenia, zabieg ten zagęszcza roślinę aby w przyszłym sezonie pięknie kwitła.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. 

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Jak wykorzystać budleje w ogrodzie?

Omżyn Dawida, podobnie jak wiele innych krzewów liściastych znajdzie zastosowanie w wielu ogrodach, urządzonych zarówno w stylu naturalistycznym, jak i nieco bardziej eleganckim. Świetnie będzie prezentował się posadzony w centralnym punkcie ogrodu, dekorując przestrzeń pięknymi kwiatostanami. Idealnie sprawdzi się w kompozycji z innymi roślinami ogrodowymi. 

 
ACFE-348C2
17 Przedmioty
Komentarze (0)