Macierzanka cytrynowa Thymus citriodorus Aureus C2
search
  • Macierzanka cytrynowa Thymus citriodorus Aureus C2
  • Macierzanka cytrynowa Thymus citriodorus Aureus C2

Macierzanka cytrynowa Thymus citriodorus Aureus C2

12,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Macierzanka cytrynowa to wieloletnia bylina, o cytrynowym aromacie liści. Posiada zimozielone liście w pięknej cytrynowej barwie. Jak pozostałe macierzanki, nie ma specjalnych wymagań, świetnie sprawdzi się w kamienistym, suchym podłożu.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Macierzanka cytrynowa Aureus - zimozielona bylina!

Macierzanka cytrynowa to wieloletnia bylina, która charakteryzuje się cytrynowym, orzeźwiającym aromatem liści. Posiada jak pozostałe macierzanki poduszkowaty pokrój, jednak jej pędy są lekko wzniesione do góry. Odmiana Aureus wyróżnia się drobnymi choć bardzo gęstymi listami w złocistej barwie, które zachowuje cały rok.

Odmiana Aureus od czerwca do sierpnia zdobią liliowe miododajne kwiaty. Pachnące kobierce w czasie kwitnienia osiągają wysokości 15cm, rozrasta się natomiast na szerokość 30cm.

Macierzanka cytrynowa - jak pielęgnować?

  • stanowisko słoneczne
  • przeciętna ziemia ogrodowa

Macierzanka to bylina bardzo prosta w uprawie, poradzi sobie w trudnych warunkach. Najlepiej czuje się w pełnym słońcu. Poradzi sobie w przeciętej glebie, nie będzie jej przeszkadzać kamieniste, żwirowe podłoże.

Nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych, warto na wiosnę przyciąć pędy. Zabieg ten jeszcze bardziej zagęści roślinę.

Macierzanka - gdzie można posadzić?

Sprawdzi się świetnie jako roślina okrywowa, wypełni puste przestrzenie między roślinami. Możemy ją sadzić w ogrodach skalnych, pomiędzy kamieniami. Bardzo ładnie  wygląda sadzona na skarpach, przy murkach. Może być wykorzystana jako roślina obwódkowa na przodach rabat, wydzielać sekcję w ogrodzie.

Macierzanki świetnie nadają się do uprawy w pojemnikach czy donicach do dekoracji słonecznych balkonów, tarasów.

Macierzanka - w jakim towarzystwie?

Poduchowate kobierce jakie tworzy macierzanka bardzo dobrze komponują się z żagwinami, floksami szydlastymi, rozchodnikami, rojnikami Macierzanka może być sadzona w ogrodach ziołowych wspólnie z innymi ziołami np. szczypiorkiem, rozmarynem, miętą.

Jakie rośliny wysyłamy?

Rośliny w Sklepie Ogrodowa Galeria są produkowane w szkółce z wieloletnią tradycją. Sadzonki Macierzanek, wysyłane są w doniczkach C1 o pojemności 1 litra. Wybieramy zawsze zdrowe, gęste i dobrze ukorzenione rośliny. 

Zapewniamy bezpieczną i szybką wysyłkę. Rośliny wysyłamy od poniedziałku do czwartku, zazwyczaj w ciągu 24h.

Pamiętajmy, że rośliny zmieniają wygląd w ciągu sezonu i mogą się różnić od przedstawionych zdjęć.

FC21-537DA
20 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)