Macierzanka cytrynowa Thymus citriodorus A. B. Anderson C2
search
  • Macierzanka cytrynowa Thymus citriodorus A. B. Anderson C2

Macierzanka cytrynowa Thymus citriodorus A. B. Anderson C2

12,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Macierzanka cytrynowa A. B. Anderson to zimozielona, wieloletnia bylina. Świetnie sprawdza się jako roślina okrywowa, tworząc złoto-żółty dywan o cytrynowym aromacie

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Macierzanka cytrynowa E. B. Anderson - aromatyczny akcent ogrodu!

Macierzanka cytrynowa A. B. Anderson to zimozielona, wieloletnia bylina. Świetnie sprawdza się jako roślina okrywowa, tworząc złoto-żółty dywan o cytrynowym aromacie.

Od czerwca do sierpnia zdobią liliowe miododajne kwiaty. Pachnące kobierce w czasie kwitnienia osiągają wysokości 15 cm, rozrasta się natomiast na szerokość 30cm.

Jakie warunki dla Macierzanki cytrynowej?

  • stanowisko słoneczne
  • przeciętna ziemia ogrodowa

Z uprawą macierzanki poradzi sobie nawet początkujący ogrodnik, nie wymaga ona szczególnych warunków uprawy. Jeśli mamy chcemy wypełnić słoneczne miejsce w ogrodzie to macierzanka będzie idealna. Bardzo dobrze czuje się w ciepłych i suchych miejscach, nie potrzebuje wyjątkowo żyznej gleby, poradzi sobie w przeciętnej ziemi ogrodowej. 

Macierzanka cytrynowa czy jest trudna w uprawie?

Macierzanka zdecydowanie należy do roślin, które nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Bardzo dobrze zimuje w naszym klimacie. Wiosną możemy przyciąć całą kępę, poprawia to ogólną kondycję rośliny. Dobrze jest również macierzankę zasilić nawozem wieloskładnikowym. Macierzanka nie wymaga regularnego podlewania, bardzo dobrze znosi suszę

Macierzanka - gdzie można posadzić?

Sprawdzi się świetnie jako roślina okrywowa, wypełni puste przestrzenie między roślinami. Możemy ją sadzić w ogrodach skalnych, pomiędzy kamieniami. Bardzo ładnie  wygląda sadzona na skarpach, przy murkach. Może być wykorzystana jako roślina obwódkowa na przodach rabat, wydzielać sekcję w ogrodzie.

Macierzanki świetnie nadają się do uprawy w pojemnikach czy donicach do dekoracji słonecznych balkonów, tarasów. Wykorzystywane do coraz częściej zakładanych zielonych dachów.

Macierzanka to roślina okrywowa, bardzo dobrze wygląda sadzona w większych grupach. Jeśli chcemy łączyć ją z innymi roślinami, to wybierajmy te o podobnym pokroju - żagwin ogrodowy, floksy szydlaste czy goździki kamienne.

Jakie wysyłamy sadzonki?

Sadzonki macierzanki z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra- C1. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. 

Wiosną przycinamy odpowiednio rośliny - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

9281-34021
28 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)