Macierzanka cytrynowa Thymus citriodorus A. B. Anderson C2
search
  • Macierzanka cytrynowa Thymus citriodorus A. B. Anderson C2

Macierzanka cytrynowa Thymus citriodorus A. B. Anderson C2

12,90 zł
Brutto wiosna 2024

Macierzanka cytrynowa A. B. Anderson to zimozielona, wieloletnia bylina. Świetnie sprawdza się jako roślina okrywowa, tworząc złoto-żółty dywan o cytrynowym aromacie

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Macierzanka cytrynowa E. B. Anderson - aromatyczny akcent ogrodu!

Macierzanka cytrynowa A. B. Anderson to zimozielona, wieloletnia bylina. Świetnie sprawdza się jako roślina okrywowa, tworząc złoto-żółty dywan o cytrynowym aromacie.

Od czerwca do sierpnia zdobią liliowe miododajne kwiaty. Pachnące kobierce w czasie kwitnienia osiągają wysokości 15 cm, rozrasta się natomiast na szerokość 30cm.

Jakie warunki dla Macierzanki cytrynowej?

  • stanowisko słoneczne
  • przeciętna ziemia ogrodowa

Z uprawą macierzanki poradzi sobie nawet początkujący ogrodnik, nie wymaga ona szczególnych warunków uprawy. Jeśli mamy chcemy wypełnić słoneczne miejsce w ogrodzie to macierzanka będzie idealna. Bardzo dobrze czuje się w ciepłych i suchych miejscach, nie potrzebuje wyjątkowo żyznej gleby, poradzi sobie w przeciętnej ziemi ogrodowej. 

Macierzanka cytrynowa czy jest trudna w uprawie?

Macierzanka zdecydowanie należy do roślin, które nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Bardzo dobrze zimuje w naszym klimacie. Wiosną możemy przyciąć całą kępę, poprawia to ogólną kondycję rośliny. Dobrze jest również macierzankę zasilić nawozem wieloskładnikowym. Macierzanka nie wymaga regularnego podlewania, bardzo dobrze znosi suszę

Macierzanka - gdzie można posadzić?

Sprawdzi się świetnie jako roślina okrywowa, wypełni puste przestrzenie między roślinami. Możemy ją sadzić w ogrodach skalnych, pomiędzy kamieniami. Bardzo ładnie  wygląda sadzona na skarpach, przy murkach. Może być wykorzystana jako roślina obwódkowa na przodach rabat, wydzielać sekcję w ogrodzie.

Macierzanki świetnie nadają się do uprawy w pojemnikach czy donicach do dekoracji słonecznych balkonów, tarasów. Wykorzystywane do coraz częściej zakładanych zielonych dachów.

Macierzanka to roślina okrywowa, bardzo dobrze wygląda sadzona w większych grupach. Jeśli chcemy łączyć ją z innymi roślinami, to wybierajmy te o podobnym pokroju - żagwin ogrodowy, floksy szydlaste czy goździki kamienne.

Jakie wysyłamy sadzonki?

Sadzonki macierzanki z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra- C1. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. 

Wiosną przycinamy odpowiednio rośliny - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

9281-34021
30 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)