Macierzanka wczesna Thymus praceox Red Carpet C2
search
  • Macierzanka wczesna Thymus praceox Red Carpet C2

Macierzanka wczesna Thymus praceox Red Carpet C2

12,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Macierzanka Red Carpet to zimozielona, wieloletnia bylina. Tworzy gęste dywany, które w czasie kwitnienia w całości pokrywają się purpurowymi kwiatami. Macierzanki nie mają większych wymagań, najlepiej czują się na jałowych ziemiach w ciepłych, słonecznych miejscach.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Macierzanka wczesna Red Carpet - zadarniająca bylina do ogrodu

Macierzanka wczesna to wieloletnia bylina, idealne sprawdzi się do wypełnienia pustych przestrzeni w ogrodzie w mało żyznej glebie, w pełnym słońcu. 

Macierzanka wczesna, należy do rodziny roślin jasnotowatych. Posiada gęsto ulistnione pędy, które rozrastają się nawet na szerokość 30cm, idealna roślina zadarniająca szybko się rozrasta a na wysokość osiąga zaledwie 5cm.

Odmiana Red Carpet  charakteryzuje się zielonymi, drobnymi liśćmi, które gęsto pokrywają jej płożące pędy. W czasie od czerwca do lipca w całości pokrywa się purpurowymi kwiatami, tworząc dywan. 

Macierzanka wczesna - jakie wymagania?

  • stanowisko słoneczne
  • przeciętna ziemia ogrodowa

Macierzanka to bylina bardzo prosta w uprawie, poradzi sobie w trudnych warunkach. Najlepiej czuje się w pełnym słońcu. Poradzi sobie w przeciętnej glebie, nie będzie jej przeszkadzać kamieniste, żwirowe podłoże.

Nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych, warto na wiosnę przyciąć pędy. Zabieg ten jeszcze bardziej zagęści roślinę.

Macierzanka Red Carpet - do ogrodu i na balkon

Macierzanka wczesna to roślina o szerokim zastosowaniu, może być sadzona zarówno w przydomowych ogrodach jaki i zdobić słoneczne balkony w doniczkach

Najczęściej wybierana jest do obsadzania skalniaków, swoim dywanowym pokrojem wypełni przestrzenie między kamieniami. 

Macierzanki bardzo ładnie wyglądają sadzone w większych grupach, stworzą wówczas zwartą darń, która będzie zdobić ogród. Oczywiście macierzankę możemy wykorzystać do uzupełniania kompozycji z innymi roślinami. Wówczas wybierajmy gatunki o podobnych wymaganiach i pokroju np floksy szydlaste, żurawiny, niskie odmiany rozchodników,czy goździki kropkowane. 

Jakie wysyłamy sadzonki?

Sadzonki macierzanki z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra- C1. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. 

Wiosną przycinamy odpowiednio rośliny - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

2E7A-535FC
35 Przedmioty
Nowy
Komentarze (0)