Macierzanka wczesna Thymus praceox Minor C2
search
  • Macierzanka wczesna Thymus praceox Minor C2

Macierzanka wczesna Thymus praceox Minor C2

12,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Minor to odmiana wieloletniej, zimozielonej macierzanki wczesnej. Odmiana o gęstym pokroju i różowych kwiatach.  Wyróżniają ją również ciemnozielone liście i wcześniejsza pora kwitnienia.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Macierzanka wczesna Minor - kolorowy dywan!

Macierzanka wczesna to idealne rozwiązanie na wypełnienie pustych przestrzeni w ogrodzie w jałowej glebie, w pełnym słońcu. Właśnie w takich warunkach najlepiej czują się macierzanki, do tego nie potrzebują wiele uwagi w pielęgnacji.

Minor to odmiana wieloletniej, zimozielonej macierzanki wczesnej. Jest to odmiana najbardziej gęsta pośród innych macierzanek. Wyróżniają ją również ciemnozielone liście i wcześniejsza pora kwitnienia bo już w maju pojawiają się różowe kwiaty.

Jedna z ładniejszych bylin okrywowych, rozrasta się na szerokość 20cm i osiąga do 5cm wysokości w czasie kwitnienia.

Macierzanka wczesna - jak pielęgnować?

  • stanowisko słoneczne
  • przeciętna ziemia ogrodowa

Macierzanka to bylina bardzo prosta w uprawie, poradzi sobie w trudnych warunkach. Najlepiej czuje się w pełnym słońcu. Poradzi sobie w przeciętnej glebie, nie będzie jej przeszkadzać kamieniste, żwirowe podłoże.

Nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych, warto na wiosnę przyciąć pędy. Zabieg ten jeszcze bardziej zagęści roślinę.

Macierzanka - gdzie można posadzić?

Macierzanka to niezwykle wytrzymała roślina  do ogrodu, uwielbiana przez ogrodników do zadarniania pustych, słonecznych przestrzeni. To dobra propozycja do ogrodów skalnych, do sadzenia między kamieniami czy przy murkach. 

Może być sadzona jako obwódki rabat, będzie stanowić zielone tło dla wyższych, kwitnących roślin. Macierzanka bardzo dobrze sprawdzi się w donicach i pojemnikach. Bardzo często wybierana do obsadzania nowoczesnych ogrodów na dachach. 

Macierzanka - z czym łączyć?

Macierzanka będzie się bardzo dobrze prezentować z roślinami i podobnych wymaganiach np. żagwinami, floksami szydlastymi, rozchodnikami, rojnikami.

Macierzanki nie może zabraknąć w przydomowych ogrodach ziołowych, wraz z miętą, szczypiorkiem, melisą, czosnkiem tworzą aromatyczny zakątek.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki rozchodnika z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. 

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

89BE-91814
29 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)