Rozchodnik ogrodowy Sedum hybridum HERBSTFREUDE C2
search
  • Rozchodnik ogrodowy Sedum hybridum HERBSTFREUDE C2
  • Rozchodnik ogrodowy Sedum hybridum HERBSTFREUDE C2
  • Rozchodnik ogrodowy Sedum hybridum HERBSTFREUDE C2

Rozchodnik ogrodowy Sedum hybridum HERBSTFREUDE C2

16,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Rozchodnik Herbstfreude to dekoracyjna roślina na suche i słoneczne miejsca w ogrodzie. Odmiana o sztywny pędach zakończonych różowymi kwiatostanami, dorasta do 50cm. Roślina miododajna, wabi pszczoły i motyle.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Rozchodnik - kwitnąca bylina na jesień

Rozchodnik to wieloletnia, kwitnąca bylina. Pochodzi z terenów z terenów Azji, bardzo dobrze radzi sobie w naszym klimacie. Jest w pełni mrozoodporny a letnie palące słońce nie jest dla niego problemem.

Rozchodnik to bylina o kulistym pokroju, jego wielkość zależy od odmiany. Cechą charakterystyczną rozchodnika są grube, mięsiste liście, które gęsto pokrywają pędy. Taka budowa liści, pomaga roślinie przetrwać okresy suszy, ponieważ magazynuje w nich wodę.

Na szczytach pędów rozchodnik rozwija baldachowate kwiatostany, złożone z licznych kwiatów, zazwyczaj są  w odcieniach różu jednak w zależności od odmiany mogą się różnić od siebie. Kwitnienie rozchodnika jest bardzo obfite w całości zakrywa liście.

Rozchodnik to bardzo dekoracyjna roślina, już w lipcu kiedy zawiązuje ogromne  kwiatostany wygląda spektakularnie a rozwijające się kwiaty z czasem różowieją i są ozdobą do późnej jesieni.

Rozchodnik okazały to nie tylko roślina, która zachwyca wyglądem, przede wszystkim jest to roślina miododajna, która wabi całą chmurę zapylaczy.

Rozchodnik Herbstfreude - idealny na jesienną rabatę!

Odmiana Herbstfreude to rozchodnik o zawartej i wyprostowanej budowie. Posada szaro zielone, połyskujące liście, które są odporne na niesprzyjającą pogodę. Jak pozostałe rozchodniki ma grube, mięsiste liście, które pomagają przetrwać suszę.

Rozchodnik już wczesną wiosną wypuszcza nowe pędy z ziemi, z początkiem czerwca zaczynają się formować baldachowate kwiatostany. Kwitnienie rozchodnika jest niezwykle atrakcyjne, początkowo zielone parasole złożone z drobnych kwiatów, z czasem nabierają ciemno różowych kolorów. Rozchodnik Herbstfreude to roślina długo kwitnąca, jest ozdobą ogrodu do późnej jesieni.

Odmiana to dorasta do 40-50cm w czasie kwitnienia a średnica kwiatostanów może wynieść nawet 20cm,

Rozchodnik - wymagania

  • stanowisko słoneczne
  • podłoże przepuszczalne
  • przeciętna ziemia ogrodowa

Rozchodnik to roślina o bardzo małych wymaganiach, nie potrzebuje wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Poradzi sobie w przeciętnej glebie ogrodowej. Najlepiej czuje się w pełnym słońcu, w półcieniu jego kwitnienie może być nieco mniej okazałe.

Warto pamiętać, że rozchodnik lubią przepuszczalne podłoże, unikaj miejsc z ciężką gleba i terenów podmokłych. Rozchodnik nie jest rośliną żarłoczną w zupełności wystarczy mu niewielka dawka nawozu wieloskładnikowego

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki rozchodnika z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. 

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Sprawdź gdzie możesz go wykorzystać!

Jeśli szukasz kwitnącej, wieloletniej byliny na słoneczne miejsce to rozchodnik będzie idealnym rozwiązaniem. Bardzo dobrze poradzi sobie na słonecznych rabatach, skarpach, między kamieniami, może być sadzony wzdłuż murków, ścieżek - palące słońce nie będzie mu przeszkadzać.

Rozchodnik nadaje się również do uprawy w pojemnikach, możemy nim dekorować słoneczne tarasy czy balkony. Cięte kwiaty mogą być użyte do kompozycji bukietowych.

Rozchodnik - w jakim towarzystwie go sadzić?

Rozchodnik to bylina późnego lata dlatego warto ją mieć w swoim ogrodzie aby przedłużyć kolorowy obraz. Na jesiennych rabatach możemy łączyć go z jeżówkami, wilczomleczem.

Rozchodnik bardzo ładnie wygląda w towarzystwie traw ozdobnych np. kostrzewa sina, rozplenica Little Bunny

Rozchodniki mogą być uzupełnieniem nasadzeń z krzewami ozdobnymi np. budleja Dawida, berberys Admiration, czy żółty Tiny Gold, żółty pięciornik Goldfinger

B-002
49 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)