• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Lawenda wąskolistna Lavandula angustifolia 'Havana' C1
search
  • Lawenda wąskolistna Lavandula angustifolia 'Havana' C1

Lawenda wąskolistna Lavandula angustifolia 'Havana' C1

14,90 zł
Brutto

Lawenda wąskolistna to wieloletnia roślina, która od wielu lat cieszy się dużą popularnością. Jest bardzo chętnie wybierana do ogrodów ze względu na walory dekoracyjne a przy tym niewielkie wymagania w uprawie.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Lawenda wąskolistna - Prowansja w Twoim ogrodzie!

 

Lawenda wąskolistna to wieloletnia roślina, która od wielu lat cieszy się dużą popularnością. Jest bardzo chętnie wybierana do ogrodów ze względu na walory dekoracyjne a przy tym niewielkie wymagania w uprawie.

Lawenda wąskolistna 'Havana' - nowość

Lawenda ‘Havana’ to hit wśród odmian tej zimozielonej krzewinki. Charakteryzuje się niezwykle zwartym i gęstym pokrojem. Aromatyczne kwiatostany wyróżniają się ciemno niebieskim wręcz fioletowym kolorem co pięknie współgra z oliwkowo-zielonymi lancetowatymi liśćmi. W czasie kwitnienia osiąga do 50cm wysokości.

Odmiana ta posiada silny system korzeniowy, dzięki temu już w ciągu jednego sezonu możemy uzyskać gęste kępy lawendy. Kolejną zaletą jest jej wysoka mrozoodporność.

 

Lawenda wąskolistna - jakie wymagania?

  • stanowisko słoneczne, ciepłe 
  • gleba piaszczysta, przepuszczalna, 
  • unikamy nadmiernego podlewania 

 

Uprawa lawendy to nic trudnego, warto pamiętać o kilku zasadach a będziemy się cieszyć piękną kwitnącą kępą. Dla lawendy odpowiednie będzie słoneczne, ciepłe miejsce, spokojnie możemy ją sadzić w bezpośrednim słońcu. Unikajmy ziem mokrych ciężkich, najlepsze będzie piaszczyste, przepuszczalne podłoże, ponieważ lawenda nie lubi zastojów wody. 

Jak pielęgnować Lawendę

 

Jak już wiemy lawenda nie lubi nadmiernej wilgoci w podłożu, dlatego nie musimy się zbytnio o nią martwić w czasie suszy. Jeśli będzie miała za mokro jej kwitnienie będzie słabsze. 

W pielęgnacji lawendy ważne jest regularne dwukrotne cięcie, pozwoli to zachować ładny gęsty pokrój i obfite kwitnienie. 

Pierwsze cięcie wykonujemy wiosną po przymrozkach, ścinamy wówczas kępę ok 0,5-1cm nad częścią zdrewniałą. Drugi raz lawendę przycinamy późnym latem, ścinając przekwitłe kwiatostany. Dzięki temu lawenda ponownie zakwitnie. 

 

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Lawendy z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra - C1 Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. 

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Najczęściej rośliny są gotowe do wysyłki na całą Polskę już w 24h.

 

 

Z czym łączyć lawendę?

 

Lawenda to popularna roślina, która w każdym ogrodzie znajdzie zastosowanie. Możemy ją wykorzystać jako uzupełnienie rabat, sadzić wzdłuż ścieżek. 

Bardzo dobrze wygląda sadzona w większej grupie, tworzy wówczas piękne łany fioletowych kwiatostanów. 

Lawenda świetnie prezentuje się w połączeniu z innymi roślinami np. jeżówki, rudbekie, rozchodniki. Dobrym towarzystwem dla lawendy będą trawy ozdobne, np ostnica ‘Pony Tails’ czy rozplenica ‘Little Bunny’, ‘Piglet’.

Jeśli szukamy kwitnącej rośliny na słoneczny balkon to lawenda sprawdzi się idealnie. Bardzo dobrze znosi uprawę w donicach czy skrzynkach i prażące  słońce nie będzie dla nich problemem.

Komentarze (0)