Berberys Thunberga Barberis thunbergii Fireball C2

22,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Berberysy to krzewy ozdobne, które poradzą posadzone w słońcu. Odmiana Fireball to nowość na rynku, zachwyca kulistym, karłowym pokrojem i czerwono purpurowymi liśćmi.


Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Berberys Thunberga - krzewy do ogrodu

Berberysy to wieloletnie krzewy ozdobne do ogrodu, różniące się pokrojem, rozmiarem i kolorem liści, Wśród nich znajdziemy odmiany karłowe, kuliste jak również wysokie, kolumnowe czy rozłożyste.  

Ciernisty krzew jakim jest berberys od wiosny do późnej jesieni zdobią gęste listki, które pięknie się wybarwiają pod koniec lata. Dodatkową ozdobą tych krzewów są ich liczne żółte kwiaty, które pojawiają się w maju. Berberysy to krzewy ozdobne również zimą, kiedy pędy zdobią czerwone, podłużne owoce berberysu - chętnie zjadane przez ptaki.

Berberysy w ogrodzie mogą pełnić wiele funkcji w zależności na jaką odmianę się zdecydujemy. Berberys to świetny pomysł na żywopłot, sprawdzi się jako element oddzielający strefy w ogrodzie. Swoimi kolorami upiększy rabatę, może stanowić tło dla innych roślin.

Berberys Thunberga Fireball- kulisty, czerwony krzew

Berberys Fireball to nowość wśród odmian Berberysów, wyróżnia się płasko kulistym pokrojem, dorastającym do 50cm średnicy. Zwarty i gęsty pokrój tworzą z krzewu czerwono-purpurową kulę do ogrodu. 

Berberys Thunberga - krzew na słońce

  • stanowisko słoneczne lub półcieniste
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • podłoże przepuszczalne
  • umiarkowane podlewanie

Berberys to krzew prosty w uprawie. Nie sprawi problemu nawet początkującemu ogrodnikowi. Najlepiej czuje się w pełnym słońcu gdzie pięknie się wybarwia. W lekko zacienionym miejscu też sobie poradzi jednak jego liście mogą być bardziej zielone. Odpowiednie będzie przepuszczalne podłoże.

Berberys Thunberga - wytrzymałość

Berberys to krzew odporny na zanieczyszczenia środowiska, dlatego bardzo często wykorzystywany jest do nasadzeń w przestrzeniach miejskich.

Ten wieloletni krzew wykazuje dużą odporność na suszę i niskie temperatury zimą. Jest całkowicie mrozoodporny i nie wymaga okrycia na zimę

Berberys Thunberga - cięcie

Berberys to krzew, który bardzo dobrze reaguje na cięcie. Najlepiej cięcie przeprowadzać na przedwiośniu, od końca lutego do początku kwietnia.

Przycinamy pędy, które wystają ponad regularny pokrój krzewu. Usuwamy wszystkie chore, suche, uszkodzone pędy.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Berberysów z naszej szkółki na Podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Gdzie i z czym sadzić Berberysa?

Fireball to krzew o powolnym tempie wzrostu, może być sadzony jako niski żywopłot czy obwódki rabat, ścieżek. Czerwone liście krzewu będą dobrze się prezentować z jasnym drobnym kamieniem ozdobnym czy żwirem. 

Odmiana o kompaktowych rozmiarach nadaje się do sadzenia w pojemnikach i donicach.

Berberysy dobrze wyglądają sadzone w grupach, możemy łączyć je z innymi odmianami np. Tiny Gold, Kobold. 

Bezwątpienia ogniste kule berberysu ożywią niejedną kompozycje z traw ozdobnych.


20 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)