Kocimiętka Fassena Nepeta x fassenii Walker's Low C1,5
search
  • Kocimiętka Fassena Nepeta x fassenii Walker's Low C1,5
  • Kocimiętka Fassena Nepeta x fassenii Walker's Low C1,5
  • Kocimiętka Fassena Nepeta x fassenii Walker's Low C1,5

Kocimiętka Fassena Nepeta x fassenii Walker's Low C1,5

15,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Kocimiętka Walker’s Low to wieloletnia bylina, która obficie kwitnie. Walker’s Low to wysoka odmiana kocimiętki, osiąga do 70 cm wysokości  wraz z fioletowo-niebieskimi kwiatami

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Kocimiętka Faassena Walker’s Low - wysoka kocimiętka 

Kocimiętka Walker’s Low  to wieloletnia bylina o bujnym, kępiastym pokroju. Silnie rozgałęzione pędy od ziemi  są gęsto pokryte szaro-zielonymi liśćmi.  Roślina o długim okresie kwitnienia od wiosny do późnej jesieni.

Walker’s Blue to cenna odmiana pośród kocimiętek o wyższym wzroście. W czasie kwitnienia dorasta do 70cm wysokości, rozrasta się na szerokość ok. 40cm. 

Kocimiętka Fassenna jest to bylina o obfitym kwitnieniu. W maju na szczytach pędów pojawiają się piękne, gęste kwiatostany w niebiesko-fioletowym kolorze. Roślina bardzo długo zdobi ogród. 

Kocimiętka ma bardzo cenne właściwości - jest ziołem i  odstrasza nielubiane owady (mszyce, komary i karaluchy).

Bylina ta jest roślina bardzo miododajną przyciąga pszczoły i motyle przez cały okres kwitnienia - od maja do września.

Kocimiętka Fassenna - wymagania

  • miejsce słoneczne i ciepłe 

  • przeciętna gleba ogrodnicza

  • podłoże suche, przepuszczalne 

Kocimiętka Fassenna tak jak pozostałe odmiany to roślina łatwa w uprawie, nie sprawia problemu nawet początkującym ogrodnikom. Najlepiej czuje się w miejscach ciepłych, suchych, wtedy ich kwitnienie jest najintensywniejsze.  Nie jest rośliną mającą wygórowane wymagania co do gleby, wystarczy przeciętna gleba ogrodowa. Ważne aby unikać ciężkich, mokrych terenów. 

Kocimiętka Fassenna -  wytrzymała kwitnąca bylina do ogrodu

Kocimiętka to roślina wieloletnia, która nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Odmiana w pełni mrozoodporna, nie wymaga okrycia na zimę, bardzo dobrze zimuje w naszym klimacie. Jest to roślina odporna na choroby i szkodniki.

Jak przycinać i dbać o kocimiętkę?

Kocimiętka to roślina powtarzająca kwitnienie, dlatego ważne aby przyciąć całą kępę po pierwszym kwitnieniu. Przycinamy nisko całą roślinę ok 10 cm nad ziemią. Bylina dzięki temu zagęści się i zakwitnie w drugiej połowie lata. 

Pamiętaj na wiosnę o stosowaniu nawozu wieloskładnikowego.

Oferowane sadzonki Kocimiętki Fassenna

W sklepie Ogrodowa Galeria sprzedajemy rośliny z naszej szkółki na podkarpaciu. Rośliny wysyłane są w doniczkach, zawsze wybieramy zdrowe i gęste sadzonki. 

Sadzonki Kocimiętki sprzedajemy w doniczkach C1,5 o pojemności 1,5 litra. Zapewniamy bezpieczną i szybką  wysyłkę

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, wynika to z różnego czasu wegetacji rośliny.

Kocimiętka Fassenna - roślina do ogrodu

Kocimiętka Fassenna to bylina, która znajdzie zastosowanie w każdym ogrodzie.. Sprawdzi się posadzona pojedynczo lub w grupie. Z powodzeniem może być uprawiana w doniczkach na balkonach czy tarasach. Świetnie będzie wyglądać wzdłuż chodników czy jako obwódka. Z powodzeniem kocimiętkę można łączyć z innymi roślinami, które dobrze się czują w pełnym słońcu np. lawenda, perowskia. Posadzona w towarzystwie traw ozdobnych stworzy niepowtarzalne kompozycje.

27 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)