• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Kocimiętka Fassena Nepeta x fasseni
search
  • Kocimiętka Fassena Nepeta x fasseni
  • Kocimiętka Fassena Nepeta x fasseni

Kocimiętka Fassena Nepeta x fasseni

11,90 zł
Brutto

Kocimiętka Fassenna to roślina łatwa w uprawie, nie sprawia problemu nawet Kocimiętka Fassena to wieloletnia bylina długo kwitnąca. Fioletowo-niebieskie kwiatostany wydzielają przyjemną woń, która odstrasza komary. Kocimiętka to bylina łatwa w uprawie, bardzo dobrze rośnie w słońcu.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Kocimiętka Faassena - roślina odstraszająca komary

Kocimiętka to wieloletnia bylina o kępiastym pokroju. Silnie rozgałęzione pędy pokryte gęsto srebrzysto-zielonymi liśćmi z karbowanym brzegiem. 

Kocimiętka Fassenna jest to bylina o obfitym kwitnieniu. W maju na szczytach pędów pojawiają się piękne, gęste kwiatostany w niebiesko-fioletowym kolorze, dorasta do 50cm wysokości.  Roślina bardzo długo zdobi ogród. 

Kocimiętka ma bardzo cenne właściwości - jest ziołem i  odstrasza nielubiane owady (mszyce, komary i karaluchy).

Bylina ta jest roślina bardzo miododajną przyciąga pszczoły i motyle przez cały okres kwitnienia - od maja do września.

Kocimiętka Fassenna - bylina na słoneczne stanowiska 

  • miejsce słoneczne i ciepłe 

  • przeciętna gleba ogrodnicza

  • podłoże suche, przepuszczalne 

Kocimiętka Fassenna to roślina łatwa w uprawie, nie sprawia problemu nawet początkującym ogrodnikom. Najlepiej czuje się w miejscach ciepłych, suchych, wtedy ich kwitnienie jest najintensywniejsze.  Nie jest rośliną mającą wygórowane wymagania co do gleby, wystarczy przeciętna gleba ogrodowa. Ważne aby unikać ciężkich, mokrych terenów. 

Kocimiętka Fassenna -  wytrzymała kwitnąca bylina do ogrodu

Kocimiętka to roślina wieloletnia, która nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Odmiana w pełni mrozoodporna, nie wymaga okrycia na zimę, bardzo dobrze zimuje w naszym klimacie. Jest to roślina odporna na choroby i szkodniki.

Jak przycinać i dbać o kocimiętkę?

Kocimiętka to roślina powtarzająca kwitnienie, dlatego ważne aby przyciąć całą kępę po pierwszym kwitnieniu. Przycinamy nisko całą roślinę ok 10 cm nad ziemią. Bylina dzięki temu zagęści się i zakwitnie w drugiej połowie lata. 

Pamiętaj na wiosnę o stosowaniu nawozu wieloskładnikowego.

Oferowane sadzonki Kocimiętki Fassenna

W sklepie Ogrodowa Galeria sprzedajemy rośliny z naszej szkółki na podkarpaciu. Rośliny wysyłane są w doniczkach, zawsze wybieramy zdrowe i gęste sadzonki. 

Sadzonki Kocimiętki sprzedajemy w doniczkach C1,5 o pojemności 1,5 litra. Zapewniamy bezpieczną i szybką  wysyłkę

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, wynika to z różnego czasu wegetacji rośliny.

Kocimiętka Fassenna - roślina do ogrodu

Kocimiętka Fassenna to bylina, która znajdzie zastosowanie w każdym ogrodzie.. Sprawdzi się posadzona pojedynczo lub w grupie. Z powodzeniem może być uprawiana w doniczkach na balkonach czy tarasach. Świetnie będzie wyglądać wzdłuż chodników czy jako obwódka. Z powodzeniem kocimiętkę można łączyć z innymi roślinami, które dobrze się czują w pełnym słońcu np. lawenda, perowskia. Posadzona w towarzystwie traw ozdobnych stworzy niepowtarzalne kompozycje.

 

Kocimiętka jest ziołem, które odstrasza komary i inne nie lubiane przez ludzi owady. Posadź ją blisko tarasu lub w donicach to skutecznie je odstrasza.

Zobacz także

Komentarze (0)