• Nowy
Szałwia omszona Salvia nemorosa 'Caradonna' C1
search
  • Szałwia omszona Salvia nemorosa 'Caradonna' C1

Szałwia omszona Salvia nemorosa 'Caradonna' C1

13,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Caradonna to wysoka odmiana szałwii o intensywnie fioletowych kwiatostanach, dorasta do 70cm. Zachwyca bardzo intensywnym kwitnieniem przez całe lato. Miododajne kwiaty wabią pożyteczne owady. Caradonna w połączeniu z trawami ozdobnymi tworzy malownicze kompozycje.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Szałwia omszona Caradonna - najpiękniejsza odmiana szałwi 

Szałwia omszona Caradonna to zachwycająca odmiana o fioletowych kwiatach i bardzo długim okresie kwitnienia

Szałwia omszona  to wieloletnia, kwitnąca bylina o kępiastym pokroju. Wzniesione ciemne pędy pokryte są zielonymi, aromatycznymi liśćmi o drobno piłkowanym brzegu. Gęsto ulistnione rozgałęzione pędy są tłem dla fioletowo-niebieskich kwiatów. 

Caradonna to najdłużej kwitnąca odmiana szałwii, kwitnie całe lato. Już w maju pojawiają się długie, smukłe kwiatostany, które są uwielbiane przez pszczoły. Szałwia to roślina silnie miododajna, której powinna znaleźć się w każdym ogrodzie. 

Caradonna to wysoka szałwia w czasie kwitnienia dorasta do 60cm wysokości. Intensywny fioletowo-niebieski kolor kwiatostanów podkreślają prawie czarne pędy co nadaje całej roślinie charakteru. 

W jakie warunki lubi szałwia omszona?

  • stanowisko słoneczne
  • gleba przeciętna ogrodowa, przepuszczalna 
  • umiarkowane podlewanie 

Szałwia omszona to bezapelacyjnie bylina na słoneczne stanowiska, bardzo dobrze rośnie w pełnym słońcu. W półcieniu jej kwitnienie będzie słabsze, dlatego jeśli szukasz rośliny na mocno nasłonecznione miejsce wybierz szałwię!

Podłoże dla szałwIi powinno być suche i przepuszczalne, może to być wymieszana ziemia ze żwirkiem.

Szałwia dobrze znosi niskie temperatury i okresową suszę. . Warto usuwać przekwitłe kwiatostany, dzięki temu szałwa się zagęści i przedłuży swój okres kwitnienia. 

W pielęgnacji bylin kwitnących bardzo ważne jest ich nawożenie.  Na wiosnę zastosuj nawóz wieloskładnikowy z dużą zawartością fosforu i potasu na lepsze i dłuższe kwitnienie.

Czy szałwia omszona jest mrozoodporna?

Szałwia omszona to gatunek w pełni mrozoodporny, nie wymaga okrycia na zimę. Po przymrozkach późną jesienią, kiedy wszystkie części nadziemne szałwii zaschną należy wszystkie obciąć usunąć. Szałwia zimuje w bryle korzeniowej i wiosną kiedy nadejdą ciepłe dni pojawią się nowe listki. 

Jeśli nie zdążysz posprzątać resztek liści jesienią - nie martw się! Zrób to niezwłocznie wiosną aby nowe listki mogły swobodnie się rozrastać.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Szałwii z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 litra - C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będą z niego piękne okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h. 

Gdzie posadzić Szałwię omszoną Caradonna? 

Szałwia omszona znajdzie swoje zastosowanie na rabatach. Sprawdzi się posadzona pojedynczo lub w grupie. Dobrze rośnie w pojemnikach w kompozycji z innymi roślinami, na przykład niskie iglaki; sosny, cyprysy.

Świetnie będzie wyglądać wzdłuż chodników posadzona jako obwódka. Z powodzeniem szałwię można łączyć z innymi roślinami, które dobrze się czują w pełnym słońcu np. lawenda, perowskia i sosnami. Posadzona w towarzystwie traw ozdobnych stworzy niepowtarzalne kompozycje.

Długie fioletowe kwiatostany szałwIi bardzo ładnie będą wyglądały w połączeniu z trawami ozdobnymi, świetnie sprawdzi się tu Stipa Pony Tails

 

26 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)