• Nowy
Szałwia omszona Salvia nemorosa Sensation White C1
search
  • Szałwia omszona Salvia nemorosa Sensation White C1
  • Szałwia omszona Salvia nemorosa Sensation White C1

Szałwia omszona Salvia nemorosa Sensation White C1

13,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Szałwia omszona Sensation White to zjawiskowa odmiana szałwii o białych kwiatach. Wyróżnia się zwartym pokrojem i bardzo długim kwitnieniem, całe lato obsypana jest białymi miododajnymi kwiatami. Bylina wieloletnia, idealna na słoneczne miejsca.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Szałwia omszona Sensation White - biała szałwia, kwitnąca całe lato

Sensation White to odmiana szałwii o białych kwiatach, wyróżnia się niezwykle zwartym pokrojem i widowiskowym kwitnieniem przez całe lato

Szałwia omszona to wieloletnia bylina kwitnąca o kępiastym pokroju. Silnie rozgałęzione pędy pokryte są aromatycznymi zielonymi liśćmi o ząbkowanych brzegach. Bylina kwitnąca latem wytwarza liczne długie miododajne kwiatostany

Szałwia Sensation White kwitnie od czerwca do sierpnia i osiąga 35 cm wysokości i podobną szerokość. Długo kwitnąca bylina wygląda zjawiskowo kiedy to śnieżnobiałe kwiatostany obficie wyrastają na tle szarozielonych liści. 

W jakie warunki lubi szałwia omszona?

  • stanowisko słoneczne
  • gleba przeciętna ogrodowa, przepuszczalna 
  • umiarkowane podlewanie 

Szałwia omszona to bezapelacyjnie bylina na słoneczne stanowiska, bardzo dobrze rośnie w pełnym słońcu. W półcieniu jej kwitnienie będzie słabsze, dlatego jeśli szukasz rośliny na mocno nasłonecznione miejsce wybierz szałwię!

Podłoże dla szałwii powinno być suche i przepuszczalne, może to być wymieszana ziemia ze żwirkiem.

Szałwia dobrze znosi niskie temperatury i okresową suszę. . Warto usuwać przekwitłe kwiatostany, dzięki temu szałwia się zagęści i przedłuży swój okres kwitnienia.

W pielęgnacji bylin kwitnących bardzo ważne jest ich nawożenie.  Na wiosnę zastosuj nawóz wieloskładnikowy z dużą zawartością fosforu i potasu na lepsze i dłuższe kwitnienie.

Czy szałwia omszona jest wieloletnia?

Szałwia omszona to wieloletnia bylina kwitnąca, bardzo dobrze zimuje w naszym klimacie. Szałwia jest gatunkiem w pełni mrozoodpornym, nie wymaga specjalnego przygotowania na zimę. 

Po pierwszych jesiennych przymrozkach należy usunąć nadziemną część szałwii, bylina zimuje w korzeniu. Wiosną pojawią się młode listki. Jeśli nie zdążymy przed zimą to należy to zrobić wczesną wiosną. 

 

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Szałwii z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 litra - C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będą z niego piękne okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h. 

Biała szałwia omszona w ogrodzie.

Szałwia omszona znajdzie swoje zastosowanie na rabatach. Sprawdzi się posadzona pojedynczo lub w grupie. Dobrze rośnie w pojemnikach w kompozycji z innymi roślinami, na przykład niskie iglaki; sosny, cyprysy.

Świetnie będzie wyglądać wzdłuż chodników posadzona jako obwódka. Z powodzeniem szałwię można łączyć z innymi roślinami, które dobrze się czują w pełnym słońcu np. lawenda, perowskia i sosnami. Posadzona w towarzystwie traw ozdobnych stworzy niepowtarzalne kompozycje.

Szałwia o białych kwiatostanach sprawdzi się w połączeniu z odmianami o różowych czy fioletowych kwiatach. np, Midnight Rose czy Rianne.

49 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)