• Nowy
Szałwia omszona Salvia nemoraosa Blue Bouquetta C1
search
  • Szałwia omszona Salvia nemoraosa Blue Bouquetta C1

Szałwia omszona Salvia nemoraosa Blue Bouquetta C1

13,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Blue Bouqetta to kompaktowa odmiana szałwii o zwartym pokroju. Najdłużej kwitnąca odmiana szałwii o niebiesko-fioletowych kwiatach. Mrozoodporna, kwitnie całe lato aż do jesieni. Pięknie wygląda sadzona w towarzystwie traw ozdobnych.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Szałwia omszona Blue Bouqetta - najdłużej kwitnąca szałwia! 

Szałwia omszona to kępiasta wieloletnia bylina o szaro zielonych, aromatycznych liściach. Bylina kwitnąca latem, gęsto rozgałęzione pędy zakończone są licznymi stożkowatymi kwiatostanami. 

Blue Bouqetta to najdłużej kwitnąca szałwia o fioletowo-niebieskich kwiatach, które pojawiają się już w maju. Zwarta, nie pokładająca się odmiana szałwi kwitnąca aż do jesieni. . 

Kompaktowa odmiana szałwi, w czasie kwitnienia dorasta do 25cm wysokości i rozrasta się na podobną szerokość. Szałwia to bylina nie tylko atrakcyjna ze względu na długie i piękne kwitnienie ale również jest silnie miododajna

Jakie wymagania ma szałwia omszona?

  • stanowisko słoneczne
  • gleba przeciętna ogrodowa, przepuszczalna 
  • umiarkowane podlewanie 

Szałwia omszona to wieloletnia bylina kwitnąca o małych wymaganiach. Zdecydowanie jest rośliną światłolubną, powinna być sadzona w miejscach ciepłych i słonecznych. 

Podłoże dla szałwi powinno być suche i przepuszczalne, może to być wymieszana ziemia ze żwirkiem. Unikajmy miejsc mokrych i zalewowych, szałwia świetnie radzi sobie z okresową suszą ponieważ owłosione liście doskonale magazynują i zatrzymują wodę. 

Czy szałwia omszona jest mrozoodporna?

Szałwia omszona to wieloletnia bylina kwitnąca, bardzo dobrze zimuje w naszym klimacie. Szałwia jest gatunkiem w pełni mrozoodpornym, nie wymaga specjalnego przygotowania na zimę. 

Po pierwszych jesiennych przymrozkach należy usunąć nazieną częśc szałwi, bylina zimuje w korzeniu. Wiosną pojawią się młode listki. Jeśli nie zdążymy przed zimą to należy to zrobić wczesną wiosną.  

Co zrobić aby szałwia lepiej kwitła? 

Blue Bouqetta to najdłużej i najobficiej kwitnąca szałwia, jednak dla poprawy jej kondycji warto pamiętać o nawożeniu. Stosowanie nawozów wieloskładnikowych jest bardzo ważne w pielęgnacji roślin, szczególnie w okresie wzrostu. 

Kolejnym ważnym zabiegiem w pielęgnacji szałwi jest jej regularne przycinanie. Warto na bieżąco usuwać przekwitłe kwiatostany a w ich miejscu pojawią się nowe pędy kwiatowe. 

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Szałwii z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 litra - C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będą z niego piękne okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h. 

Co sadzić obok szałwii? 

Szałwia omszona znajdzie swoje zastosowanie na rabatach. Sprawdzi się posadzona pojedynczo lub w grupie. Dobrze rośnie w pojemnikach w kompozycji z innymi roślinami, na przykład niskie iglaki; sosny, cyprysy.

Świetnie będzie wyglądać wzdłuż chodników posadzona jako obwódka. Z powodzeniem szałwię można łączyć z innymi roślinami, które dobrze się czują w pełnym słońcu np. lawenda, perowskia i sosnami. Posadzona w towarzystwie traw ozdobnych stworzy niepowtarzalne kompozycje.

44 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)