• Nowy
Funkia Hosta Blue Cadet C2
search
  • Funkia Hosta Blue Cadet C2

Funkia Hosta Blue Cadet C2

15,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Funkia Blue Cadet to miniaturowa odmiana o niebieskich liściach. Zachwyca niezwykle zwartym, pokrojem i niebieskim odcieniem liści. Dorasta do 30cm średnicy, bardzo ładnie wygląda w otoczeniu innych funkii.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Funkia - ozdobne liście do cienia

Funkia, bardzo często używana jest jej łacińska nazwa Hosta, to wieloletnia bylina o dekoracyjnych liściach. Pierwotnie pochodzi ze wschodnich rejonów Chin i Japonii, w naszym rejonie zdobyła bardzo dużą popularność ze względu na okazałe kępy ciekawie wybarwionych liści.

Wyróżniamy bardzo wiele odmian tych długowiecznych bylin, różnią się od siebie kolorem, kształtem liści. Mogą tworzyć rozległe kępy jak również znajdziemy odmiany o kompaktowych rozmiarach. Jeśli chodzi o kolor ulistnienia to wachlarz jest bardzo szeroki, posiadamy odmiany jednokolorowe od zielonych po niebieskie a nawet białe lub wielobarwne z kolorowymi wstawkami, marginesami. Wybór jest naprawdę duży bez problemu można znaleźć odmianę idealną do swojego ogrodu.

Funkie to nie tylko byliny, które  zachwycają oryginalnymi liśćmi, to również rośliny kwitnące i to mimo rośnięcia w cieniu. W zależności od odmiany funkie kwitną od lata do jesieni. Ich kwiaty są bardzo okazałe, ponieważ wznoszą się wysoko na pędach ponad gęstą kępę liści. Dzwonkowate kwiaty występują w lawendowych kolorach, są odmiany o pachnących kwiatach.

Funkie zaliczamy do roślin cieniolubnych, świetnie sprawdzi się w ciemniejszych miejscach w ogrodzie. Są odmiany, które lepiej się czują w jaśniejszych miejscach. Uprawa Hosty w naszym klimacie nie jest trudna, jest to bylina bardzo dobrze zimująca.

Funkia Blue Cadet  - miniaturowa odmiana o niebieskich liściach 

Blue Cadet to niezwykle urocza  funkia o niebieskich liściach, tworzy gęste i zwarte kępki. Zaliczana jest do miniaturowych odmian, dorasta do 30cm wysokości i podobnej szerokości. 

Eliptycznie ułożone liście w pięknym niebieskim odcieniu ściśle do siebie przylegają a ich kubełkowy kształt nadaje całej kępie oryginalnego wyglądu. Odmiana Blue Cadet kwitnie jak większość funkii, lawendowe dzwoneczki pojawiają się od czerwca do lipca. 

Funkia - wymagania i pielęgnacja

  • stanowisko półcieniste, cieniste

  • gleba żyzna, próchnicza

  • podłoże wilgotne, przepuszczalne

Funkie to rośliny lubiące cień, gdzie większość roślin sobie nie radzi. Odmiana Blue Cadet toleruje słońce jaki i cień. Sadząc ją w słońcu należy pamiętać że jej niebieski odcień nie będzie tak intensywny. Jeśli zależy Ci na ładnie wybarwionych liściach posadź ją w cienistych miejscach

Pamiętajmy o regularnym podlewaniu funkii, ponieważ potrzebują wilgotnego podłoża. W utrzymaniu wilgoci pomoże ściółkowanie gleby np. korą sosnową - dodatkowo zabezpieczy ona przed wyrastaniem chwastów.

Nawożenie roślin to ważny element ich pielęgnacji, bardzo dobrym wyborem będzie nawóz wieloskładnikowy. Dzięki temu liście funkii nabiorą głębokiego koloru a ich kwitnie będzie efektywniejsze. 

Jakie rośliny wysyłamy ?

Sadzonki Funkii z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o  pojemności 2 litrów-C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Funkia Blue Cadet - bylina do cienia

Funkie ze względu na swoje wymagania to idealne byliny do sadzenia w cieniu. Wypełniają przestrzenie pod drzewami czy wyższymi krzewami. 

Niebieskie liście Blue Cadet bardzo ładnie wyglądają w połączeniu z innymi odmianami funkii np. Undulata Univittata czy HalcyonFuknie mogą być sadzone w pojemnikach, przy ich użyciu ożywisz zacieniony balkon czy taras.

12 Przedmioty
Komentarze (0)