• Nowy
Jeżówka purpurowa Echinacea purpurea Fantastic Yellow C 1,5
search
  • Jeżówka purpurowa Echinacea purpurea Fantastic Yellow C 1,5
  • Jeżówka purpurowa Echinacea purpurea Fantastic Yellow C 1,5
  • Jeżówka purpurowa Echinacea purpurea Fantastic Yellow C 1,5

Jeżówka purpurowa Echinacea purpurea Fantastic Yellow C 1,5

17,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Fantastic Yellow to jeżówka o żółtych kwiatach przyciągających  wzrok. W czasie kwitnienia dorasta do 60cm wysokości, zachowuje zwarty pokrój.  Kwitnie bardzo obficie całe lato aż do jesieni. Bylina wieloletnia i w pełni mrozoodporna.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Byliny lata - jeżówki!

Jeżówki to wieloletnie byliny, które bardzo często możemy spotkać w przydomowych ogrodach. Zachwycają przepięknymi kwiatami a przy tym są mało wymagające w uprawie. Jeżówka to cenna, długo kwitnąca bylina od lata aż do jesieni, sprawdź najpiękniejsze odmiany jeżówek!

Jeżówka Fantastic Yellow - żółta jeżówka

Jeżówka Fantastic Yellow pochodzi z nowej serii SunMagic, grupa ta charakteryzuje się niezwykle obfitym kwitnieniem i krzewieniem. Jeżówka przyciąga wzrok intensywnym kolorem kwiatów.

Bylina wiosną tworzy gęste kępy zielonych liści, spośród których latem wyrastają pędy zakończone okazałymi kwiatami. Jeżówka Fantastic Yellow to cudowna odmiana o żółtych kwiatach z ciemniejszym, wypukłym środkiem. W czasie kwitnienia dorasta do 60cm wysokości, jest to jedna z najpiękniejszych żółtych jeżówek, rozrasta się do 30cm szerokości. Żółta jeżówka o kompaktowych rozmiarach, jej zaletą jest zwarty pokrój - nie pokłada się i nie wymaga podpór.

Wymagania jeżówek

  • stanowisko słoneczne
  • żyzna, próchnicza gleba
  • przepuszczalne podłoże 
  • umiarkowane podlewanie 

Jeżówki to rośliny proste w uprawie, przy zapewnieniu im dobrych warunków od lata do jesieni będą zdobić ogród kwiatami. Jeżówka to roślina światłolubna, dlatego najlepiej czuje się w pełnym słońcu. Nie jest wybredna co do gleby, jednak warto zadbać o przepuszczalne, żyzne podłoże - odwdzięczy się ogromną ilością kwiatów.  

Pielęgnacja jeżówek 

Jeżówki kwitną niezawodnie co roku, ich uprawa nie wymaga wiele pracy. Sadząc byliny w pełnym słońcu, dobrze jest ściółkować glebę w ten sposób zapobiegniemy nadmiernemu parowaniu wody z podłoża. 

Byliny, które długo i intensywnie kwitną potrzebują dostarczania składników odżywczych. Nawożenie wykonujemy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, jego częstotliwość zależy od rodzaju nawozu jaki stosujemy. Usuwając przekwitłe kwiaty, przedłużamy kwitnienie jeżówki i zachowamy estetyczny wygląd byliny.  

Czy jeżówka to roślina wieloletnia?

Jeżówka to roślina wieloletnia, która w naszym klimacie zimuje bardzo dobrze. Późną jesienią ściany nadziemna część rośliny. Jeżówka to bylina mrozoodporna, zimująca w gruncie.

Sadzonki jeżówek

Sklep Ogrodowa Galeria oferuje szeroki wybór roślin do ogrodu. Sadzonki jeżówki oferujemy w wielu odmianach, sprzedajemy w doniczkach o pojemności 1,5 litra C1,5.  Wybieramy tylko zdrowe, dobrze ukorzenione rośliny.

Jeżówki to rośliny zimujące w ziemi, należy mieć na uwadze, że w okresie jesienno-wiosennym pozbawione są części nadziemnej. Dokładamy wszelkich starań aby zamówione rośliny dotarły do Państwa w nienaruszonym stanie.

Jeżówka do ogrodu 

Jeżówki dzięki swoim dekoracyjnym kwiatom znajdą zastosowanie w wielu ogrodach. Świetnie sprawdzą się w naturalistycznych, romantycznych założeniach ogrodu. Jeżówki mogą być wykorzystywane w nowoczesnych kompozycjach w połączeniu z trawami ozdobnymi jak miskanty, rozplenice, śmiałek.

Warto jeżówki sadzić w większych grupach, tworząc kolorowe łany mieszając odmiany. Żółta jeżówka o kompaktowym pokroju może być sadzona wzdłuż ścieżek, chodników czy przy alejkach. 

Kwitnące byliny latem warto łączyć w wspólne nasadzenia, tworząc długo kwitnącą rabatę. Jeżówki bardzo dobrze prezentują się w towarzystwie ostróżek, gaury, liliowców, werbeny czy trytomy.

19 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)