• Nowy
Jeżówka purpurowa Echinacea purpurea Hot Papaya C 1,5
search
  • Jeżówka purpurowa Echinacea purpurea Hot Papaya C 1,5
  • Jeżówka purpurowa Echinacea purpurea Hot Papaya C 1,5
  • Jeżówka purpurowa Echinacea purpurea Hot Papaya C 1,5

Jeżówka purpurowa Echinacea purpurea Hot Papaya C 1,5

17,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Hot Papaya to jeżówka o zniewalających, ognistych pomarańczowo-czerwonych kwiatach, które ożywią każdy ogród. Odmiana o sztywnym pokroju, w czasie kwitnienia osiąga 80 cm wysokości. Wieloletnia bylina kwitnie całe lato, aż do późnej jesieni.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Jeżówki - długo kwitnące byliny!

Jeżówki to długo kwitnące, wieloletnie byliny. Chętnie wybierane do przydomowych ogrodów ze względu na szeroki wybór kolorów i łatwość ich uprawy. Byliny kwitną bardzo długo, przez całe lato aż do późnej jesieni, zdobiąc ogród miododajnymi kwiatami. W naszym sklepie oferujemy najpiękniejsze odmiany jeżówek. 

Jeżówka Hot Papaya - najpiękniejsza jeżówka

Jeżówka Hot Papaya to odmiana o wyjątkowo dekoracyjnych pełnych kwiatach. Z pośród innych odmian wyróżnia się ognistą czerwono-pomarańczową barwą kwiatów. Tworzy rozkrzewione kępy ciemnozielonych liści, z których wyrastają liczne, sztywne pędy zakończone kwiatostanami

Jeżówka Hot Papaya kwitnie nieprzerwanie całe lato nie tracąc koloru a co więcej w czasie dojrzewania kwiaty nabierają intensywniejszej barwy. Dorasta do 80cm wysokości w czasie kwitnienia i rozrasta się na szerokość ok 60cm. Bylina zachowuje zwarty pokrój, sztywne pędy utrzymują licznie kwiaty. 

Wymagania jeżówek

  • stanowisko słoneczne
  • żyzna, próchnicza gleba
  • przepuszczalne podłoże 
  • umiarkowane podlewanie 

Jeżówki to rośliny proste w uprawie, przy zapewnieniu im dobrych warunków od lata do jesieni będą zdobić ogród kwiatami. Jeżówka to roślina światłolubna, dlatego najlepiej czuje się w pełnym słońcu. Nie jest wybredna co do gleby, jednak warto zadbać o przepuszczalne, żyzne podłoże - odwdzięczy się ogromną ilością kwiatów.  

Pielęgnacja jeżówek 

Jeżówki kwitną niezawodnie co roku, ich uprawa nie wymaga wiele pracy. Sadząc byliny w pełnym słońcu, dobrze jest ściółkować glebę w ten sposób zapobiegniemy nadmiernemu parowaniu wody z podłoża. 

Byliny, które długo i intensywnie kwitną potrzebują dostarczania składników odżywczych. Nawożenie wykonujemy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, jego częstotliwość zależy od rodzaju nawozu jaki stosujemy. Usuwając przekwitłe kwiaty, przedłużamy kwitnienie jeżówki i zachowamy estetyczny wygląd byliny.  

Czy jeżówka to roślina wieloletnia?

Jeżówka to roślina wieloletnia, która w naszym klimacie zimuje bardzo dobrze. Późną jesienią ściany nadziemna część rośliny. Jeżówka to bylina mrozoodporna, zimująca w gruncie.

Sadzonki jeżówek

Sklep Ogrodowa Galeria oferuje szeroki wybór roślin do ogrodu. Sadzonki jeżówki oferujemy w wielu odmianach, sprzedajemy w doniczkach o pojemności 1,5 litra C1,5.  Wybieramy tylko zdrowe, dobrze ukorzenione rośliny.

Jeżówki to rośliny zimujące w ziemi, należy mieć na uwadze, że w okresie jesienno-wiosennym pozbawione są części nadziemnej. Dokładamy wszelkich starań aby zamówione rośliny dotarły do Państwa w nienaruszonym stanie.

Jeżówka do ogrodu 

Jeżówki dzięki swoim dekoracyjnym kwiatom znajdą zastosowanie w wielu ogrodach. Świetnie sprawdzą się w naturalistycznych, romantycznych założeniach ogrodu. Jeżówki mogą być wykorzystywane w nowoczesnych kompozycjach w połączeniu z trawami ozdobnymi jak miskanty, rozplenice, śmiałek.

Warto jeżówki sadzić w większych grupach, tworząc kolorowe łany mieszając odmiany. Pomarańczowo-czerwona jeżówka ożywi nie jedną rabatę, bardzo dobrze kontrastuje z otaczającą zielenią. 

Kwitnące byliny latem warto łączyć w wspólne nasadzenia, tworząc długo kwitnącą rabatę. Jeżówki bardzo dobrze prezentują się w towarzystwie ostróżek, gaury, liliowców, werbeny czy trytomy.

19 Przedmioty
Komentarze (0)