• Nowy
Jeżówka purpurowa Echinacea purpurea Pearl White C 1,5
search
  • Jeżówka purpurowa Echinacea purpurea Pearl White C 1,5
  • Jeżówka purpurowa Echinacea purpurea Pearl White C 1,5
  • Jeżówka purpurowa Echinacea purpurea Pearl White C 1,5

Jeżówka purpurowa Echinacea purpurea Pearl White C 1,5

17,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Pearl White to biała jeżówka o zjawiskowych kwiatach. Zachwyca subtelnością a zarazem sztywnym i zwartym pokrojem. Jedna z najpiękniejszych jeżówek o obfitym i długim kwitnieniu przez całe lato. Jeżówki to wieloletnie byliny o miododajnych kwiatach.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Długo kwitnąca bylina do ogrodu

Jeżówki bardzo często możemy spotkać w przydomowych ogrodach, zachwycają przepięknymi kwiatami a przy tym są mało wymagające w uprawie. Jeżówka to cenna, długo kwitnąca bylina do ogrodu, wybierz te byliny na słoneczną rabatę.

Biała jeżówka - Pearl White

Pearl White to jedna z najpiękniejszych jeżówek, wyróżnia się wyjątkowo długim i obfitym kwitnieniem. Przez całe lato aż do jesieni zachwyca zniewalająca ilością zjawiskowych kwiatów. 

Jeżówka Pearl White wiosną tworzy silnie rozkrzewione kępy ciemnozielonych liści, które są  idealnym tłem dla białych kwiatów pojawiających się już w czerwcu

Pearl White to jeżówka o białych kwiatach, osadzonych na smukłych, sztywnych pędach. Kwitnie intensywnie przez całe lato, tworząc bukiety białych kwiatów z zielono-żółtym środkiem. Bylina przyciąga nie tylko spojrzenia ale również liczne pszczoły i motyle, jeżówki to rośliny silnie miododajne.

Wymagania jeżówek

  • stanowisko słoneczne
  • żyzna, próchnicza gleba
  • przepuszczalne podłoże 
  • umiarkowane podlewanie 

Jeżówki to rośliny proste w uprawie, przy zapewnieniu im dobrych warunków od lata do jesieni będą zdobić ogród kwiatami. Jeżówka to roślina światłolubna, dlatego najlepiej czuje się w pełnym słońcu. Nie jest wybredna co do gleby, jednak warto zadbać o przepuszczalne, żyzne podłoże - odwdzięczy się ogromną ilością kwiatów.  

Pielęgnacja jeżówek 

Jeżówki kwitną niezawodnie co roku, ich uprawa nie wymaga wiele pracy. Sadząc byliny w pełnym słońcu, dobrze jest ściółkować glebę w ten sposób zapobiegniemy nadmiernemu parowaniu wody z podłoża. 

Byliny, które długo i intensywnie kwitną potrzebują dostarczania składników odżywczych. Nawożenie wykonujemy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, jego częstotliwość zależy od rodzaju nawozu jaki stosujemy. Usuwając przekwitłe kwiaty, przedłużamy kwitnienie jeżówki i zachowamy estetyczny wygląd byliny.  

Czy jeżówka to roślina wieloletnia?

Jeżówka to roślina wieloletnia, która w naszym klimacie zimuje bardzo dobrze. Późną jesienią ściany nadziemna część rośliny. Jeżówka to bylina mrozoodporna, zimująca w gruncie.

Sadzonki jeżówek

Sklep Ogrodowa Galeria oferuje szeroki wybór roślin do ogrodu. Sadzonki jeżówki oferujemy w wielu odmianach, sprzedajemy w doniczkach o pojemności 1,5 litra C1,5.  Wybieramy tylko zdrowe, dobrze ukorzenione rośliny.

Jeżówki to rośliny zimujące w ziemi, należy mieć na uwadze, że w okresie jesienno-wiosennym pozbawione są części nadziemnej. Dokładamy wszelkich starań aby zamówione rośliny dotarły do Państwa w nienaruszonym stanie. 

Kwitnące byliny latem

Jeżówki dzięki swoim dekoracyjnym kwiatom znajdą zastosowanie w wielu ogrodach. Świetnie sprawdzą się w naturalistycznych, romantycznych założeniach ogrodu. Jeżówki mogą być wykorzystywane w nowoczesnych kompozycjach w połączeniu z trawami ozdobnymi jak miskanty, rozplenice, śmiałek.

Jeżówki bardzo ładnie wyglądają posadzone w większych grupach, odmiana Pearl White o białych kwiatach nada lekkości i spójności aranżacjom z innymi kolorowymi odmianami jeżówek.   

Kwiaty jeżówki długo zachowują świeżość, dlatego świetnie nadają się do kompozycji florystycznych i bukietów. Jeżówki bardzo dobrze rosną w doniczkach, mogą być sadzone na słonecznych balkonach i tarasach.

20 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)