• Nowy
Turzyca pagórkowa Carex montana Raureif C 0,8
search
  • Turzyca pagórkowa Carex montana Raureif C 0,8
  • Turzyca pagórkowa Carex montana Raureif C 0,8
  • Turzyca pagórkowa Carex montana Raureif C 0,8

Turzyca pagórkowa Carex montana Raureif C 0,8

15,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Turzyca pagórkowa Raureif to wyjątkowo dekoracyjna trawa ozdobna do cienia i półcienia o dwubarwnych liściach. Niska trawa ozdobna tworzy gęste, fontannowe kępy długich liści. Trawa kwitnąca wcześnie, już w kwietniu pojawiają się żółte delikatne kwiatostany.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Trawy ozdobne  do cienia i półcienia 

Trawy ozdobne od kilku lat cieszą się nieprzemijającą popularnością, są to gatunki roślin łatwych w uprawie a różnorodność odmian jest imponująca.  

Turzyce to trawy do cienia i półcienia, bardzo dobrze radzą sobie w mniej nasłonecznionych miejscach. W naszym sklepie oferujemy najpiękniejsze odmiany turzyc. 

Turzyca pagórkowa Raureif - niska, najpiękniejsza turzyca

Turzyca pagórkowa Raureif to wieloletnia trawa ozdobna o fontannowym pokoju. Tworzy gęste kępy wąskich liści, które łukowato się wyginają nadając całej roślinie niezwykle delikatnego i zwiewnego wyglądu.

Raureif to najpiękniejsza turzyca o dekoracyjnych dwubarwnych liściach. Biało kremowe brzegi sprawiają że wygląda jakby była oszroniona, co nawiązuje do jej niemieckiego pochodzenia nazwy. 

Trawa o dość długich liściach, jednak ich kaskadowe ułożenie sprawia że jest to turzyca o średnim wzroście. Cała kępa osiąga do 30 cm wysokości i podobnej szerokości. 

Turzyce to trawy wcześnie kwitnące, odmiana ta kwitnie od kwietnia do czerwca. Raureif tworzy delikatne żółte kwiatostany, przemijające pędzelki unoszące się nieco na kępą liści. 

Jak pielęgnować turzyce w ogrodzie?

  • stanowisko półcieniste, cieniste
  • gleba próchnicza, przepuszczalna
  • umiarkowane podlewanie 

Turzyca najlepiej rośnie w glebie próchniczej, przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej. Miejsce, w którym chcemy posadzić warto dobrze zdrenowane. Unikaj gleb zbyt piaszczystych.

Najlepiej rośnie na stanowiskach cienistych i półcienistych, idealnie nada się więc w miejsca gdzie gorzej rośnie większość roślin. Preferuje stanowiska osłonięte od wiatru, szczególnie zimą. Poradzi sobie również w miejscu słonecznym ale należy trawie zapewnić stale wilgotne podłoże.

Jest to trawa zimozielona w związku z tym może być wrażliwa na duży mróz w bezśnieżne i wietrzne zimy. Aby ograniczyć do minimum skutki suszy fizjologicznej warto zabezpieczyć kępy roślin gałązkami jedliny lub lekko zakopczykować ziemią ewentualnie korą sosnową. Nie trzeba jej wiązać na zimę!

Jest rośliną całkowicie mrozoodporną i bardzo efektownie wygląda w zimie.

Czy turzyce się przycina?

Turzyce to trawy zimozielone, konieczność przycinania zależy jak zniosą zimę.

Wiosną warto przyciąć przemarznięte lub podeschnięte liście. Jeśli trawa po zimie wygląda mało atrakcyjnie można ją przyciąć nad ziemią.

Warto na wiosnę zastosować nawóz wieloskładnikowy, aby wzmocnić roślinę i pobudzić ją do szybszego wzrostu.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki turzycy z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 0,8 litra - C,80 Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Sprzedaż wysyłkowa naszych sadzonek traw dostępna już w 24h.

Turzyca pagórkowa - trawa ozdobna do ogrodu i na balkon

Turzyca pagórkowa Raureif to najpiękniejsza niska trawa ozdobna, która swoimi barwnymi liśćmi udekoruje niejeden ogród. Doskonale nadaje się do sadzenia na rabatach, skalniakach czy w pobliżu oczek wodnych. 

Dwubarwne liście będą bardzo dobrze wyglądać w połączeniu z kamieniem ozdobnym czy żwirem. Fontannowy niski wzrost trawy, pozwala na wykorzystanie jej jako obwódki rabat, może być również sadzona wzdłuż ścieżek. 

Turzyca to trawa, która  lubi rosnąć w cieniu, będzie bardzo dobrze czuć się pod koronami wysokich drzew a przy tym pełnić funkcję okrywową. 

Turzyca Raureif możesz wykorzystać do kompozycji w donicach czy skrzynkach ustawionych na tarasie bądź balkonie

20 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)