Azalia japońska Azalea japonicum Kermesina Rose C1,5
search
  • Azalia japońska Azalea japonicum Kermesina Rose C1,5

Azalia japońska Azalea japonicum Kermesina Rose C1,5

22,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Azalia japońska Kermesina Rosea to odmiana o różowo-białych kwiatach, dorasta do 60cm wysokości. Krzew wieloletni, kwitnący wiosna o zimozielonych liściach.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Azalia japońska - krzew kwitnący do ogrodu

Azalia japońska to wieloletni krzew kwitnący. Nazywany również rododendron japoński (rhododendron japonicum), pochodzi z rodziny wrzosowatych. Krzew częściowo zimozielony - zachowuje liście zimą. Naturalnym środowiskiem Azali japońskiej są rejony dalekowschodnie (Chiny, Japonia, Tybet, Himalaje) 

Azalie japońskie to wolno rosnące, najpiękniejsze  krzewy kwitnące. W czasie intensywnego kwitnienia pięknie zdobią ogród. 

Kermesina Rose azalia japońska o biało-różowych kwiatach 

Azalia japońska Kermesina Rosea to odmiana azalii o powolnym wzroście, po 10 latach osiąga 60 cm wysokości i 90 cm szerokości. Kermesina Rosea charakteryzuje się bardzo obfitym kwitnieniem, w drugiej połowie maja obsypana jest dwukolorowymi kwiatami.  Odmiana azalii japońskiej o dużych kwiatach, mogą mieć średnicę od 3,6 cm. Różowe kwiaty z białą krawędzią bardzo dobrze komponują się z ciemnozielonymi błyszczącymi liśćmi. 

Azalia japońska - uprawa 

  • stanowisko słoneczne, półcieniste 

  • podłoże kwaśne 3,5-4,5 pH  

  • gleba próchnicza, przepuszczalna 

Azalia japońska najlepiej czuje się w miejscu słonecznym o rozproszonym słońcu. Bezpośrednie słońce może poparzyć liście a posadzona w zbyt cienistym miejscu będzie słabiej kwitła. 

Najważniejszym w uprawie Japońskich różaneczników jest kwaśne podłoże, to warunek konieczny dla tej grupy roślin. 

Istotne jest utrzymanie wilgotnego podłoża, posadzone rośliny w pełnym słońcu wymagają częstego podlewania. 

Azalia japońska - jak sadzić

Przygotowanie odpowiedniego podłoża dla Azali to klucz do obfitego kwitnienia. Przed posadzeniem krzewu glebę, należy  zakwasić w tym celu wymieszaj podłoże z torfem wysokim, kompostem lub obornikiem. Sadzimy Azalię o kilka centymetrów głębiej niż był w pojemniku. Po posadzeniu obficie podlewamy i lekko ugniatamy. Następnie ściółkujemy powierzchnię do tego najlepiej sprawdzi się kora sosnowa. 

Te wieloletnie krzewy ozdobne sadzimy w odległości 0,5-0,8 cm, w zależności jak bardzo się rozrastają. 

Azalia japońska - nawożenie 

Ważnym etapem pielęgnacji Różaneczników japońskich jest ich nawożenie. Stosujemy nawozy przeznaczone do roślin kwaśnolubnych, zgodnie z informacją od producenta. Jeśli wybieramy nawóz długodziałający wystarczy zastosować go raz w sezonie. Przy nawozach standardowych zabieg powtarzamy, pierwsza zasilenie przeprowadzamy wiosną a ostanie nie później niż koniec lipca. 

Brak odpowiedniego poziomu azotu w podłożu powodować może żółknięcie i zmniejszenie liści. Niedobór potasu objawia się ciemnieniem i matowieniem liści. Natomiast brak potasu można zaobserwować w momencie gdy liście żółkną od  wierzchołka i zwijają się ku górze.

Azalia japońska - zimowanie

Azalie japońskie są zaliczane do zimozielonych, mrozoodpornych krzewów ozdobnych. Najbardziej szkodliwe mogą być wysuszające wiatry i bezśnieżne zimy. Dlatego późną jesienią w przypadku małej ilości opadów zaleca się obfite podlanie roślin. 

Azalia japońska - przycinanie 

Azalie japońskie nie wymagają regularnego cięcia. Wystarczy usunąć porażone i uszkodzone liście. Usuwanie przekwitłych kwiatów, powoduje lepszy rozwój. Niskie przycięcie starszego krzewu pozwoli na rozwój nowych pędów. 

Jakie rośliny wysyłamy ?

Sadzonki Azali z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 litra - C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Azalia japońska - zastosowanie

Azalie japońskie to wieloletnie krzewy ozdobne o szerokim zastosowaniu. Sprawdzą się w wielu aranżacjach ogrodów przydomowych, w stylu japońskim czy minimalistycznym. Szeroka gama kolorystyczna karłowych krzewów pozwala na tworzenie przeróżnych kompozycji. 

Azalie japońskie idealnie sprawdzą się do uprawy w pojemnikach i donicach, będą stanowić ozdobę balkonów i tarasów. Pięknie będą się prezentować przy zbiornikach, oczkach wodnych - dodatkowo takie otoczenie zapewnia roślinie wilgotne powietrze co będzie jej sprzyjało. 

Azalie japońskie - kompozycje 

Azalie japońskie łączone z różanecznikami, azaliami wielkokwiatowymi, pierisami, kiścieniami dadzą niezwykły efekt równowagi i harmonii w ogrodzie. 

Kwitnące piękności mogą być wykorzystane jako rośliny okrywowe, uzupełniając przestrzeń między np.  klonami japońskimi, wiśniami ozdobnymi, magnoliami. 

Dobrym towarzystwem dla Azali japońskich będą krzewy iglaste, jałowce, kosodrzewina.

Do wypełnienia przestrzeni między krzewami azali możemy wykorzystać zimozielone trawy do cienia np turzyca

20 Przedmioty
Komentarze (0)