• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Azalia japońska, Azalea japonica Pleasant White C2
search
  • Azalia japońska, Azalea japonica Pleasant White C2

Azalia japońska, Azalea japonica Pleasant White C2

22,90 zł
Brutto

Odmiana Azalii japońskiej ‘Pleasant White’ to niski krzew, dorasta maksymalnie do 30 cm.  Krzew o białych kwiatach, które  pięknie prezentują się się na tle zielonych liści.. Może być sadzona w pojemnikach i donicach - będzie pełnić funkcję dekoracyjną na balkonie lub tarasie.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Niski krzew do ogrodu - Azalia japońska ‘Pleasant White’

Odmiana Azalii japońskiej ‘Pleasant White’ jest krzewem nisko rosnącym, charakterystycznym ze względu na białe kwiaty pięknie prezentujące się na tle zielonych liści. Azalia rozrasta się głównie na szerokość, doskonale wygląda na rabatach, sadzona w grupie jak i w kompozycji z innymi roślinami. Może być sadzona w pojemnikach i donicach - będzie pełnić funkcję dekoracyjną na balkonie lub tarasie. 

Azalia japońska ‘Pleasant White’ - wymagania i uprawa

‘Pleasant White’ to wolno rosnąca odmiana Azalii o zwartym pokroju, swym wzrostem osiągająca maksymalnie 30 cm wysokości. Posiada niewielkie liście w kolorze ciemnozielonym, półzimozielone. Charakteryzuje się otwartymi, pojedynczymi kwiatami w kolorze białym, które doskonale prezentują się na tle zielonych liści. Azalia zakwita obficie w maju. Jest łatwa w uprawie, mrozoodporna, jednak młode krzewy należy okryć na okres zimowy. 

Preferuje stanowisko:

Nasłonecznione lub półcieniste, osłonięte od wiatru. 

Rośnie w glebie:

próchniczej, kwaśnej.

Gdzie sadzić Azalie ‘Pleasant White’?

Odmiana ‘Pleasant White’ swoje zastosowanie znajdzie w każdym ogrodzie. Doskonale wypełni każdą rabatę. Świetnie będzie prezentować się zarówno posadzona w grupie, jak i w kompozycji z innymi kwiatami lub niskimi iglakami. Sprawdzi się również na wrzosowiska, oraz jako dekoracja na balkon lub taras.

C18C-24052
Komentarze (0)