Berberys Thunberga, Berberis thunbergii Orange Tower C2
search
  • Berberys Thunberga, Berberis thunbergii Orange Tower C2

Berberys Thunberga, Berberis thunbergii Orange Tower C2

20,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Berberys ‘Orange Tower’ to wieloletni krzew ozdobny o kolumnowym pokroju, dekoracyjny ze względu na liście w charakterystycznym, pomarańczowo-czerwonym kolorze.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Berberys Thunberga - krzew do ogrodu 

Berberysy to wieloletnie krzewy ozdobne do ogrodu, różniące się pokrojem, rozmiarem i kolorem liści, Wśród nich znajdziemy odmiany karłowe, kuliste jak również wysokie, kolumnowe czy rozłożyste.  

Ciernisty krzew jakim jest berberys od wiosny do późnej jesieni zdobią gęste listki, które pięknie się wybarwiają pod koniec lata. Dodatkową ozdobą tych krzewów są ich liczne żółte kwiaty, które pojawiają się w maju. Berberysy to krzewy ozdobne również zimą, kiedy pędy zdobią czerwone, podłużne owoce berberysu - chętnie zjadane przez ptaki.

Berberysy w ogrodzie mogą pełnić wiele funkcji w zależności na jaką odmianę się zdecydujemy. Berberys to świetny pomysł na żywopłot, sprawdzi się jako element oddzielający strefy w ogrodzie. Swoimi kolorami upiększy rabatę, może stanowić tło dla innych roślin.

Berberys Thunberga Orange Tower - czerwony, kolumnowy krzew

Berberys ‘Orange Tower’ jest wieloletnim krzewem ozdobnym, dekoracyjnym ze względu na liście w charakterystycznym, pomarańczowo-czerwonym kolorze. Na jesień nabiera jasnoczerwonych odcieni. Jak wszystkie Berberysy Thunberga, krzew jest ozdobny od wiosny do jesieni a nawet zimą, dzięki podłużnym czerwonym owocom.

Orange Tower to kolumnowa odmiana o gęsto ulistnionych pędach, dorasta do 1,5m wysokości.

Berberys Thunberga - wymagania

  • stanowisko słoneczne lub półcieniste
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • podłoże przepuszczalne
  • umiarkowane podlewanie

Berberys to krzew prosty w uprawie. Nie sprawi problemu nawet początkującemu ogrodnikowi. Najlepiej czuje się w pełnym słońcu gdzie pięknie się wybarwia. W lekko zacienionym miejscu też sobie poradzi jednak jego liście mogą być bardziej zielone.  Jest tolerancyjny co do odczyny gleby od kwaśnej po umiarkowanie zasadową. Odpowiednie będzie przepuszczalne podłoże.

Berberys Thunberga wytrzymałość

Berberys to krzew odporny na zanieczyszczenia środowiska, dlatego bardzo często wykorzystywany jest do nasadzeń w przestrzeniach miejskich.

Ten wieloletni krzew wykazuje dużą odporność na suszę i niskie temperatury zimą. Jest całkowicie mrozoodporny i nie wymaga okrycia na zimę

Berberys Thunberga jak wykonać cięcie

Berberys to krzew, który bardzo dobrze reaguje na cięcie. Najlepiej cięcie przeprowadzać na przedwiośniu, od końca lutego do początku kwietnia.

Przycinamy pędy, które wystają ponad regularny pokrój krzewu. Usuwamy wszystkie chore, suche, uszkodzone pędy.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Berberysów z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Jak można wykorzystać odmianę Orange Tower?

Krzew o tak pięknych liściach sprawdzi się w wielu aranżacjach. Można go wykorzystać jako średniej wysokości żywopłot, sadzić wzdłuż ścieżek.

Posadzony w większej grupie będzie stanowił ciekawe tło dla roślin o kontrastowej barwie np berberys Tiny Gold. Strzelisty kształt berberysu wpasuje się w rabaty obsadzone kwitnącymi bylinami.

Sprawdzi się również w uprawie w pojemnikach na słonecznych balkonach czy tarasach.

5C32-27689
23 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)