Berberys Thunberga, Berberis thunbergii Tiny Gold C2
search
  • Berberys Thunberga, Berberis thunbergii Tiny Gold C2

Berberys Thunberga, Berberis thunbergii Tiny Gold C2

20,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Tiny Gold to urocza, miniaturowa odmiana o żółtych liściach. Krzew liściasty o kulistym pokroju, dorasta do 50cm wysokości i podobnej szerokości.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Berberys Thunberga - krzew liściasty do ogrodu 

Berberys Thunberga to niezwykle dekoracyjny krzew ozdobny, który zachwyca swoimi kolorami liści. Krzew ten jest bardzo popularny w ogrodach ze względu na swój wygląd oraz łatwość w uprawie.

Wśród berberysów wyróżniamy wiele odmian. Berberysy to krzewy wieloletnie różniące się pokrojem, rozmiarem i kolorem liści.

Ciernisty krzew jakim jest berberys od wiosny do późnej jesieni zdobią gęste listki, które pięknie się wybarwiają pod koniec lata. Dodatkową ozdobą tych krzewów są ich liczne żółte kwiaty, które pojawiają się w maju. Berberysy to krzewy ozdobne również zimą, kiedy pędy zdobią czerwone, podłużne owoce berberysu - chętnie zjadane przez ptaki.

Berberysy w ogrodzie mogą pełnić wiele funkcji w zależności na jaką odmianę się zdecydujemy. Berberys to świetny pomysł na żywopłot, sprawdzi się jako element oddzielający strefy w ogrodzie. Swoimi kolorami upiększy rabatę, może stanowić tło dla innych roślin.

 

Berberys Thunberga Tiny Gold - żółty miniaturowy krzew liściasty

Tiny Gold to urocza, miniaturowa odmiana berberysu o żółtych liściach. Wyglądem przypomina spłaszczoną złotą kulkę. Odmiana odporna na silne nasłonecznienie. Tiny Gold jest krzewem liściastym wolno rosnącym, dorasta do 50cm wysokości i podobnej szerokości. Jest najmniejszy z wszystkich odmian berberysów Thunberga.

Podobnie jak inne berberysy kwitnie w maju. Dodatkowo na jesień przepięknie się przebarwia na pomarańczowo-brzoskwiniowe kolory. Na przełomie września i października pojawiają się podłużne czerwone owoce, które zdobią krzew również zimą.

 

Berberys Thunberga - wymagania

  • stanowisko słoneczne lub półcieniste

  • uniwersalna gleba ogrodowa

  • podłoże przepuszczalne

  • umiarkowane podlewanie

Berberys to krzew prosty w uprawie. Nie sprawi problemu nawet początkującemu ogrodnikowi. Sprawdzi się zarówno w miejscu słonecznym jak i w półcieniu. Jest tolerancyjny co do odczynu gleby. Odpowiednie będzie przepuszczalne podłoże.

 

Berberys Thunberga - wytrzymałość

Berberys to krzew odporny na zanieczyszczenia środowiska, dlatego bardzo często wykorzystywany jest do nasadzeń w przestrzeniach miejskich.

Ten wieloletni krzew wykazuje dużą odporność na suszę i niskie temperatury zimą. Jest całkowicie mrozoodporny i nie wymaga okrycia na zimę

 

Berberys Thunberga - cięcie

W przypadku odmiany Tiny Gold cięcie nie jest wymagane. Krzew zachowuje swój regularny, kulisty pokrój. Ewentualnie na przedwiośniu możemy przyciąć pędy, które są zbyt wybujałe. W tym czasie usuwamy również pędy chore, uschnięte.

 

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Berberysów z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 

Sprawdź gdzie możesz posadzić Berberys Tiny Gold! 

Berberys Thunberga Tiny Gold to miniaturowa odmiana krzewu liściastego, która z powodzeniem znajdzie zastosowanie w wielu ogrodach. Możemy ten krzew wykorzystać jako niski żywopłot, obwódkę rabat. Bardzo ładnie prezentuje się wzdłuż ścieżek, chodników.

Tiny Gold bardzo dobrze czuje się również sadzony w donicach na tarasie czy balkonie. Swoją złoto żółtą barwą uzupełnij kompozycje z ciemniejszymi roślinami np. pęcherznica Little Devil.

Odmiana Tiny Gold bardzo ładnie prezentuje się z innymi berberysami np. z zielonym Kobold czy ciemnoczerwonym Atropurpurea Nana.

23EC-3401E
19 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)