Berberys Thunberga, Berberis thunbergii Admiration C2
search
  • Berberys Thunberga, Berberis thunbergii Admiration C2

Berberys Thunberga, Berberis thunbergii Admiration C2

22,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Admiration należy do miniaturowych, wieloletnich  krzewów liściastych. Dekoracyjna odmiana o czerwonych liściach z żółtą obwódką, która i przypomina czerwoną kulę. Admiration to odmiana, która zachowuje gęsty, zwarty pokrój, dorasta do 50cm wysokości.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Berberys Thunberga - krzewy ozdobne do ogrodu

Berberys Thunberga to krzew ozdobny, który zachwyca swoimi kolorami liści. Krzew popularny w ogrodach ze względu na swój wygląd oraz łatwość w uprawie.

Berberysy to krzewy wieloletnie występujące w wielu odmianach, różniące się pokrojem, rozmiarem i kolorem liści.

Krzewy od wiosny do jesieni utrzymują liście, dodatkową ozdobą są  liczne żółte kwiaty, które pojawiają się w maju. Berberysy to krzewy ozdobne również zimą, kiedy pędy zdobią czerwone, podłużne owoce berberysu - chętnie zjadane przez ptaki.

Berberys Admiration krzew o czerwonych liściach 

Admiration należy do miniaturowych, wieloletnich  krzewów liściastych. Niezwykle dekoracyjna odmiana o czerwonych liściach z żółtą obwódką, która na jesień nabiera pomarańczowo-czerwonych kolorów. Berberys od wiosny do późnej jesieni przypomina czerwoną kulę. 

Admiration to odmiana, która zachowuje gęsty, zwarty pokrój, dorasta do 50cm wysokości.

Berberys Thunberga - wymagania

  • stanowisko słoneczne lub półcieniste
  • przeciętna gleba ogrodowa 
  • podłoże przepuszczalne
  • umiarkowane podlewanie

Berberys to krzew prosty w uprawie. Nie sprawi problemu nawet początkującemu ogrodnikowi. Sprawdzi się zarówno w miejscu słonecznym jak i w półcieniu. Jest tolerancyjny co do odczyny gleby, odpowiednie będzie przepuszczalne podłoże.

Berberys Thunberga - wytrzymałość

Berberysy to krzewy odporne na zanieczyszczenia środowiska, dlatego bardzo często wykorzystywany jest do nasadzeń w przestrzeniach miejskich.

Te wieloletnie krzewy wykazują dużą odporność na suszę i niskie temperatury zimą. Są całkowicie mrozoodporne i nie wymagają okrycia na zimę.

Berberys Thunberga - cięcie

Admiration zachowuje swój kulisty pokrój, nie wymaga skomplikowanego cięcia. Jeśli zajdzie potrzeba to przycinamy berberysy na przedwiośniu, od końca lutego do początku kwietnia. Przycinamy pędy, które wystają ponad regularny pokrój krzewu. Usuwamy wszystkie chore, suche, uszkodzone pędy.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Berberysów z naszej szkółki na Podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Gdzie i z czym posadzić Berberys Admiration 

Berberys Thunberga Admiration to karłowa odmiana berberysu bardzo często  często spotykana w ogrodach i przestrzeni miejskiej. Miniaturowy i zwarty pokrój Admirationa pozwalają z niego tworzyć obwódki rabat czy ścieżek. Nadaje się się do sadzenia w pojemnikach czy donicach.

Czerwony berberys będzie bardzo dobrze wyglądał w połączeniu z odmianą o żółtych liściach Tiny Gold. Taką kompozycję możemy uzupełnić nowszą odmianą trawy ozdobnej np rozplenica PIglet.
799D-803DD
10 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)