Buddleja davidii, Omżyn Dawida, Budleja Little Nugget C1,5
search
  • Buddleja davidii, Omżyn Dawida, Budleja Little Nugget C1,5
  • Buddleja davidii, Omżyn Dawida, Budleja Little Nugget C1,5

Buddleja davidii, Omżyn Dawida, Budleja Little Nugget C1,5

21,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Wyjątkowo piękna kompaktowa odmiana krzewu Little Nuggget dorasta do 70cm wysokości. Ma wzniesiony, lekko rozłożysty pokrój. Gęste pędy, ułożone naprzemiennie  pokryte są żółto-zielonymi liśćmi. Odmiana o ciemnofioletowych kwiatach z pomarańczowym środkiem, zebranych w długie wiechy.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Budleja Dawida - Motyli krzew

Budleja Dawida to przepiękne wieloletnie krzewy ozdobne. W kwitnienia zachwycają kolorem i zapachem. Krzewy te są łatwe w uprawie nie wymagają specjalnych warunków.. 

Krzewy o lekko rozłożystym pokroju i wygiętych pędach zakończonych długimi miododajnymi kwiatostanami. Długo kwitnące krzewy zachowują kwiaty aż do późnej jesieni.  

Kwitnienie rozpoczynają w połowie lata i nieprzerwanie do pierwszych przymrozków pojawiają się nowe kwiatostany. Budleje to krzewy długo kwitnące, niezawodnie co roku na pędach jednorocznych

Budleja Dawida Little Nugget - miniaturowa odmiana o fioletowych kwiatach

Wyjątkowo piękna kompaktowa odmiana krzewu Little Nuggget dorasta do 70cm wysokości. Ma wzniesiony, lekko rozłożysty pokrój.  Gęste pędy, ułożone naprzemiennie  pokryte są żółto-zielonymi liśćmi. Odmiana o ciemnofioletowych kwiatach z pomarańczowym środkiem, zebranych w długie wiechy. 

Budleja Dawida - krzew łatwy w uprawie

  • stanowisko słoneczne
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • przepuszczalne, wilgotne podłoże

Budleja to krzew, który nie ma specjalnych wymagań . Najlepiej czuje się  w ciepłym, słonecznym miejscu wówczas kwitnie najpiękniej . Krzew tolerancyjny co do podłoża dobrze jest zapewnić przepuszczalne, wilgotne podłoże

Budleja - pielęgnacja, cięcie

Budleje to krzewy proste w uprawie, jednak bardzo ważne jest regularne cięcie, dzięki temu zachowują zwarty pokrój a ich kwitnienie jest intensywniejsze.

Cięcie budlei przeprowadzamy wiosną, skracamy wszystkie pędy na wysokości 2-4 pary oczek. Ważne aby usunąć wszystkie cienkie, słabe części zeszłorocznych pędów, ponieważ budleja kwitnie na pędach tegorocznych.

W czasie kwitnienia warto na bieżąco usuwać przekwitłe kwiatostany, budleja będzie zawiązywać nowe kwiaty aż do przymrozków.

W celu poprawy kondycji krzewu warto również stosować nawóz wieloskładnikowy - odżywi to roślinę  i poprawia jej wygląd w czasie kwitnienia.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki z naszej szkółki na Podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. W czasie sezonu rośliny są odpowiednio przycinane, jest to zabieg konieczny aby zagęścić roślinę i pobudzić do obfitego kwitnienia. 

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Z czym sadzić Budleje?

Little Nugget to niska odmiana budlei, świetnie nadaje się do sadzenia w donicach na balkon. Słodki zapach fioletowych kwiatów będzie przyciągał do ogrodu motyle, warto sadzić krzewy przy altanach, tarasie

Jeśli chcemy cieszyć się rabatą pełną kwiatów bardzo dobrym towarzystwem dla budlei będą hortensje bukietowe np Vanille Fraise.

Dla przełamania mocnego koloru krzewu możemy wykorzystać białego floksa szydlastego, goździka Angel of Purity.

Budleja to krzew, który dobrze wygląda sadzony wspólnie z innymi odmianami.

2128-81455
13 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)