Buddleja, Omżyn, Budleja Tutti Frutti C1,5
search
  • Buddleja, Omżyn, Budleja Tutti Frutti C1,5

Buddleja, Omżyn, Budleja Tutti Frutti C1,5

28,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Tutti Frutti to urocza kompaktowa odmiana, dorastająca do 65 cm wysokości. Kwitnie bardzo długo aż do późnej jesieni, zachwyca długimi ciemno różowymi wiechami. Krzew ozdobny, miododajny, wabi do ogrodu przyjemnym zapachem motyle.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Budleja Dawida - Motyli krzew do ogrodu

Budleja Dawida to przepiękne wieloletnie krzewy ozdobne. W czasie kwitnienia zachwycają kolorem i zapachem. Krzewy łatwe w uprawie nie wymagają specjalnych warunków.. 

Krzewy o rozłożystym pokroju i wygiętych pędach zakończonych długimi miododajnymi kwiatostanami. Długo kwitnące krzewy zachowują kwiaty aż do późnej jesieni.  

Występuje bardzo wiele odmian budlei, różniących się kolorem i rozmiarem. Dzięki temu jeśli nawet nie mamy wiele miejsca w ogrodzie możemy wybrać niskie odmiany motylich krzewów. 

Budleja często nazywana jest motylim krzewem, ponieważ jej kwiaty wydzielają słodką woń wabiąc do ogrodu motyle. Dzięki temu w czasie długiego kwitnienia budlei możemy gościć w swoim ogrodzie kolorowe owady. 

Budleja Dawida Tutti Frutti  - miniaturowa odmiana o fioletowych kwiatach

Odmiana należąca do serii Free Petite, która obejmuje kompaktowe odmiany budlei dorastające do 70cm wysokości.  Krzewy z tej grupy wyróżniają się wyjątkowo długimi i licznymi kwiatostanami

Tutti Frutti to gęsty, silnie rozkrzewiony krzew, jego pędy układają się horyzontalnie i promieniście. Liczne szarozielone liście stanowią tło dla wyjątkowo pięknych ciemnoróżowych prawie fioletowych kwiatostanów.  Krzew rozpoczyna kwitnienie na początku lipca i nieprzerwanie nie do pierwszych przymrozków zachwyca długimi pachnącymi wiechami. Odmiana ta dorasta do 65cm wysokości.

Budleja Dawida - wymagania

  • stanowisko słoneczne
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • przepuszczalne, wilgotne podłoże

Budleje to krzewy mało wymagające w pielęgnacji. Najlepiej czują się słonecznych, ciepłych miejscach.  Dlatego  bez problemu mogą być to krzewy sadzone w pełnym słońcu. Nie są wymagające co do gleby, wystarczy im przeciętna gleba ogrodowa. W czasie suszy warto pamiętać o podlewaniu krzewów.

Budleja - pielęgnacja, cięcie

Budleje to krzewy proste w uprawie, jednak bardzo ważne jest regularne cięcie, dzięki temu zachowują zwarty pokrój a ich kwitnienie jest intensywniejsze.

Cięcie budlei przeprowadzamy wiosną, skracamy wszystkie pędy na wysokości 2-4 pary oczek. Ważne aby usunąć wszystkie cienkie, słabe części zeszłorocznych pędów, ponieważ budleja kwitnie na pędach tegorocznych.

W czasie kwitnienia warto na bieżąco usuwać przekwitłe kwiatostany, budleja będzie zawiązywać nowe kwiaty aż do przymrozków.

W celu poprawy kondycji krzewu warto również stosować nawóz wieloskładnikowy - odżywi to roślinę  i poprawia jej wygląd w czasie kwitnienia.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki z naszej szkółki na Podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 litra- C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. W czasie sezonu rośliny są odpowiednio przycinane, jest to zabieg konieczny aby zagęścić roślinę i pobudzić do obfitego kwitnienia. 

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Z czym sadzić Motyli Krzew?

Budleje to krzewy niezwykle ozdobne, bardzo dobrym  rozwiązaniem jest sadzenie ich przy altanach czy tarasie aby móc podziwiać ich piękne kwiaty i motyle, które przyciągają. 

Krzewy te możemy łączyć z trawami ozdobnymi, np niska odmiana rozplenicy Little Bunny, nada lekkości całej kompozycji.DD2A-7890A
25 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)