• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Żarnowiec wczesny, Cytisus praecox LUNA p14
search
  • Żarnowiec wczesny, Cytisus praecox LUNA p14
  • Żarnowiec wczesny, Cytisus praecox LUNA p14

Żarnowiec wczesny, Cytisus praecox LUNA p14

26,90 zł
Brutto

Żarnowiec Luna to rozłożysty i przewieszający się krzew, który charakteryzuje się sezonowymi, trójlistkowym liśćmi. Przepięknie kwitnie na przełomie kwietnia i maja. Wytwarza wtedy cudowne motylkowate kwiaty o żółto złotej barwie.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Krzew o dekoracyjnych kwiatach Żarnowiec wczesny Luna

Żarnowiec Luna to rozłożysty i przewieszający się krzew, który charakteryzuje się sezonowymi, trójlistkowym liśćmi. Przepięknie kwitnie na przełomie kwietnia i maja. Wytwarza wtedy cudowne motylkowate kwiaty o żółto złotej barwie

Żarnowiec wczesny Luna wymagania i uprawa

Luna to odmiana Żarnowca wczesnego. Jest to krzew niezwykle efektowny, gęsty, o przewieszonych pędach. Swym wzrostem osiąga do 1,5 m wysokości. Posiada sezonowe, wąskie liście w kolorze jasno zielonym. Na przełomie kwietnia i maja pojawiają się liczne kwiaty w żółtym kolorze. Kwiaty osadzone są wzdłuż zeszłorocznych pędów, są bardzo dekoracyjne, jednak nie wytwarzają przyjemnego zapachu. 

Krzew o wyprostowanym pokroju. Luna szybko i łatwo się rozrasta. Charakteryzuje się niezwykle efektownymi kwiatami rosnącymi wzdłuż pędów. 

Preferuje stanowisko:

  • nasłonecznione
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • lekko kwaśne lub obojętne podłoże
  • przepuszczalne, bez zastoisk wodnych
  • nie lubi miejsc wietrznych szczególnie zimą

Żarnowiec jest krzewem mrozoodpornym i bardzo łatwym w uprawie nawet przez amatorów. 

Cięcie i pielęgnacja Żarnowca

Każdą odmianę żarnowca zaleca się przyciąć po przekwitnieniu. Cięcie pobudza niezdrewniałe pędy do lepszego rozkrzewiania i co za tym idzie lepszego i bardziej obfitego kwitnienia w następnym roku.

Cięcie polega na skróceniu o połowę lub więcej pędów, na których znajdowały się kwiaty.

Nawożenie krzewów Żarnowca 

Nawożenie żarnowca rozpoczynamy wraz ze startem okresu wegetacyjnego, zazwyczaj końcem marca lub na początku kwietnia. Nawożenie powtarzamy co 4 tygodnie lub rzadziej jeśli używamy nawozu o spowolnionym uwalnianiu.

Najlepszym nawozem będzie nawóz wieloskładnikowy, przeznaczony do roślin liściastych, kwitnących.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Żarnowców z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,75 litra - p14. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki ze szkółki.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. 

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. 

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h

Gdzie posadzić Żarnowca wczesnego Luna?

Luna swoje zastosowanie znajdzie w każdym ogrodzie oraz jako dekoracja przed domem. W świetny sposób będzie komponował się z innymi krzewami w ogrodzie, sprawdzi się na rabaty, skalniaki i wrzosowiska.

Doskonale komponuje się z różanecznikami i azaliami japońskimi, kwitnie w tym samym czasie.

Dobrze rośnie w towarzystwie iglaków i roślin wrzosowatych. Żarnowiec sprawdzi się w miejscach suchych i problematycznych dla innych roślin.

CFDB-9271A

Zobacz także

Komentarze (0)