14 dni na zwrot Darmowa dostawa od 399 zł sklep@ogrodowagaleria.pl (+ 48) 537 540 537

 

Cis pospolity, Taxus baccata 'DAVID, C2 30-40CM

Cis pospolity, Taxus baccata 'DAVID, C2 30-40CM
Cis pospolity, Taxus baccata 'DAVID, C2 30-40CM

 

Cis pospolity 'David' - krzew ozdobny.

Jest to nowa odmiana cisu, którą cechuje pokrój wąskokolumnowy. Krzew ten wykazuje średnie tempo wzrostu. Cechą charakterystyczną są sztywne pędy, które ustawione są pionowo. Młode przyrosty cechują się piękną, intensywną, złocistożółta barwą. Odmiana 'David' to jedna z najlepszych odmian tego typu. Stanowi przepiękną ozdobę ze względu na swoją bardzo intensywną, oryginalną barwę. 

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 8 dni

Cena:

25,90 zł

szt.

Cyprysik groszkowy, Chamaecyparis pisifera 'Sungold', C2 25-30 cm średnica

Cyprysik groszkowy, Chamaecyparis pisifera 'Sungold', C2 25-30 cm średnica
Cyprysik groszkowy, Chamaecyparis pisifera 'Sungold', C2 25-30 cm średnica

Cyprysik groszkowy, Chamaecyparis pisifera 'Sungold' 

Chamaecyparis pisifera 'Sungold' to karłowa odmiana krzewu, posiadająca półkulisty pokrój. Cechują ją sznurkowate, przewisające pędy. Krzew ten może wykazywać zmienne kolory - żółtozielony, jak również złocisty. Zalecany do małych jak i dużych, przestrzennych ogrodów. 

 

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 8 dni

Cena:

24,90 zł

szt.

Cyprysik tępołuskowy 'NANA AUREA' NA PNIU PA60 C5

Cyprysik tępołuskowy 'NANA AUREA' NA PNIU PA60 C5
Cyprysik tępołuskowy 'NANA AUREA' NA PNIU PA60 C5

Cyprysik tępołuskowy 'Nana Aurea' - szczepiony na pniu

Ta odmiana cyprysika, ma charakter karłowy. 'Nana Aurea' wykazuje bardzo wolne tempo wzrostu. Cechuje go szerokostożkowy, nieregularny pokrój. Posiada krótkie oraz muszlowato skręcone rozgałęzienia. Są one błyszczące, mają kolor złoto żółty

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 8 dni

Cena:

145,90 zł

szt.

Jałowiec łuskowaty, Juniperus squamata 'Holger', C2 30-50

Jałowiec łuskowaty, Juniperus squamata 'Holger', C2 30-50
Jałowiec łuskowaty, Juniperus squamata 'Holger', C2 30-50

Jałowiec łuskowaty 'Holger' - krzew ozdobny.

Odmiana 'Holger' Jałowca charakteryzuje się niską a także krzaczastą formą. Cechuje ją niskie tempo wzrostu. Krzew wykazuje ulistnienie o barwie srebrzystoniebieskiej, jest ono typowo iglaste. Pięknie komponują się z jego kolorem młode przyrosty, występujące wiosną. Mają one kontrastowy, złocistożółty kolor.

Dostępność: brak towaru

Cena:

17,90 zł

Jałowiec pośredni, Juniperus media 'Gold Star', C2 20-30

Jałowiec pośredni, Juniperus media 'Gold Star', C2 20-30
Jałowiec pośredni, Juniperus media 'Gold Star', C2 20-30

 

Jałowiec pośredni 'Gold Star'

Krzew ozdobny o średnio silnym wzroście. Jest to dosyć niska, a także krzewiasta odmiana jałowca. Charakteryzuje ją złocistożółte zabarwienie, o intensywnym odcieniu. Krzew posiada ulistwienie w formie igieł oraz łusek

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 8 dni

Cena:

17,90 zł

szt.

Jałowiec pośredni, Juniperus media 'Old Gold', C2 30-40

Jałowiec pośredni, Juniperus media 'Old Gold', C2 30-40
Jałowiec pośredni, Juniperus media 'Old Gold', C2 30-40

Jałowiec pośredni 'Old Gold'

Krzew dekoracyjny, wolno rosnący, charakteryzujący się niskim oraz rozłożystym pokrojem.  Cechuje go żółtozielone zabarwienieUlistwienie posiada formę igieł. W miarę wzrastania, stopniowo rozrasta się na boki.

Dostępność: brak towaru

Cena:

17,90 zł

Wrzosiec krwisty, Erica carnea 'Golden Rose' C1

Wrzosiec krwisty, Erica carnea 'Golden Rose' C1
Wrzosiec krwisty, Erica carnea 'Golden Rose' C1

Wrzosiec krwisty 'Golden Rose' to przepiękna, zimozielona krzewinka karłowa. Charakteryzuje się mocno różowymi, dzwonkowatymi kwiatami. Żółto-zielone listki na jesień stają się rude. Dorasta do 20cm wysokości.

Dostępność: spodziewana dostawa

Cena:

10,90 zł

Spis treści:

 1. Iglaki w kolorze żółtym
 2. Krzewy iglaste o żółtych igłach - przykłady iglaków
 3. Cyprysik groszkowy
 4. Żywotnik zachodni
 5. Jałowiec pospolity

Iglaki w kolorze żółtym

Podczas urządzania ogrodu szczególnie ważna jest odpowiednia architektura ogrodowa, styl ogrodu, a przy tym właściwy wybór roślin. Wiele osób pragnie ogrodu wyróżniającego się w okolicy, a do tego wymagane będą krzewy o niespotykanym wyglądzie, nadające wiele uroku oraz nowego charakteru przestrzeni. Do tego rodzaju krzewów możemy zaliczyć iglaki o żółtych igłach, które z pewnością są bardzo oryginalne, doskonale komponują się z innymi krzewami i iglakami np. w kolorze zielonym lub niebieskim, ale stanowią świetną formę dekoracji posadzone pojedynczo, jako solitera. Szczególnie atrakcyjnie wyglądają w okresie wiosennym, kiedy młode pędy przybierają intensywny, złocisto - żółty kolor. Iglaki są bardzo uniwersalnymi krzewami, wiele odmian jest odpornych na czynniki atmosferyczne oraz miejskie, dzięki czemu mogą stanowić formę dekoracji każdej przestrzeni.

Krzewy iglaste o żółtych igłach - przykłady iglaków

Krzewy iglaste są spotykane w ogrodach i parkach od wielu, wielu lat, a dzięki temu powstało wiele odmian i gatunków krzewów powstałych w wyniku hodowli. W ofercie naszego sklepu Ogrodowa Galeria dostępny jest szeroki wybór drzew, krzewów, bylin i kwiatów ozdobnych, które doskonale sprawdzą się w każdych warunkach ogrodowych. Najczęściej spotykane iglaki w kolorze żółtym to m.in:

 • Cyprysik groszkowy,
 • Jałowiec pospolity,
 • Żywotnik zachodni.

Są to krzewy spotykane w większości ogrodów, które doskonale komponują się na tle innych roślin zielonych, tworzą doskonałe tło dla mniejszych krzewów oraz niektóre odmiany mogą służyć jako żywopłoty.

Cyprysik groszkowy

Cyprysik groszkowy to jedno z wielu dostępnych gatunków krzewów długowiecznych,zimozielonych, które potrafi osiągać spore wysokości, jednak dostępnych jest wiele odmian karłowatych, o miniaturowych rozmiarach. To krzew o pokroju lekko stożkowatym, ze zwisającymi pędami w charakterystycznym kolorze, które z pewnością przyciągają uwagę niejednej osoby. Posiada również szyszki o niewielkich rozmiarach, w okrągłym kształcie, które swoim wyglądem przypominają ziarna grochu. Jest to krzew który dobrze czuje się w środowisku wilgotnym, w okolicy niewielkich stawów i oczek wodnych, wymagający stanowiska nasłonecznionego, rośnie też w miejscach lekko zacienionych, ale koniecznie osłoniętych od wiatru. Jest krzewem mrozoodpornym, jednak silne podmuchy mroźnego wiatru mogłyby spowodować przemarznięcie iglaka. Preferuje gleby żyzne, przepuszczalne. Ogród pełen krzewów iglastych jest bardzo łatwy w uprawie, a do tego stanowi świetne miejsce do odpoczynku. Cyprysik groszkowy znajdzie swoje zastosowanie w ogrodach, w kompozycji z innymi roślinami ogrodowymi, ze względu na swoje złoto-żółte zabarwienie, będzie doskonale komponował się na tle zielonych oraz niebieskich krzewów iglastych oraz bylin w kolorze zielonym. Będzie stanowił świetną formę dekoracji przed wejściem do domu. Drzewka posadzone w regularnych odstępach, podsypane białym kamyczkiem będą zdobiły przestrzeń domu przez długi czas, nie wymagając specjalnej pielęgnacji.

Żywotnik zachodni

To jeden z najbardziej dekoracyjnych krzewów iglastych rosnących w naszym klimacie. Swój charakterystyczny wygląd zawdzięcza gęstym pędom w zielono - żółtym kolorze, które w okresie zimowym zmieniają swoją barwę na ciemniejszą, lekko brązową. Żywotnik zachodni, w zależności od odmiany dostępny jest w kształcie wąskiego stożka, w kształcie kulistym, w odmianach miniaturowych i tych o nieco większych rozmiarach. Iglaki Żywotnika zachodniego w zabarwieniu żółtym najbardziej preferują stanowiska nasłonecznione lub lekko zacienione. Wpływ promieni słonecznych ma duże znaczenie w wybarwianiu łusek. Szczególnie intensywny kolor przybiera wiosną, latem go utrzymując, zaś jesienią zmienia swoją barwę na nieco ciemniejszą. Rośliny iglaste, takie jak Żywotnik zachodni preferują glebę żyzną i wilgotną. Uprawa Żywotnika nie jest bardzo wymagająca, jednak niekiedy konieczne jest dodatkowe nawożenie. Warto pamiętać również o regularnym podlewaniu, aby zachować wilgotność gleby. W zależności od kształtu iglaka, niektóre odmiany wymagają przycinania, w celu uformowania właściwego kształtu. Iglaki o żółtym zabarwieniu znajdą swoje zastosowanie w wielu miejscach, doskonale będą prezentować się w centralnym miejscu ogrodu, jako solitera, będą również tworzyć piękną kompozycję rabatową między innymi krzewami. Niektóre odmiany Żywotnika również dobrze sprawdzają się jako żywopłot, jednak należy pamiętać o odpowiedniej odległości, by krzew mógł się swobodnie rozrastać, ale też by zapewnił odpowiednią formę osłony.

Jałowiec pospolity

Jedną z najbardziej znanych odmian krzewów iglastych o żółtym zabarwieniu jest Jałowiec pospolity 'Golden Carpet' o płożącym charakterze z żółto - zielonymi pędami. To iglak wolno rosnący, charakterystyczny ze względu na barwę. Świetnie sprawdzi się w wielu ogrodach, posadzony między zielonymi krzewami i bylinami, jako przełamujący akcent wśród zielonych roślin. Iglaki Jałowca Golden Carpet osiągają niskie wysokości, jednak potrafią się dość szeroko rozrastać, jak typowe krzewy płożące. Sprawia wrażenie rośliny "płynącej" po ziemi. Jego gałązki po zetknięciu z ziemią szybko sie ukorzeniają. Jest rośliną bardzo łatwą w uprawie, nie ma specjalnych wymagań. Iglaki Jałowca lubią stanowiska nasłonecznione lub lekko zacienione. Rośnie w glebie żyznej, wilgotnej. Jest krzewem mrozoodpornym, odpornym również na czynniki środowiska miejskiego oraz na szkodniki. Iglaki okrywowe doskonale sprawdzą się do ogrodów skalnych, w połączeniu z innymi krzewami będą tworzyć doskonałą formę dekoracji. Sprawdzą się również do osadzenia murków.

Ogród pełen drzew i krzewów to jeden z najważniejszych elementów przed domem, stanowi nie tylko formę dekoracji przestrzeni, ale również pozwala na chwile relaksu w pięknym otoczeniu. Iglaki doskonale nadają się do uprawy do ogrodów, ponieważ są mało wymagające, odporne na wiele czynników atmosferycznych oraz zanieczyszczeń środowiska, dlatego będą odpowiednie także dla osób zapracowanych. Iglaki, w zależności od odmiany sprawdzą się również jako forma dekoracji na balkonie lub tarasie.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej szkółki roślin, gdzie chętnie służymy pomocą w wyborze roślin i krzewów do ogrodu. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi ofertami dostępnymi w naszym sklepie Ogrodowa Galeria, gdzie znajdziecie szeroki wybór krzewów, drzew oraz kwiatów ozdobnych.

BEZPIECZNE ZAKUPY
 • Różne formy płatności
 • Bezpieczne przelewy
 • Gwarantowany zwrot pieniędzy
 • Szyfrowane dane i transakcje
 • Kontakt ze sprzedawcą
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl