Aktywne filtry

Krzewy iglaste

Spis treści:

  1. Krzewy iglaste
  2. Iglaki o srebrnych igłach
  3. Iglaki w kolorze zielonym
  4. Iglaki w kolorze żółtym
  5. Iglaki o pstrych igłach
  6. Iglaki płożące i iglaki rozłożyste
  7. Iglaki miniaturowe i iglaki kuliste
  8. Iglaki na żywopłot i szczepione nisko
  9. Iglaki szczepione na pniu
  10. Iglaki na balkon i iglaki w donicach

Krzewy iglaste

Krzewy iglaste są równie często wybierane podczas urządzania ogrodu jak krzewy liściaste. Charakterystyczną cechą krzewów iglastych są liczne pędy w kształcie igieł, najczęściej w odcieniach koloru zielonego, ale w zależności od gatunku występują również w kolorze żółtym i srebrnym. Krzewy iglaste ze względu na swoje zróżnicowanie dają wiele możliwości. Świetnie wyglądają pojedynczo posadzone w ogrodzie oraz mogą stanowić piękne tło dla innych, mniejszych roślin ozdobnych. Doskonale nadają się na formowanie żywopłotu, są podatne na cięcia, to również dobry sposób, by stworzyć zasłonę przed ciekawskimi sąsiadami. Wiele gatunków idealnie nadaje się do formowania przeróżnych kształtów. Krzewy iglaste charakteryzują się tym, że są zielone przez cały czas, nawet podczas okresu zimowego, dlatego stanowią świetną formę ozdobną wokół domu przez cały rok.  

Iglaki o srebrnych igłach 

Krzewy iglaste w kolorze srebrnym świetnie prezentują się na tle innych roślin, a ich charakterystyczną cechą są igły w odcieniach niebieskiego i srebrnego. Ten rodzaj krzewów jest bardzo łatwo dostępny w sklepach ogrodniczych i szkółkach roślin, ze względu na duże zainteresowanie wśród osób urządzających ogród. Krzewy iglaste doskonale sprawdzą się nie tylko w ogrodzie, ale też jako ozdoba obok domu. W okresie zimowym krzewy przyozdobione w świąteczne ozdoby sprawiają, że przestrzeń wokół domu wygląda przytulnie, a jednocześnie elegancko. Swój charakterystyczny kolor zawdzięczają grubej warstwie wosku, który pokrywa zielone igły. Stanowi on formę ochrony przed parowaniem wody z łusek, dzięki czemu zapewnia roślinie byt w okresie silnych mrozów oraz ostrych upałów. Srebrne iglaki wymagają stanowisk nasłonecznionych, ponieważ w cieniu będą tracić swój charakterystyczny kolor przybierając barwę zieleni. Większość gatunków krzewów o srebrnych igłach potrzebuje żyznej gleby oraz odpowiedniego nawodnienia. 

Iglaki w kolorze zielonym 

Zielone iglaki znajdą swoje zastosowanie w ogrodzie o każdym rodzaju, a także samotnie posadzone obok domu. Stanowią dekoracyjną formę same w sobie oraz tło dla innych krzewów i kwiatów ozdobnych. Są mrozoodporne, mało wymagające, bardzo łatwe w uprawie - nie potrzebują specjalnej pielęgnacji. Ich ogromną zaletą jest to, że są zimozielone, dlatego dekorują nasz ogród również w okresie zimowym. Świetnie wyglądają przyprószone białym puchem śnieżnym. Krzewy iglaste w kolorze zielonym są podatne na cięcia, dlatego możemy formować je na żywopłot lub inne dowolne kształty. Większość odmian iglaków w kolorze zielonym jest cieniolubne, wymagają żyznej, wilgotnej gleby. Wiele odmian tego gatunku posadzone samotnie potrafi osiągać wzrost nawet do kilku metrów wysokości.  

Iglaki w kolorze żółtym

Krzewy iglaste o igłach w odcieniach żółtego świetnie komponują się w ogrodzie między krzewami o igłach zielonych oraz niebieskich. Ten rodzaj krzewów wygląda na muśnięty promieniami słońca nawet w pochmurne dni, z tego też względu cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Iglaki o żółtym zabarwieniu powstają w wyniku hodowli. Wymagają stanowisk lekko nasłonecznionych - w cieniu tracą swoją barwę i przybierają odcień zielony. Najlepiej czują się lekko osłonięte wyższymi krzewami chroniącymi przed mocnym promieniowaniem słonecznym, które może uszkodzić nowo wyrośnięte pędy. Iglaki w kolorze żółtym swoją najbardziej intensywną barwę przybierają w okresie wiosennym, kiedy wypuszczają nowe pędy. 

Iglaki o pstrych igłach 

Krzewy iglaste o igłach w pstrych kolorach świetnie komponują się na tle zielonych krzewów i stanowią formę dekoracji każdego ogrodu, również w okresie zimowym. Iglaki o pstrych igłach występują w barwach zielono - żółtych oraz zielono - białych. Krzewy iglaste są zimozielone, podatne na cięcia, można z nich uformować wiele kształtów, łatwe w uprawie - nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Atrakcyjną cechą krzewów iglastych są szyszki, które w okresie letnim i jesiennym dodają charakteru i dodatkowych barw. Krzewy iglaste o pstrych igłach najlepiej czują się na stanowiskach średnio nasłonecznionych, posadzone między innymi krzewami, które będą osłaniać pędy w żółtych oraz białych kolorach przed działaniem promieni słonecznych. Wymagają gleby żyznej, dobrze nawodnionej. Iglaki o kolorowych igłach najlepiej sprawdzą się w kompozycji z zielonymi krzewami. W połączeniu z innymi kolorowymi krzewami mogą stworzyć wrażenie niechcianego bałaganu. 

Iglaki płożące i iglaki rozłożyste

Krzewy iglaste płożące to gatunek roślin sprawiający wrażenie pełzającego krzewu oraz żywego dywanu. Liczne gałązki w połączeniu z ziemią potrafią się ukorzenić. Świetnie sprawdzą się do ogrodu oraz posadzone przed domem, jednak najlepiej czują się na skarpach, ogrodach skalnych i rabatach. To gatunek roślin okrywowych, doskonale nadają się do okrywania innych roślin. Iglaki płożące swoje zastosowanie znajdą o każdej porze roku - idealnie sprawdzą się wśród kolorowych kwiatów, jak i w okresie zimowym przyprószone śniegiem. Są bardzo łatwe w uprawie - nie wymagają praktycznie żadnej pielęgnacji. Ze względu na szerokie rozrastanie - krzewy płożące należy odpowiednio regularnie przycinać. Najlepiej znoszą cięcie w okresie wiosennym, od kwietnia do czerwca. 

Iglaki rozłożyste podobnie jak krzewy iglaste płożące stanowią formę dekoracyjną w każdym ogrodzie. Nie wymagają szczególnej pielęgnacji, jedynie należy je regularnie przycinać ze względu na szerokie pole rozrostu. Rosną w każdej glebie ogrodowej, są mrozoodporne i zimozielone. Doskonale wyglądają w okresie zimowym przyprószone białym puchem. Świetnie komponują się na tle kolorowych kwiatów i innych roślin. 

Iglaki miniaturowe i iglaki kuliste

Krzewy iglaste o niewielkich rozmiarach stanowią formę dekoracyjną każdego ogrodu, a także świetnie sprawdzą się na balkon i taras. Iglaki miniaturowe to doskonała alternatywa dla wysokich krzewów, idealnie sprawdzą się w ogrodzie o niewielkich rozmiarach. Występują w wielu kształtach i kolorach, zajmują niewielką przestrzeń i pięknie wyglądają przez cały rok. Sprzedawane są w plastikowych pojemnikach. Świetnie czują się w miejscach nasłonecznionych, jednak w upalne dni warto zapewnić im nieco cienia z uwagi na delikatne, zielone igły. Preferują lekko wilgotną glebę oraz wymagają odpowiedniego nawożenia. Krzewy przesuszone często atakowane są przez szkodniki, m.in. mszyce. W celu zwalczenia nieproszonych gości, roślinę należy spryskać specjalnym preparatem do ochrony roślin. 

Iglaki kuliste podobnie jak krzewy miniaturowe swoje zastosowanie znajdą szczególnie w ogrodach o niewielkich rozmiarach oraz na balkonach i tarasach. Dobrze czują się posadzone w donicach. Ze względu na różnorodność kształtów, barw i rozmiarów krzewy kuliste sprawiają, że ogród nabiera nowego charakteru. Krzewy posadzone w donicach należy regularnie podlewać oraz nawozić. Ze względu na ich niewielki wzrost, doskonale będą wyglądać na tarasie i balkonie. 

Iglaki na żywopłot i szczepione nisko 

Krzewy iglaste na żywopłot są jednymi z najczęściej wybieranych roślin iglastych. Żywopłot, jak sama nazwa wskazuje to naturalna forma ogrodzenia, świetnie komponuje się z innymi krzewami w ogrodzie oraz stanowi tło dla kolorowych kwiatów i roślin. Wiele odmian iglaków na żywopłot jest odpornych na mróz, dlatego świetnie sprawdzą się przez cały rok, także zimą. Nie wymagają szczególnej pielęgnacji, jednak należy pamiętać o odpowiednim przycinaniu. Iglaki na żywopłot są odporne na cięcia, dlatego można z nich uformować wiele kształtów. 

Iglaki szczepione nisko cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na piękny wygląd oraz są zimozielone, dzięki czemu doskonale wyglądają w ogrodzie również zimą. Krzewy iglaste szczepione nisko doskonale sprawdzą się zarówno w dużych ogrodach na tle wysokich krzewów, ale także w ogrodach mniejszych rozmiarów. Iglaki nisko szczepione nadają się także do sadzenia w pojemnikach na taras lub balkon. Są łatwe w uprawie, jednak należy zwracać uwagę czy krzewy są odporne na wiatr i mróz. 

Iglaki szczepione na pniu 

Krzewy iglaste szczepione na pniu doskonale sprawdzą się w ogrodzie na tle innych krzewów, ale także na tarasie czy balkonie. Iglak na pniu pełni funkcję dekoracyjną przez cały rok, także w okresie zimowym. Jednak nie wszystkie iglaki są odporne na mróz. Większość iglaków szczepionych na pniu wymaga odpowiedniego okrycia włókniną, w celu ochrony przed intensywnym mrozem oraz wiatrem. Oprócz tego nie wymagają specjalnej pielęgnacji, są odporne na cięcia, dlatego z łatwością możemy uformować koronę krzewu w kształcie kuli. Nie każdy przepada za krzewami kulistymi, dlatego iglaki na pniu występują również w wielu innych kształtach. 

Iglaki na balkon i iglaki w donicach 

Iglaki na balkon to krzewy szczególnie pożądane przez osoby, które nie mają możliwości posiadania własnego ogrodu. Podczas wyboru krzewu na balkon należy zwrócić uwagę na poziom nasłonecznienia. Wiele krzewów lubi stanowiska nasłonecznione, jednak wyróżniamy też takie, które wolą miejsca bardziej zacienione. Na rodzaj nasłonecznienia ma wpływ kolor igieł. Krzewy w kolorze żółtym i jasnozielonym lepiej czują się w miejscach nasłonecznionych, a krzewy ciemnozielone wolą stanowiska w cieniu. Iglaki w donicach nie balkon nie wymagają szczególnej pielęgnacji, należy jednak pamiętać o wyrywaniu chwastów z donic, regularnym przycinaniu oraz odpowiednim nawadnianiu roślin. Krzewy iglaste na balkonie stanowią formę dekoracyjną, jednak iglaki w donicach możemy również umieścić w ogrodzie lub przed domem. Będą doskonale komponować się na tle innych roślin oraz stanowić formę dekoracyjną umieszczone pojedynczo. 



Krzewy iglaste ozdobne cały rok tuja cis jałowiec cyprysik sosna

Podkategorie

  • Srebrny iglak

    Spis treści:

    1. Iglaki ozdobne w ogrodzie
    2. Iglaki w ogrodzie - kompozycje roślin
    3. Krzew iglasty o srebrnych igłach - wymagania rośliny
    4. Iglaki o srebrnych igłach - rodzaje krzewów iglastych
    5. Świerk kłujący jako forma dekoracji w ogrodzie

    Iglaki ozdobne w ogrodzie

    Krzewy iglaste królują w naszych ogrodach od wielu lat, iglaki do ogrodu o srebrnych igłach prezentują się bardzo elegancko posadzone pojedynczo jako solitery, ale równie pięknie wyglądają w kompozycji z innymi krzewami i kwiatami ozdobnymi. Co ważne, srebrny iglak swój charakterystyczny kolor zawdzięcza grubej warstwie wosku na igłach, który ma za zadanie ograniczyć parowanie wody z igieł krzewu. Dzięki temu ma możliwość przetrwania suszy w okresie letnim oraz silnych mrozów podczas zimy. W naszym klimacie najczęściej spotkać możemy Jodły, Świerki i Jałowce, a do ogrodów o mniejszych rozmiarach idealnie sprawdzą się odmiany karłowate, które również możemy umieścić na tarasie lub balkonie. Krzewy iglaste niskie bardzo ładnie prezentują się w kompozycji z innymi krzewami, drzewami liściastymi lub kwiatami, ale bardzo atrakcyjnie wyglądają posadzone pojedynczo, w dużej donicy, jako solitera. Odmiany zimozielone przyozdobione w ozdoby choinkowe w okresie świąt Bożego Narodzenia będą pięknie zdobiły przestrzeń w ogrodzie.

    Iglaki w ogrodzie - kompozycje roślin

    Ogród pełen pięknych krzewów, drzew i kwiatów w wielu kolorach to idealnie miejsce na relaks. Iglak srebrny będzie doskonale prezentował się na tle zielonej trawy, w okresie wiosennym w kompozycji z kolorowymi kwiatami tworzy przepiękny urok. Jesienią zaś, krzew o srebrnych igłach w połączeniu z drzewami o liściach zabarwionych na wiele kolorów sprawia, że ogród nabiera zupełnie nowego charakteru. Krzewy ozdobne będą równie pięknie prezentowały się przed wejściem do domu. W tym przypadku najlepiej wykorzystać iglaki karłowate, które nie zajmują wiele miejsca i idealnie wypełniają niewielką przestrzeń stanowiąc formę dekoracji. Będą ozdobą zarówno jako solitery, np. z podsypanym kamyczkiem w kolorze białym lub posadzone na rabach w połączeniu z innymi miniaturowymi drzewkami i kwiatami ozdobnymi.

    Krzew iglasty o srebrnych igłach - wymagania rośliny

    Iglaki tak jak wszystkie rośliny potrzebują odpowiedniego stanowiska oraz gleby, by pięknie rosnąć i cieszyć oko pięknie rozwijającymi się pędami o mieniących się w słońcu igłach. Krzewy to rośliny bardzo łatwe w uprawie, nie wymagające specjalnej pielęgnacji, jednak w zależności od odmiany - potrzebują większej lub mniejszej uwagi. Iglaki ozdobne srebrzyste wymagają stanowiska nasłonecznionego, by zachować swoją barwę - w cieniu będą zieleniały. Większość krzewów iglastych o srebrnych igłach rośnie w glebie żyznej, lekko wilgotnej, jednak dostępne są również krzewy, które będą dobrze rosły w glebie piaszczystej i suchej. Do tego rodzaju krzewów możemy zaliczyć Jałowce. Iglaki dorosłe są zazwyczaj mrozoodporne. Młode krzewy nie są tak odporne na zimno, dlatego wymagają dodatkowego okrycia włókniną, aby zabezpieczyć je przed mrozem i wiatrem. Jeśli chcemy upewnić się, że krzewy przetrwają zimę, w okresie jesiennym warto podlewać krzew nawozami jesiennymi bez azotu.

    Iglaki o srebrnych igłach - rodzaje krzewów iglastych

    Jednym z najczęściej spotykanych krzewów ozdobnych o srebrnych igłach jest Cyprysik Lawsona. Jest to krzew o stożkowatym pokroju, o gęstych i pięknie wyglądających pędach. Charakterystyczne u tej odmiany krzewu są pędy przewieszające się na zewnątrz, co nadaje mu wyjątkowego uroku. Pędy krzewu posiadają liczne, gęste liście przypominające swoim kształtem literę "Y". W okresie jesiennym Cyprysik wzbogaca się w niewielkich rozmiarów szyszki o okrągłych kształcie, które dodatkowo pełnią formę dekoracji. Potrafi dorastać do sporych rozmiarów, jednak wiele jego odmian osiąga wzrostem około 2 metrów wysokości. Nie jest krzewem łatwym w uprawie, jednak odpowiednia pielęgnacja zapewni doskonała formę dekoracji w ogrodzie. Cyprysik Lawsona nie znosi suszy, preferuje miejsca o wilgotnym powietrzu, rośnie na stanowiskach dobrze nasłonecznionych oraz osłoniętych od wiatru, w glebie żyznej, próchniczej i lekko wilgotnej. Krzew źle znosi niskie temperatury oraz silne wiatry, dlatego konieczna jest osłona w okresie jesienno - zimowym. Mimo, że rośnie na stanowiskach nasłonecznionych, nie lubi ostrych promieni słonecznych. Jest krzewem odpornym na przycinanie. Ze względu na wymagania, to z pewnością krzew idealny dla osób, które lubią zajmować się pielęgnacją roślin oraz spędzają wiele godzin w ogrodzie, co sprawia im przyjemność.

    Świerk kłujący jako forma dekoracji w ogrodzie

    Krzew o niezwykłym wyglądzie i charakterze, przykuwający uwagę to z pewnością Świerk kłujący o niezwykle srebrnych igłach, które doskonale prezentują się na tle zielonych traw. Świerk kłujący przepięknie wygląda jako solitera, umieszczony w centralnym miejscu w ogrodzie, ciesząc oko swoim charakterystycznym wyglądem, nadając nowego uroku przestrzeni. Jest krzewem niezwykle popularnym, często wykorzystywanym jako choinki. Posiada gruby pień z korą w kolorze brązowo szarym, która doskonale komponuje się z pędami i igłami w kolorze srebrnym. Dodatkowym atutem są szyszki w kolorze brązowym, które swobodnie zwisają z gałązek krzewu. Osiągają długość około 8-10 cm długości i stanowią dodatkową formę dekoracji. Świerk kłujący jest dość łatwym krzewem w uprawie, lubi stanowiska nasłonecznione, jest odporny na suszę i czynniki środowiska miejskiego, rośnie w glebie wilgotnej, próchniczej. Swoje zastosowanie znajdzie zarówno jako soliter w centralnym miejscu, ale równie dobrze będzie komponował się w ogrodzie z innymi krzewami np, w kolorze zielonym. Idealnie sprawdzi się jako forma dekoracji przed wejściem do domu, a ze względu na odporność na czynniki miejskie może pełnić ozdobę w parkach i ogrodach miejskich. Wysyłka z podkarpacia na cała Polskę już w 24h.

    Pielęgnacja krzewów w zależności od odmiany nie jest skomplikowana. Iglaki są łatwe w uprawie, jednak dostępne są również odmiany bardziej wymagające, które potrzebują poświęcenia czasu oraz dodatkowej wiedzy na temat pielęgnowania rośliny. Najważniejsze jest zapewnienie odpowiedniego stanowiska oraz rodzaju gleby. Dzięki temu nasz krzew będzie stanowił formę dekoracji przez długi czas. Krzewy pięknie wyglądają przez cały sezon, w okresie letnim stanowią cień dla mniejszych roślin ogrodowych, zaś zimą pięknie wyglądają przyprószone warstwą śniegu.

    Zapraszamy do odwiedzenia naszej szkółki roślin. Chętnie służymy pomocą w wyborze odpowiednich roślin. Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałą ofertą krzewów dostępną w naszym sklepie internetowym.

  • Zielone iglaki

    Spis treści:

    1. Zielone iglaki w ogrodzie
    2. Krzewy o zielonych igłach - pielęgnacja i zastosowanie
    3. Iglaki zielone - Świerk biały
    4. Sosna górska

    Zielone iglaki w ogrodzie

    Iglaki w kolorze zielonym to krzewy spotykane w każdym ogrodzie. Stanowią formę dekoracji w połączeniu z innymi drzewami liściastymi lub kwiatami, mogą stanowić tło dla kwiatów w rabatach, często wykorzystywane są również jako żywopłoty. Wyznaczają granice naszego ogrodu oraz stanowią formę osłony przed ciekawskimi sąsiadami. Większość odmian iglaków jest zimozielonych, dlatego dekorują nasz ogród również w okresie zimowym, a biały śnieg na zielonych pędach nadaje nowego uroku przestrzeni. Dodatkowym atutem krzewów jest ich łatwa uprawa i niskie wymagania. Większość krzewów zielonych jest odpornych na przycinanie, dzięki czemu możemy formować je na różne kształty. W naszym sklepie Ogrodowa Galeria dostępne są również odmiany miniaturowe, które doskonale sprawdzą się do ogrodów o niewielkich rozmiarach, jako forma dekoracji przed wejściem do domu, a niektóre odmiany mogą również rosnąc w donicach na balkonie lub tarasie.

    Krzewy o zielonych igłach - pielęgnacja i zastosowanie

    Drzewa iglaste o zielonych igłach są jednymi z najłatwiejszych roślin w uprawie. Krzewy zielone są mało wymagające, potrafią przetrwać wiele czynników atmosferycznych, w zależności od odmiany, niektóre z nich są również odporne na działanie czynników środowiskowych, dlatego nierzadko możemy spotkać je w miastach. Iglaki o zielonych igłach to krzewy mrozoodporne, w większości zimozielone, co oznacza, że stanowią formę dekoracji również zimą, nie tylko podczas sezonu. Krzewy w kolorze zielonym doskonale komponują się z białym śniegiem, który pokrywa całe otoczenie. Większość krzewów zielonych nie ma specjalnych wymagań glebowych, rosną zazwyczaj w glebie żyznej, lekko wilgotnej i próchniczej, niektóre z nich potrafią rosnąc nawet w glebach lekko piaszczystych, jednak należy pamiętać o regularnym podlewaniu. Większość odmian iglaków rośnie na stanowiskach nasłonecznionych lub lekko zacienionych, jednak niektóre odmiany są przystosowane do rozwoju w cieniu, dzięki czemu będą stanowiły idealny element wypełnienia problematycznej przestrzeni w zacienionym miejscu w ogrodzie. Niektóre odmiany krzewów iglastych wymagają dodatkowej ochrony w okresie jesienno - zimowym, w celu ochrony przed mrozem i silnym wiatrem. Mowa tu o krzewach młodych gatunków, które niedawno zostały posadzone.

    Krzewy to bardzo uniwersalne rośliny, które znajdą swoje zastosowanie praktycznie w każdym miejscu i będą pełnić formę dekoracji przestrzeni. Iglaki w ogrodzie mogą pełnić tło dla mniejszych krzewów, drzew i kwiatów ogrodowych. Iglaki zielone doskonale sprawdzają się jako żywopłoty, rosną na spore wysokości, posadzone blisko siebie będą stanowić świetną formę osłony, a dodatkowo będą idealnym miejscem na zbudowanie gniazd przez ptaki, które niwelują szkodniki w ogrodzie. Iglaki o zielonych igłach sprawdzą się również w parkach i ogrodach miejskich, będą stanowiły formę dekoracji w praktycznie każdym miejscu, ponieważ większość odmian jest odpornych na działanie zanieczyszczeń środowiska.

    Iglaki zielone - Świerk biały

    Najczęściej spotykanym i najbardziej znanym krzewem iglastym jest Świerk. Świerki spotykane są w ogrodach od wielu pokoleń, a do krzewów o zielonych igłach możemy zaliczyć Świerka białego. Charakterystyczną cechą Świerku białego jest specyficzny, żywiczny zapach. To krzew o lekko stożkowatym pokroju, posiada liczne gałęzie o pędach z niewielkimi, lekko kłującymi igłami. Po kilku latach pędy przybierają formę lekko zwisających. W okresie letnim Świerk biały wzbogaca się w liczne szyszki o wielkości około 8 cm, w kolorze jasnego brązu, które stanowią dodatkową formę dekoracji.

    Świerk biały jest krzewem łatwym w uprawie, jednak jak każda roślina, ma swoje wymagania. Przede wszystkim rośnie na stanowiskach nasłonecznionych lub lekko zacienionych, w glebach przepuszczalnych, żyznych i wilgotnych. Jest to krzew mrozoodporny, może być również sadzony w miastach, ponieważ jest odporny na działanie czynników środowiskowych. Świerk swoje zastosowanie znajdzie praktycznie w każdym miejscu. Stanowi świetną formę tła dla innych roślin, krzewów o mniejszych rozmiarach, kwiatów i bylin ogrodowych. Sprawdzi się również w centralnym miejscu ogrodu, jako solitera. Ze względu na swój charakter, krzew sam w sobie jest ozdobą, ale także doskonale komponuje się z innymi krzewami i drzewami. Niektóre gatunki Świerku nadają się nawet do stworzenia żywopłotu, jednak muszą być posadzone w odpowiedniej odległości od siebie. Iglaki w ogrodzie stanowią niezwykłą formę dekoracji, jednak należy wziąć pod uwagę ich rozmiar. W sklepie Ogrodowa Galeria dostępne są również odmiany miniaturowe. Iglaki o niskich rozmiarach sprawdzą się w każdej przestrzeni, mogą być posadzone również w pojemnikach na taras lub balkon.

    Sosna górska

    Często spotykanym krzewem o charakterystycznym wyglądzie jest Sosna górska, inaczej zwana Kosodrzewiną. Jest to krzew rosnący nisko nad ziemią, pędy najniższej warstwy często pokładają się po ziemi, jednak wyższe gałązki pną sie do góry, tworząc ciekawą konstrukcję i z pewnością przyciągają uwagę każdej osoby pasjonującej się krzewami i roślinami ogrodowymi. Pędy sosny posiadają liczne, lecz niewielkiej długości igły w kolorze ciemnozielonym. Niektóre odmiany Sosny górskiej posiadają szyszki o ciekawym kształcie, które dodatkowo urozmaicają przestrzeń ogrodu i stanowią dodatkową formę dekoracji. Jest to krzew łatwy w uprawie, wymaga gleby żyznej, przepuszczalnej, lekko wilgotnej, ale nie mokrej. Preferuje stanowiska nasłonecznione i lekko zacienione. Jest to krzew odporny na wiele czynników, doskonale dopasowuje się do panujących warunków w otoczeniu. Ma wiele zastosowań, a ze względu na to, że dostępne są odmiany o niskich i wolno rosnących rozmiarach, jest jeszcze bardziej pożądaną rośliną. Doskonale sprawdzi się w kompozycji z innymi krzewami, drzewami liściastymi oraz kwiatami i bylinami. Może zdobić rabaty w ogrodzie lub przed domem. Dzięki niewielkim rozmiarom oraz łatwości dopasowania się do warunków w otoczeniu, krzew ten jest świetnym kandydatem, by stanowić formę ozdoby na balkonie lub tarasie. Sprawdzi się również na skalniaki, wejście przed domem, dobrze będzie rósł również w parkach i ogrodach miejskich.

    Ogród wzbogacony w iglaki, pełen drzew i krzewów wygląda pięknie, a do tego jest bardzo łatwy w uprawie i nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Pielęgnacja iglaków polega na dopasowaniu odpowiedniego stanowiska oraz gleby, tak jak w przypadku wszystkich roślin. Niektóre odmiany krzewów są bardziej wymagające, potrzebują okrycia w okresie zimowym, jednak iglaki w większości są odporne na niskie temperatury, a do tego stanowią formę dekoracji przez cały rok, również zimą.

    Zachęcamy do zapoznania się z pozostałą ofertą krzewów dostępną w naszym sklepie Ogrodowa Galeria.

  • Iglaki w kolorze żółtym

    Spis treści:

    1. Iglaki w kolorze żółtym
    2. Krzewy iglaste o żółtych igłach - przykłady iglaków
    3. Cyprysik groszkowy
    4. Żywotnik zachodni
    5. Jałowiec pospolity

    Iglaki w kolorze żółtym

    Podczas urządzania ogrodu szczególnie ważna jest odpowiednia architektura ogrodowa, styl ogrodu, a przy tym właściwy wybór roślin. Wiele osób pragnie ogrodu wyróżniającego się w okolicy, a do tego wymagane będą krzewy o niespotykanym wyglądzie, nadające wiele uroku oraz nowego charakteru przestrzeni. Do tego rodzaju krzewów możemy zaliczyć iglaki o żółtych igłach, które z pewnością są bardzo oryginalne, doskonale komponują się z innymi krzewami i iglakami np. w kolorze zielonym lub niebieskim, ale stanowią świetną formę dekoracji posadzone pojedynczo, jako solitera. Szczególnie atrakcyjnie wyglądają w okresie wiosennym, kiedy młode pędy przybierają intensywny, złocisto - żółty kolor. Iglaki są bardzo uniwersalnymi krzewami, wiele odmian jest odpornych na czynniki atmosferyczne oraz miejskie, dzięki czemu mogą stanowić formę dekoracji każdej przestrzeni.

    Krzewy iglaste o żółtych igłach - przykłady iglaków

    Krzewy iglaste są spotykane w ogrodach i parkach od wielu, wielu lat, a dzięki temu powstało wiele odmian i gatunków krzewów powstałych w wyniku hodowli. W ofercie naszego sklepu Ogrodowa Galeria dostępny jest szeroki wybór drzew, krzewów, bylin i kwiatów ozdobnych, które doskonale sprawdzą się w każdych warunkach ogrodowych. Najczęściej spotykane iglaki w kolorze żółtym to m.in:

    • Cyprysik groszkowy,
    • Jałowiec pospolity,
    • Żywotnik zachodni.

    Są to krzewy spotykane w większości ogrodów, które doskonale komponują się na tle innych roślin zielonych, tworzą doskonałe tło dla mniejszych krzewów oraz niektóre odmiany mogą służyć jako żywopłoty.

    Cyprysik groszkowy

    Cyprysik groszkowy to jedno z wielu dostępnych gatunków krzewów długowiecznych,zimozielonych, które potrafi osiągać spore wysokości, jednak dostępnych jest wiele odmian karłowatych, o miniaturowych rozmiarach. To krzew o pokroju lekko stożkowatym, ze zwisającymi pędami w charakterystycznym kolorze, które z pewnością przyciągają uwagę niejednej osoby. Posiada również szyszki o niewielkich rozmiarach, w okrągłym kształcie, które swoim wyglądem przypominają ziarna grochu. Jest to krzew który dobrze czuje się w środowisku wilgotnym, w okolicy niewielkich stawów i oczek wodnych, wymagający stanowiska nasłonecznionego, rośnie też w miejscach lekko zacienionych, ale koniecznie osłoniętych od wiatru. Jest krzewem mrozoodpornym, jednak silne podmuchy mroźnego wiatru mogłyby spowodować przemarznięcie iglaka. Preferuje gleby żyzne, przepuszczalne. Ogród pełen krzewów iglastych jest bardzo łatwy w uprawie, a do tego stanowi świetne miejsce do odpoczynku. Cyprysik groszkowy znajdzie swoje zastosowanie w ogrodach, w kompozycji z innymi roślinami ogrodowymi, ze względu na swoje złoto-żółte zabarwienie, będzie doskonale komponował się na tle zielonych oraz niebieskich krzewów iglastych oraz bylin w kolorze zielonym. Będzie stanowił świetną formę dekoracji przed wejściem do domu. Drzewka posadzone w regularnych odstępach, podsypane białym kamyczkiem będą zdobiły przestrzeń domu przez długi czas, nie wymagają specjalnej pielęgnacji.

    Żywotnik zachodni

    To jeden z najbardziej dekoracyjnych krzewów iglastych rosnących w naszym klimacie. Swój charakterystyczny wygląd zawdzięcza gęstym pędom w zielono - żółtym kolorze, które w okresie zimowym zmieniają swoją barwę na ciemniejszą, lekko brązową. Żywotnik zachodni, w zależności od odmiany dostępny jest w kształcie wąskiego stożka, w kształcie kulistym, w odmianach miniaturowych i tych o nieco większych rozmiarach. Iglaki Żywotnika zachodniego w zabarwieniu żółtym najbardziej preferują stanowiska nasłonecznione lub lekko zacienione. Wpływ promieni słonecznych ma duże znaczenie w wybarwianiu łusek. Szczególnie intensywny kolor przybiera wiosną, latem go utrzymując, zaś jesienią zmienia swoją barwę na nieco ciemniejszą. Rośliny iglaste, takie jak Żywotnik zachodni preferują glebę żyzną i wilgotną. Uprawa Żywotnika nie jest bardzo wymagająca, jednak niekiedy konieczne jest dodatkowe nawożenie. Warto pamiętać również o regularnym podlewaniu, aby zachować wilgotność gleby. W zależności od kształtu iglaka, niektóre odmiany wymagają przycinania, w celu uformowania właściwego kształtu. Iglaki o żółtym zabarwieniu znajdą swoje zastosowanie w wielu miejscach, doskonale będą prezentować się w centralnym miejscu ogrodu, jako solitera, będą również tworzyć piękną kompozycję rabatową między innymi krzewami. Niektóre odmiany Żywotnika również dobrze sprawdzają się jako żywopłot, jednak należy pamiętać o odpowiedniej odległości, by krzew mógł się swobodnie rozrastać, ale też by zapewnił odpowiednią formę osłony.

    Jałowiec pospolity

    Jedną z najbardziej znanych odmian krzewów iglastych o żółtym zabarwieniu jest Jałowiec pospolity Golden Carpet o płożącym charakterze z żółto - zielonymi pędami. To iglak wolno rosnący, charakterystyczny ze względu na barwę. Świetnie sprawdzi się w wielu ogrodach, posadzony między zielonymi krzewami i bylinami, jako przełamujący akcent wśród zielonych roślin. Iglaki Jałowca Golden Carpet osiągają niskie wysokości, jednak potrafią się dość szeroko rozrastać, jak typowe krzewy płożące. Sprawia wrażenie rośliny "płynącej" po ziemi. Jego gałązki po zetknięciu z ziemią szybko sie ukorzeniają. Jest rośliną bardzo łatwą w uprawie, nie ma specjalnych wymagań. Iglaki Jałowca lubią stanowiska nasłonecznione lub lekko zacienione. Rośnie w glebie żyznej, wilgotnej. Jest krzewem mrozoodpornym, odpornym również na czynniki środowiska miejskiego oraz na szkodniki. Iglaki okrywowe doskonale sprawdzą się do ogrodów skalnych, w połączeniu z innymi krzewami będą tworzyć doskonałą formę dekoracji. Sprawdzą się również do osadzenia murków.

    Ogród pełen drzew i krzewów to jeden z najważniejszych elementów przed domem, stanowi nie tylko formę dekoracji przestrzeni, ale również pozwala na chwile relaksu w pięknym otoczeniu. Iglaki doskonale nadają się do uprawy do ogrodów, ponieważ są mało wymagające, odporne na wiele czynników atmosferycznych oraz zanieczyszczeń środowiska, dlatego będą odpowiednie także dla osób zapracowanych. Iglaki, w zależności od odmiany sprawdzą się również jako forma dekoracji na balkonie lub tarasie.

    Zapraszamy do odwiedzenia naszej szkółki roślin, gdzie chętnie służymy pomocą w wyborze roślin i krzewów do ogrodu. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi ofertami dostępnymi w naszym sklepie Ogrodowa Galeria, gdzie znajdziecie szeroki wybór krzewów, drzew oraz kwiatów ozdobnych.

  • Iglaki płożące i...

    Spis treści:

    1. Iglaki płożące i rozłożyste w ogrodzie
    2. Krzewy iglaste płożące - charakterystyka i zastosowanie
    3. Jałowiec płożący - przykłady krzewów płożących i rozłożystych
    4. Świerk kłujący
    5. Jałowiec rozesłany

    Iglaki płożące i rozłożyste w ogrodzie

    Krzewy iglaste doskonale sprawdzają się do wypełnienia przestrzeni w ogrodzie, świetnie wyglądają w kompozycji z innymi drzewami liściastymi oraz kwiatami ozdobnymi, ale stanowią również formę dekoracji posadzone pojedynczo, jako solitery. Pielęgnacja krzewów iglastych jest bardzo prosta, praktycznie nie mają żadnych wymagań i są jednymi z najłatwiejszych roślin w uprawie. Sprawdzą się zarówno do dużych ogrodów, do tych o nieco mniejszych rozmiarach, a niektóre gatunki idealnie nadają się do posadzenia w pojemnikach jako ozdoba na balkon lub taras. W sklepie Ogrodowa Galeria znajdziecie szeroki wybór iglaków, w tym także krzewy iglaste płożące i rozłożyste, które świetnie nadają się do nasadzania na skarpach i rabatach, doskonale wypełnią każdą przestrzeń.

    Krzewy iglaste płożące - charakterystyka i zastosowanie

    Iglaki o pokroju płożącym i rozłożystym, w zależności od odmiany charakteryzują się niskim wzrostem, rosną na powierzchni ziemi, sprawiając wrażenie pełzających krzewów lub posiadają pędy rosnące ku górze, o rozłożystym pokroju. Są bardzo łatwe w uprawie i nie wymagają praktycznie żadnej pielęgnacji, doskonale wypełnią każdą niezagospodarowaną przestrzeń w ogrodzie, nawet tą najbardziej problematyczną. Rośliny iglaste idealnie sprawdzą się do okrywania innych roślin, do posadzenia na skarpie lub murku, na rabaty lub pod koroną drzew i krzewów o większych rozmiarach. Równie pięknie będą prezentowały się w połączeniu z wielobarwnymi kwiatami w okresie wiosennym, a w okresie zimowym, iglaki w kolorze zielonym przyprószone białym śniegiem sprawią, że ogród nabierze nowego charakteru. Większość iglaków jest mrozoodporna oraz zimozielona, dlatego stanowią formę dekoracji przez cały rok. Mimo, że nie wymagają specjalnej pielęgnacji, należy pamiętać o regularnym przycinaniu, ponieważ iglaki potrafią rozrastać się do sporych rozmiarów, co należy wziąć pod uwagę podczas wyboru roślin do ogrodu.

    Jałowiec płożący - przykłady krzewów płożących i rozłożystych

    Jałowiec płożący należy do grupy roślin coraz częściej wybieranych do ogrodów, ze względu na łatwą uprawę oraz piękny wygląd przez cały rok, a także doskonale potrafi dopasować się do otoczenia. Jest krzewem osiągającym duże szerokości, zazwyczaj rośnie na szerokość około 3 metrów. Jest krzewem płożącym, wiec nie rośnie wysoko, osiąga około 10 cm wysokości. Posiada liczne i bardzo rozgałęzione pędy w kolorze zielono - niebieskim. Jest krzewem łatwym w uprawie, potrzebuje stanowiska nasłonecznionego oraz gleby przepuszczalnej, suchej. Jest krzewem mrozoodpornym, dobrze znosi niskie temperatury, jest odporny na działanie czynników atmosferycznych oraz na działanie zanieczyszczeń środowiska, dlatego może być również zasadzany w ogrodach i parkach miejskich. Pielęgnacja jałowca płożącego jest bardzo łatwa, jednak w okresie wiosennym warto go nawozić, by lepiej rósł. Jest krzewem odpornym na przycinanie. Krzew jałowca płożącego będzie stanowił formę dekoracji w każdym ogrodzie.

    Świerk kłujący

    Świerk kłujący również posiada odmiany krzewów płożących, należy do nich między innymi Świerk kłujący Glauca Procumbens, który potrafi rozrastać się na spore szerokości i charakteryzuje się pędami w kolorze niebieskim, o kłujących igłach. Ma charakter płożący, pędy rosną na powierzchni ziemi, jednak wnętrze krzewu unosi się lekko ku górze. Sprawdzi się doskonale do ogrodów o większych rozmiarach, idealnie będzie komponował się z innymi krzewami w kolorze zielonym, jednak może zostać posadzony jako solitera, tworząc formę dekoracji w centralnym miejscu w ogrodzie. Świerk kłujący nie ma specjalnych wymagań i jest krzewem łatwym w uprawie. Rośnie na stanowiskach nasłonecznionych, w glebie żyznej, wilgotnej i przepuszczalnej. Jest bardzo pożądanym krzewem ze względu na swój specyficzny wygląd oraz srebrzysto - niebieską barwę, która utrzymuje się cały rok. Dzięki temu stanowi formę dekoracji również zimą, pięknie prezentując się na tle białego śniegu. Nie potrzebuje okrycia na zimę, ponieważ jest krzewem mrozoodpornym i odpornym na czynniki atmosferyczne. Doskonale sprawdzi się jako dekoracja w ogrodzie, posadzony na rabacie z innymi krzewami, może również służyć jako roślina okrywowa.

    Jałowiec rozesłany

    Krzew ten należy do grupy krzewów rozłożystych i płożących, charakteryzuje się płożącym wyglądem, sprawiając wrażenie krzewu "płynącego" po ziemi. Charakteryzuje się gęstymi pędami o zielonych igłach, które utrzymują swój kolor przez cały rok. Należy do iglaków, które nie mają specjalnych wymagań i są łatwe w uprawie. Pielęgnacja Jałowca nie jest skomplikowana, wymaga on stanowiska słonecznego i rośnie w praktycznie każdej glebie. Dobrze czuje się również na podłożu skalistym, dlatego doskonale sprawdzi się w ogrodach skalnych. Jest krzewem odpornym na choroby oraz szkodniki, ale powinniśmy zadbać o regularne wyrywanie chwastów, ponieważ źle znosi obecność tego rodzaju roślin i traw, co przekłada się na jego słaby rozrost. Doskonale sprawdzi się do ogrodów minimalistycznych, na rabaty, na skalniaki oraz w parkach i ogrodach miejskich.

    Iglaki płożące to zdecydowanie rośliny ozdobne cieszące się dużym zainteresowaniem wśród osób urządzających ogrody ze względu na niewielkie wymagania oraz piękny wygląd krzewów przez cały rok. Pielęgnacja roślin iglastych, w większości odmian jest bardzo łatwa, polega jedynie na dopasowaniu odpowiedniego stanowiska oraz rodzaju gleby, by iglaki rosły bujnie przez długie lata stanowiąc formę dekoracji przestrzeni. Niektóre iglaki potrzebują dodatkowego nawożenia w okresie wiosennym lub jesiennym, by zapewnić lepszy wzrost i ochronę przed szkodnikami.

    Zachęcamy do zapoznania się z pozostałą ofertą dostępnych krzewów i drzew ozdobnych w naszym sklepie Ogrodowa Galeria.






  • Iglaki miniaturowe

    Spis treści:

    1. Iglaki miniaturowe do ogrodu
    2. Rodzaje iglaków miniaturowych
    3. Iglaki ozdobne - Cyprysik groszkowy
    4. Krzewy iglaste karłowate - Jałowiec łuskowaty
    5. Iglaki do ogrodu - Żywotnik zachodni
    6. Iglaki miniaturowe - pielęgnacja roślin iglastych

    Iglaki miniaturowe do ogrodu

    Krzewy iglaste o niewielkich rozmiarach doskonale sprawdzą się do małych ogrodów. Stanowią formę dekoracji nie zajmując przy tym dużo miejsca, sprawdzą się również jako dekoracja przed domem, a także świetnie będą rosły na balkonie lub tarasie. Wiele odmian iglaków miniaturowych swoje zastosowanie znajdzie na skalniakach, w kompozycji z bylinami i roślinami okrywowymi. Krzewy iglaste niskie są bardzo różnorodne, w zależności od odmiany występują w kolorach zielonych lub niebieskich, są bardzo łatwe w uprawie - będą doskonałe dla osób zapracowanych. Większość odmian jest zimozielonych, dzięki czemu będą ozdabiać przestrzeń przez cały rok. Iglaki karłowate idealnie sprawdzą się w niewielkich ogrodach, ale często wybierane są również do ogrodów o sporych rozmiarach, jako wypełnienie rabaty, świetnie będą wyglądały w kompozycji z kwiatami lub bylinami, jednak należy pamiętać o wyborze odpowiedniego miejsca, by drzewa i krzewy o większych rozmiarach nie przysłoniły pędami krzewów miniaturowych.

    Rodzaje iglaków miniaturowych

    Krzewy miniaturowe są bardzo uniwersalnymi roślinami. Znajdą swoje zastosowanie w każdym ogrodzie wypełniając przestrzeń, a przy tym są bardzo urocze i pełnią formę dekoracji przez cały rok. Dostępnych jest wiele odmian krzewów o niewielkich rozmiarach, a najpopularniejsze z nich, dostępne w naszym sklepie Ogrodowa Galeria to:

    • Cyprysik groszkowy 'Boulevard'

    • Jałowiec łuskowaty 'Blue Star'

    • Żywotnik zachodni 'Teddy'

    Iglaki ozdobne - Cyprysik groszkowy

    Krzew Cyprysika idealnie sprawdzi się do ogrodów o niewielkich rozmiarach, doskonale będzie komponował się w zestawieniu z innymi roślinami, ale może również zostać posadzony w centralnym miejscu w ogrodzie, jako solitera, ciesząc oko swoim uroczym wyglądem. Swoim wyglądem przypomina stożek o pędach z gęstymi igłami w kolorze srebrzysto - niebieskim. Jest to krzew wyróżniający się wśród innych krzewów i roślin ogrodowych. Odmiana miniaturowa Cyprysika groszkowego jest bardzo łatwa w uprawie i nie potrzebuje specjalnej pielęgnacji. Wymaga stanowiska nasłonecznionego lub półcienistego, najlepiej w miejscu osłoniętym od wiatru. Rośnie w glebie żyznej, wilgotnej. Jest krzewem mrozoodpornym, nie potrzebuje dodatkowego okrycia na okres zimowy. Jest rośliną stanowiącą formę dekoracji przez cały rok. Jest krzewem odpornym na przycinanie, dzięki czemu możemy formować różne kształty. Swoje zastosowanie znajdzie w ogrodach o małych rozmiarach oraz tych nieco większych. W kompozycji z kwiatami lub drzewkami oraz jako solitera. Może rosnąć również na skalniakach, rabatach, dobrze czuje się w pojemnikach, dlatego będzie stanowił formę dekoracji na balkonie lub tarasie.

    Krzewy iglaste karłowate - Jałowiec łuskowaty

    Jałowiec łuskowaty to przepiękny krzew o niezwykłej barwie srebrzysto-niebieskiej, przykuwający uwagę niejednej pary oczu, wyróżniający się na tle pozostałych krzewów i kwiatów w ogrodzie. Charakteryzuje się przede wszystkim kulistym, zwartym kształtem, który po upływie czasu zmienia swą formę, przypominając niewielki stożek. Swoim wzrostem osiąga 30-50 cm wysokości. Jest bardzo atrakcyjny nie tylko ze względu na przepiękną barwę, ale także ze względu na gęste pędy. Dodatkowo Jałowiec o kulistym kształcie jest bardzo łatwy w uprawie, będzie doskonały dla osób zapracowanych, stanowiąc formę dekoracji bez specjalnych wymagań. Najlepiej czuje się na stanowiskach nasłonecznionych, jednak może rosnąć również w półcieniu. Nie ma specjalnych wymagań glebowych, rośnie w każdej glebie ogrodowej. Iglaki miniaturowe w większości odmian są mrozoodporne, również Jałowiec łuskowaty dobrze znosi okres zimowy, nie wymaga dodatkowego okrycia. Pielęgnacja Jałowca jest bardzo łatwa, a dodatkowo jest krzewem odpornym na szkodniki oraz choroby. Iglaki w ogrodzie o niewielkich rozmiarach znajdą swoje zastosowanie na rabatach, przed wejściem do domu posadzone w regularnych odległościach, dobrze będą wyglądały również na skalniakach oraz w okolicy oczek wodnych.

    Iglaki do ogrodu - Żywotnik zachodni

    Rośliny iglaste rosnące do niewielkich rozmiarów wyglądają przepięknie zarówno w kompozycji z innymi krzewami i kwiatami ozdobnymi, ale również posadzone pojedynczo, jako solitera, w centralnym miejscu w ogrodzie. Żywotnik zachodni Teddy to przepiękny krzew o kulistym pokroju oraz gęstych pędach. To rosnąca zielona kula o wysokości około 20-50 cm. Posiada bardzo gęste, cieniutkie pędy, o zbitym charakterze, zakończone miękkimi igłami. Iglaki miniaturowe Żywotnika są zimozielone, będą doskonale prezentować się na tle białego śniegu, tworząc formę dekoracji. Pielęgnacja iglaka jest bardzo łatwa i nie wymaga specjalnych zabiegów. Żywotnik zachodni Teddy rośnie w stanowiskach nasłonecznionych lub lekko zacienionych, preferuje glebę żyzną, lekko wilgotną. Jest odporny na mróz, działanie czynników atmosferycznych oraz szkodniki. Doskonale sprawdzi się we wszystkich ogrodach, na rabatach, jako iglaki na skalniak lub na balkon lub taras.

    Iglaki miniaturowe - pielęgnacja roślin iglastych

    Wszystkie rośliny wymagają odpowiedniej pielęgnacji, by mogły rosnąc pięknie przez długie lata, zdobiąc nasz ogród oraz wypełniając przestrzeń. Pielęgnacja iglaków miniaturowych wygląda podobnie jak pielęgnacja wszystkich krzewów. Iglaki są bardzo łatwe w uprawie, wystarczy zapewnić im odpowiednie stanowisko i rodzaj gleby, by mogły rosnąć bujnie przez cały rok. Niektóre odmiany potrzebują regularnego przycinania, dzięki czemu będą miały jeszcze piękniejsze pędy. Miniaturowe choinki do ogrodu będą pięknie prezentowały się na tle innych krzewów i drzew liściastych, a ogród pełen krzewów to odpowiednie miejsce do odpoczynku bez częstych zabiegów pielęgnacyjnych.

  • Iglaki kuliste

    Spis treści:

    1. Iglaki kuliste jako forma dekoracji w ogrodzie
    2. Sosna górska
    3. Ogród łatwy w uprawie - Cyprysik groszkowy
    4. Żywotnik zachodni Danica w ogrodzie
    5. Jakie iglaki wybrać do ogrodu?

    Iglaki kuliste jako forma dekoracji w ogrodzie

    Krzewy iglaste o kulistym pokroju to rośliny często wybierane podczas aranżacji ogrodu. Iglaki dostępne w Ogrodowej Galerii znajdą swoje zastosowanie w wielu ogrodach, parkach, sprawdzą się również na balkonie lub tarasie. Cieszą się sporym zainteresowaniem ze względu na kształt, rozmiar oraz brak specjalnych wymagań pielęgnacyjnych. Iglaki o kulistym kształcie doskonale sprawdzą się do każdego rodzaju ogrodu. Krzewy kuliste miniaturowe będą doskonałe na balkon i taras oraz do ogrodów o niewielkich rozmiarach, a iglaki o większych rozmiarach sprawdzą się do dużych ogrodów, w parkach i ogrodach miejskich. Ogromnym atutem iglaków jest mrozoodporność w większości odmian, a dodatkowo są zimozielone, dzięki czemu stanowią formę dekoracji przez cały rok. Krzew kulisty będzie idealnie prezentował się na tle białego ogrodu, przyprószony niewielką warstwą śniegu.

    Do najczęściej wybieranych krzewów o kulistym pokroju możemy zaliczyć m.in:

    • Sosnę górską 'Varella'
    • Żywotnika zachodniego 'Teddy'
    • Żywotnika zachodniego 'Danica'

    Sosna górska

    Ogród bogaty w krzewy i drzewa ozdobne wygląda pięknie przez cały rok, a do tego jest bardzo łatwy w uprawie. Dostępnych jest wiele krzewów iglastych, w tym także Sosna górska inaczej zwana kosodrzewiną. Jest krzewem iglastym o pokroju kulistym. Charakteryzuje się gęstymi pędami o długich igłach w kolorze zielonym, jednak końcówki igieł często przybierają barwy w odcieniu żółtym. Krzew nie jest wysoki, swoim wzrostem osiąga od 1 metra do 1,5 metra wysokości, doskonale sprawdzi się nawet w ogrodach o niewielkich rozmiarach. Rośliny iglaste są bardzo łatwe w uprawie, dlatego Sosna górska nie ma specjalnych wymagań. Preferuje stanowiska nasłonecznione i nie ma specjalnych wymagań glebowych - rośnie w każdej glebie ogrodowej. Jest to krzew mrozoodporny, dlatego nie potrzebuje okrycia na okres jesienno - zimowy. Swoje zastosowanie znajdzie we wszelkiego rodzaju ogrodach, rabatach, skalniakach i wrzosowiskach, również będzie dobrze rósł w ogrodach skalnych. Może być posadzony w kompozycji z innymi krzewami lub pojedynczo jako solitera. Świetną formę dekoracji będą stanowiły Sosny górskie posadzone w regularnych odstępach.

    Ogród łatwy w uprawie - Cyprysik groszkowy

    Podczas wyboru roślin do ogrodu wiele osób zwraca uwagę, by krzewy były łatwe w uprawie i mało wymagające. Do tego rodzaju krzewów należy Cyprysik groszkowy o półkulistym charakterze, z gęstymi pędami o długich, miękkich igłach, które swoim wyglądem przypominają zwisające sznurki. Krzew dostępny jest w kolorze złocistym lub żółto-zielonym, w zależności od pory roku. Cyprysik groszkowy preferuje stanowiska nasłonecznione oraz glebę żyzną, lekko wilgotną. Jest krzewem wolno rosnącym oraz mrozoodpornym. Swoje zastosowanie znajdzie w ogrodach, na rabatach. Krzew iglasty o barwach zielono-żółtych doskonale będzie prezentował się na tle zielonych krzewów lub drzew liściastych, sprawdzi się również na balkon lub taras, stanowiąc formę dekoracji przez długi czas.

    Żywotnik zachodni Danica w ogrodzie

    Krzewy Żywotnika zachodniego to miniaturowe, kuliste iglaki w kolorze zielonym, które swoim wyglądem przypominają zieloną kulę. Mimo, że pędy Żywotnika przez cały sezon występują w kolorze zielonym, na okres jesienno - zimowy mogą zmieniać swoją barwę na ciemniejszą. Jest to roślina bardzo uniwersalna i łatwa w uprawie, dlatego sprawdzi się w każdym ogrodzie. Jest krzewem miniaturowym, wolno rosnącym, swoim wzrostem osiąga około 50 cm wysokości. Żywotnik zachodni Danica nie wymaga specjalnej pielęgnacji, preferuje gleby żyzne, wilgotne i rośnie na stanowiskach nasłonecznionych lub lekko zacienionych. Jest krzewem mrozoodpornym i zimozielonych, dlatego stanowi formę dekoracji przez cały rok, również zimą. Swoje zastosowanie znajdzie w okolicy wejścia do domu, posadzony w równych odstępach, podsypany korą lub białym kamykiem. Pięknie będzie prezentował się na tle innych krzewów w ogrodzie. Sprawdzi się do sadzenia na rabatach, dobrze rośnie w pojemnikach, dlatego może rosnąć w donicy na balkonie lub tarasie.

    Jakie iglaki wybrać do ogrodu?

    Najlepsze rośliny do ogrodów to te łatwe w uprawie i nie wymagające częstych zabiegów pielęgnacyjnych. Do tego rodzaju roślin możemy zaliczyć odmiany kuliste krzewów iglastych. Rośliny kuliste doskonale prezentują się na tle innych krzewów, w kompozycji z kwiatami lub bylinami ogrodowymi, a także świetnie prezentują się jako solitery, pojedynczo posadzone w centralnym punkcie. Odmiany krzewów iglastych są odporne na czynniki środowiskowe, dlatego doskonale będą zdobić parki oraz ogrody miejskie.

    Zachęcamy do zapoznania się z pozostałą ofertą krzewów, drzew i kwiatów ogrodowych dostępną na naszym sklepie internetowym. Zapraszamy również do odwiedzenia naszej szkółki roślin, gdzie chętnie służymy pomocą w wyborze odpowiednich roślin dopasowanych do warunków panujących w ogrodzie. Dodatkowo z przyjemnością udzielimy kilku cennych rad na temat sposobu pielęgnacji danej rośliny.

    Wybieraj rośliny z pewnego źródła, kupuj najlepiej ze szkółki - prosto od producenta roślin.

     

  • Iglaki kolumnowe

    Spis treści:

    1. Iglaki kolumnowe
    2. Iglaki w ogrodzie - kompozycje
    3. Iglaki do ogrodu - Żywotnik zachodni
    4. Jałowiec pospolity
    5. Świerk kolumnowy

    Iglaki kolumnowe

    Podczas urządzania ogrodu, szerokim zainteresowaniem cieszą się krzewy iglaste, ze względu na łatwy sposób uprawy roślin, a oprócz tego większość odmian jest zimozielonych i mrozoodpornych, dzięki czemu dobrze znoszą zimy i stanowią formę dekoracji przez cały rok. Iglaki ozdobne o kolumnowym pokroju mają wiele zastosowań, mogą być posadzone jako żywopłot, jako forma dekoracji w centralnym punkcie ogrodu, a także mogą stanowić doskonałe tło dla innych krzewów i kwiatów ogrodowych. W sklepie Ogrodowa Galeria znajdziecie szeroki wybór iglaków kolumnowych, a dostępne odmiany występują w barwach zielonych, niebieskich oraz złoto-żółtych, dlatego każdy znajdzie odpowiedni krzew idealnie dopasowany do pozostałych roślin w ogrodzie.

    Iglaki w ogrodzie - kompozycje

    Rośliny iglaste kolumnowe mają szerokie pole zastosowań. Dzięki temu, że należą do krzewów odpornych na wiele czynników atmosferycznych oraz na działanie środowiska, iglaki są często spotykane w parkach oraz ogrodach miejskich. Oprócz tego swoje zastosowanie znajdą w praktycznie każdej przestrzeni wokół domu. W ogrodach o niewielkich rozmiarach możemy posadzić iglaki kolumnowe na granicy, jako żywopłoty, dzięki temu nie będą zajmować sporo miejsca, będą stanowić tło dla innych roślin, a dodatkowo będą stanowić formę osłony przed ciekawskimi sąsiadami. W ogrodach o sporych rozmiarach iglaki w kształcie kolumnowym możemy umieścić w dowolnym miejscu, zarówno na uboczu jak i w centralnym miejscu. Świetną formę dekoracji będą stanowiły krzewy kolumnowe, dookoła porośnięte mniejszymi krzewami o różnym kształtach i kolorach, tworząc interesującą kompozycję.

    Iglaki do ogrodu - Żywotnik zachodni

    Żywotnik zachodni jest krzewem często spotykanym w ogrodach oraz parkach. To krzew o kolumnowym pokroju z zielonymi pędami, które w okresie jesienno - zimowym ciemnieją i przybierają barwę brunatną. Jest krzewem szybko rosnącym, potrafi osiągnąć nawet do 20 metrów wysokości. Posiada szyszki w kolorze brązowym. Pielęgnacja Żywotnika nie jest skomplikowana, preferuje stanowiska nasłonecznione lub półcieniste, rośnie w praktycznie każdej glebie ogrodowej. Wymaga stanowiska o wilgotnym powietrzu, dlatego dobrze będzie czuł się w pobliżu oczka wodnego lub niewielkiego stawu. Odmiany Żywotnika zachodniego w kształcie kolumnowym są mrozoodporne i zimozielone, dlatego stanowią formę dekoracji przez cały rok. Doskonale będą zdobić każdy ogród, tworząc tło dla innych krzewów lub posadzone jako solitery.

    Wybieraj rośliny z pewnego źródła, kupuj najlepiej u producenta roślin w szkółce. Nasze rośliny wysyłamy prosto ze szkółki z podkarpacia. Szybka wysyłka i zdrowe pewne rośliny już w 24h od zamówienia.

    Jałowiec pospolity

    Jałowiec w odmianie kolumnowej jest krzewem, który osiąga około 2 metrów wysokości. Charakteryzuje się gęstymi pędami, na których znajdują się kłujące igły w kolorze zielonym. Jałowiec pospolity jest zimozielony, co oznacza, że będzie stanowił formę dekoracji przez cały rok, również w okresie zimowym. Jest to krzew bardzo łatwy w uprawie i ma małe wymagania. Rośnie na stanowiskach nasłonecznionych lub lekko zacienionych. Preferuje glebę przepuszczalną, lekko piaszczystą. Jest odporny na suszę oraz mróz. Swoje zastosowanie znajdzie w każdym ogrodzie, parku lub okolicy przed domem. Odmiana kolumnowa doskonale sprawdzi się jako żywopłot, nie tylko będzie stanowić tło dla innych krzewów ozdobnych, ale również osłoni przed ciekawskimi sąsiadami. Jałowiec kolumnowy również może być posadzony pojedynczo jako solitera, na rabatach, w kompozycji z innymi krzewami i roślinami ozdobnymi. Ze względu na małe wymagania oraz odporność na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, może być posadzony w parkach i ogrodach miejskich.

    Świerk kolumnowy

    Jest to krzew iglasty o niezwykle dekoracyjnej formie, swoje zastosowanie znajdzie w każdym ogrodzie, może służyć jako forma dekoracji pojedynczo, lub w połączeniu z innymi krzewami. Jest to krzew o kolumnowym pokroju, z gęstymi pędami bogatymi w igły o barwie srebrzysto - niebieskiej. Ma niewielkie wymagania i jest bardzo łatwy w uprawie. Rośnie na stanowiskach nasłonecznionych, ponieważ w cieniu będzie tracił swą atrakcyjną barwę. Preferuje gleby żyzne, lekko przepuszczalne i wilgotne, ale niektóre odmiany mogą rosnąć również w glebach suchych. Świerk jest krzewem zimozielonym, pełni formę dekoracji także podczas zimy i zdobi nasz ogród swoim atrakcyjnym wyglądem. Tuż po posadzeniu należy pamiętać o regularnym podlewaniu. Jest to krzew mrozoodporny, więc nie potrzebuje dodatkowego okrycia w okresie jesienno - zimowym. Świerki są również odporne na choroby oraz szkodniki. Świerk swoje zastosowanie znajdzie w ogrodzie jako żywopłot, jednak należy pamiętać o odpowiednich odległościach między krzewami. Będzie świetnie prezentował się jako solitera w centralnym punkcie oraz w kompozycji z innymi roślinami ogrodowymi.

    Iglaki to jedne z najczęściej wybieranych roślin, ze względu na niezwykle atrakcyjny wygląd każdego krzewu oraz szczególnie łatwą uprawę. Pielęgnacja iglaków ogranicza się jedynie do wybrania odpowiedniego stanowiska oraz rodzaju gleby. Niektóre gatunki wymagają również regularnego przycinania, jednak są to zabiegi nie zajmujące wiele czasu. Iglaki kolumnowe sprawdzą się w otoczeniu przed domem, jako żywopłot lub jako solitera. Będą tworzyć formę dekoracji przez długie lata.

     

  • Iglaki na żywopłot

    Spis treści:

    1. Iglaki na żywopłot
    2. Co na żywopłot ? Krzewy iglaste
    3. Cis pospolity jako iglak na żywopłot zimozielony
    4. Jałowiec pospolity
    5. Iglaki na żywopłot - Świerk pospolity
    6. Żywopłoty zimozielone

    Iglaki na żywopłot

    Szybko rosnące iglaki to jedne z najczęściej wybieranych krzewów do ogrodu. Stanowią naturalne tło dla innych roślin w ogrodzie, a dodatkowo mogą stanowić formę osłony przed sąsiadami. Krzewy iglaste są również często wybierane ze względu na łatwą uprawę roślin, nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych, a stanowią formę dekoracji w ogrodzie przez długie lata. Dodatkowym atutem iglaków jest cecha zimozielona, co oznacza, że będą zdobić nasz ogród również w okresie zimowym, doskonale prezentując się na tle białego śniegu w okolicy. Ogród otoczony iglakami w formie żywopłotu to idealna przestrzeń do odpoczynku.

    Co na żywopłot ? Krzewy iglaste

    Żywopłot możemy uzyskać wykorzystując do tego krzewy liściaste, które doskonale tworzą formę osłony, jednak doskonały materiał na żywopłot to również krzewy iglaste. Rośliny na żywopłot powinny być zimozielone, by tworzyć osłonę oraz formę dekoracji przez cały rok, także w okresie zimowym. Najlepiej, jeśli rośliny są również mrozoodporne, by nie potrzebowały dodatkowego okrycia podczas niskich temperatur. Te wszystkie cechy mają krzewy iglaste. Oczywiście dostępne są również odmiany iglaków z większymi wymaganiami, jednak większość krzewów iglastych jest łatwych w uprawie i doskonale sprawdzają się w roli żywopłotu. Jakie krzewy na żywopłot? Najczęściej spotykane iglaki na żywopłot dostępne w naszym sklepie Ogrodowa Galeria to m.in.:

    • Cis pospolity,
    • Jałowiec pospolity,
    • Świerk pospolity.

    Są to krzewy odporne na mróz oraz wiele czynników zewnętrznych, zimozielone, dzięki czemu stanowią formę dekoracji przez cały rok oraz bardzo łatwe w uprawie - doskonale sprawdzą się jako żywopłot.

    Cis pospolity jako iglak na żywopłot zimozielony

    Do najpopularniejszych iglaków na żywopłot możemy zaliczyć Cis pospolity. Jest to krzew zimozielony i długowieczny, dlatego stanowi formę dekoracji również zimą i rośnie przez wiele lat. Charakteryzuje się gęstymi igłami w kolorze zielonym, jednak od spodu igły występują w nieco jaśniejszym odcieniu zielonego. Charakterystyczną cechą krzewu są czerwone owoce, które stanowią pokarm dla ptaków, jednak są trujące dla człowieka. Przez długi okres czasu utrzymują się na krzewach, doskonale prezentując się na tle zielonych pędów iglastych. Wyróżniają się również w okresie zimowym na tle gałązek pokrytych śniegiem. Pielęgnacja Cisów jest bardzo łatwa w uprawie. Cis preferuje stanowiska cieniste i półcieniste, jednak będzie rósł również w słońcu. Rośnie w glebie wilgotnej, przepuszczalnej, żyznej. Jest również odporny na przycinanie, dlatego doskonale nadaje się do formowania na żywopłot lub różnego rodzaju kształty. Należy pamiętać o odpowiedniej odległości pomiędzy krzewami. Cis pospolity swoje zastosowanie znajdzie zarówno jako żywopłot, tworząc tło dla innych krzewów i roślin ozdobnych, ale może również rosnąc na rabatach, w okolicy domu, w parkach i ogrodach miejskich.

    Jałowiec pospolity

    Odmiany Jałowca to również krzewy doskonale sprawdzające się jako żywopłot. Jałowiec pospolity to roślina odporna na wiele czynników zewnętrznych oraz atmosferycznych. Jest to krzew szybko rosnący, charakteryzujący się gęstymi, kłującymi igłami w kolorze zielonym. Należy do krzewów zimozielonych dlatego stanowi formę dekoracji również zimą, świetnie będzie wyglądał przyprószony płatkami śniegu. Jest to krzew, który nie wymaga specjalnej pielęgnacji, jest bardzo łatwy w uprawie. Rośnie na stanowiskach nasłonecznionych. Preferuje gleby suche, piaszczyste, przepuszczalne, dlatego doskonale sprawdzi się w bardziej problematycznych miejscach w ogrodzie, gdzie inne krzewy nie chcą rosnąć. Jałowiec pospolity jest krzewem mrozoodpornym, niezwykle odpornym na działanie zanieczyszczeń środowiska, dlatego również świetnie sprawdzi się do nasadzeń miejskich, przed blokami, w parkach lub ogrodach miejskich. Dobrze znosi cięcie, dlatego formowane krzewy będą tworzyć żywopłot lub wiele innych kształtów. Oprócz zastosowania jako żywopłot, Jałowiec może być również posadzony na rabatach, w kompozycji z innymi krzewami iglastymi lub liściastymi. Może również być posadzony pojedynczo, jako solitera. Będzie tworzył formę dekoracji przez wiele lat.

    Iglaki na żywopłot - Świerk pospolity

    Świerk jest krzewem występującym w Polsce od wielu pokoleń. Najczęściej spotykany jest w formie dekoracji, jako choinka w okresie świąt Bożego narodzenia. Może również rosnąć pojedynczo w ogrodzie, jednak często wykorzystywany jest również do nasadzeń jako żywopłot. Ze względu na gęste pędy o grubych, krótkich igłach, Świerk tworzy doskonałą formę zasłony oraz tło dla innych roślin. Zazwyczaj spotykany jest w kolorze zielonym, jednak dostępne są również odmiany w kolorze niebieskich. Świerk należy do najpopularniejszych iglaków w Polsce, jest bardzo łatwy w uprawie, dlatego tak często wybierany jest do ogrodów. Wymaga stanowiska słonecznego lub lekko zacienionego, w całkowitym cieniu może słabo rosnąć oraz tracić swe igły. Preferuje glebę żyzną, przepuszczalną. Jest krzewem zimozielonym, szybko rosnącym, swym wzrostem może osiągać nawet do 40 metrów wysokości. Świerk doskonale nadaje się na żywopłoty iglaste, jest odporny na cięcie. Formowane Świerki będą tworzyły żywopłoty przez wiele lat. Krzewy są mrozoodporne i stanowią formę dekoracji również zimą. Roślina Świerku nie wymaga nawożenia ani podlewania, dzięki czemu swoje zastosowanie znajdzie zarówno w ogrodzie jako żywopłot, jak i w ogrodach miejskich. Iglaki szybko rosnące najlepiej prezentują się również w połączeniu z innymi krzewami lub pojedynczo. Doskonale będą tworzyć formę dekoracji przez długi czas.

    Żywopłoty zimozielone

    Iglaki na żywopłot tworzą doskonałą formę dekoracji, tworzą tło dla pozostałych roślin, wyznaczają granice ogrodu oraz stanowią osłonę przed otoczeniem. Największą zaletą krzewów jest łatwa uprawa oraz brak specjalnych wymagań, dzięki czemu iglaki mogą być wybierane również przez osoby zapracowane, które nie mają wystarczająco dużo czasu na zabiegi pielęgnacyjne roślin. Iglaki na żywopłoty są mrozoodporne, więc nie wymagają okrycia podczas niskich temperatur, nie mają specjalnych wymagań glebowych oraz wiele odmian nie potrzebuje regularnego nawożenia. Wybierając krzewy na żywopłoty należy wybrać rośliny odpowiednio dobrane do stanowiska, a zapewnimy sobie piękny ogród na wiele lat.

    Zapraszamy do zapoznania się z pozostałą ofertą krzewów dostępną w naszym sklepie Ogrodowa Galeria.

     

  • Iglaki szczepione nisko

    Spis treści:

    1. Iglaki szczepione nisko
    2. Krzewy iglaste na pniu - rodzaje iglaków do ogrodu
    3. Ogród pełen krzewów - Cyprysik tępołuskowy
    4. Sosna górska
    5. Krzewy szczepione - Jałowiec łuskowaty

    Iglaki szczepione nisko

    Krzewy iglaste na pniu to niezwykle dekoracyjne rośliny, które doskonale wyglądają jako solitery, w centralnym punkcie ogrodu, ale równie pięknie będą prezentowały się w kompozycji z innymi krzewami i roślinami ozdobnymi. W sklepie Ogrodowa Galeria dostępnych jest wiele krzewów szczepionych nisko, dlatego każdy z pewnością znajdzie roślinę odpowiednio dopasowaną do warunków panujących w ogrodzie. Krzewy te swoje zastosowanie znajdą nie tylko w ogrodzie, ale również mogą być posadzone w pojemniku na balkonie lub tarasie, tworząc formę dekoracji przestrzeni. Dostępne są odmiany zielone zimą, ale również te, które wymagają przechowania w ciepłym pomieszczeniu na okres jesienno - zimowy, by zabezpieczyć krzew przed przemarznięciem.

    Krzewy iglaste na pniu - rodzaje iglaków do ogrodu

    Krzewy iglaste szczepione nisko doskonale sprawdzą się zarówno do ogrodów o niewielkich rozmiarach, w kompozycji z innymi krzewami lub roślinami ozdobnymi, a także mogą być posadzone w dużej dekoracyjnej donicy na balkonie lub tarasie. Ogród pełen krzewów to idealne miejsce do odpoczynku, dodatkowo iglaki nie wymagają praktycznie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych i są bardzo łatwe w uprawie, dzięki czemu będą odpowiednie także dla osób zapracowanych. Dostępne iglaki w Ogrodowej Galerii to m.in:

    • Cyprysik tępołuskowy,
    • Sosna górska,
    • Jałowiec łuskowaty.

    Ogród pełen krzewów - Cyprysik tępołuskowy

    Krzewy szczepione dostępne są w wielu rodzajach i odmianach. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się odmiany Cyprysika, który sprawia, że ogród zyskuje uroku oraz nowego charakteru. Cyprysik tępołuskowy jest krzewem miniaturowym, swoim wzrostem osiąga około 50 cm wysokości. Jest to iglak rosnący na niewielkim pniu, o pokroju kulistym. Posiada wiele pędów o gęstych igłach w kolorze ciemnozielonym, jednak w okresie wiosennym, podczas zakwitania, nowe pędy wyrastają w kolorze jaśniejszej zieleni. Jest mrozoodporny. Krzew jest bardzo łatwy w uprawie, rośnie na stanowiskach zarówno nasłonecznionych, jak i lekko zacienionych. Preferuje glebę żyzną, lekko wilgotną oraz przepuszczalną.Krzew Cyprysika swoje zastosowanie znajdzie w ogrodach, w kompozycji z innymi krzewami lub jako solitera, może również być wykorzystany jako niewielki żywopłot na granicy rabaty. Dobrze rośnie w pojemnikach, dlatego może tworzyć formę dekoracji na balkonie lub tarasie.

    Sosna górska

    Większość iglaków występuje w wielu odmianach i gatunkach, zarówno miniaturowych, jak i osiągających spore wysokości. Sosna górska szczepiona, o niewielkim rozmiarze charakteryzuje się pojedynczymi pędami o gęstych, długich igłach w kolorze zielonym lub żółto - zielonym wyrastającymi z niewielkiego pnia. Swoim wyglądem z pewnością przyciągnie uwagę nie tylko podczas sezonu, ale także w okresie zimowym, przykuwając wzrok igłami w intensywnym kolorze. Jest to krzew zimozielony oraz mrozoodporny. Sosna górska preferuje stanowiska nasłonecznione lub lekko cieniste, nie należy umieszczać sosny w cieniu, ponieważ całkowity brak słońca może doprowadzić do utraty igieł. Rośnie w glebach żyznych, lekko wilgotnych. Jest to krzew nie wymagający specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Doskonale sprawdzi się na rabatach, przed wejściem do domu, a także na balkonie lub tarasie.

    Krzewy szczepione - Jałowiec łuskowaty

    Iglaki szczepione to jedne z najczęściej wybieranych krzewów. Stanowią doskonałą formę dekoracji ogrodu, wejścia do domu, świetnie komponują się w połączeniu z innymi krzewami lub drzewami liściastymi, ale równie pięknie wyglądają posadzone pojedynczo, jako solitera. Wiele iglaków również dobrze rośnie w pojemnikach, dlatego mogą stanowić formę dekoracji posadzone w dużej donicy na balkonie lub tarasie. Jałowiec łuskowaty charakteryzuje się koroną o kulistym pokroju, rosnącą na pniu. Posiada pędy o niewielkich igłach, które układają się w formie gwiazdek. Występuje w barwie lekko niebieskiej. Jest to krzew niezwykle odporny na wiele czynników atmosferycznych oraz na zanieczyszczenia środowiska. Jest zimozielony i mrozoodporny. Preferuje stanowiska nasłonecznione lub lekko zacienione. Rośnie w praktycznie każdej glebie ogrodowej. Zimą nie wymaga dodatkowego okrycia, nie potrzebuje nawożenia. Jest odporny na cięcia, można z niego formować różne kształty. Jałowiec łuskowaty swoje zastosowanie znajdzie w ogrodach, na rabatach, przed wejściem do domu oraz na balkonie lub tarasie. Ze względu na odporność na czynniki miejskie, może być również sadzony w mieście. Będzie stanowił doskonałą formę dekoracji w połączeniu z innymi krzewami lub kwiatami ozdobnymi, ale także pojedynczo, jako solitera.

    Krzewy szczepione to niezwykle piękne rośliny, które stanowią formę dekoracji pojedynczo, jak i w kompozycji z innymi roślinami. Wiele odmian jest odpornych na cięcia, dzięki czemu możemy formować różne kształty. Krzewy ozdobne świetnie wyglądają również w donicy, jako solitera. Pielęgnacja iglaków jest szczególnie łatwa, dlatego są to rośliny odpowiednie także dla osób zapracowanych. Będą ozdabiać każdą przestrzeń nie tylko w sezonie, ale także podczas okresu zimowego, ponieważ większość odmian jest zimozielona.

    Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi ofertami dostępnymi w naszym sklepie internetowym. Zapraszamy także do odwiedzenia naszej szkółki roślin. Chętnie służymy pomocą w wyborze krzewów odpowiednio dopasowanych wymaganiami do warunków panujących w ogrodzie.

     

  • Iglaki szczepione na pniu

    Spis treści:

    1. Iglaki szczepione na pniu
    2. Iglaki na pniu - krzewy na balkon i do ogrodu
    3. Krzewy na pniu - Świerk kłujący
    4. Żywotnik zachodni - rośliny szczepione na pniu
    5. Jodła koreańska

    Iglaki szczepione na pniu

    Krzewy iglaste to rośliny często spotykane w wielu ogrodach, zarówno tych o mniejszych rozmiarach, jak i w większych, w połączeniu z innymi krzewami i roślinami ozdobnymi. Iglaki na pniu swoją uwagę przykuwają często bujną koroną o gęstych igłach, rosnącą na pniu. Taki krzew doskonale prezentuje się posadzony pojedynczo, jako solitera, w donicy na balkonie lub tarasie, a także na tle innych krzewów i drzew ozdobnych. Oprócz tego dodatkowym atutem krzewów szczepionych na pniu, jak wszystkich iglaków jest bardzo łatwa uprawa i brak specjalnych wymagań, dzięki czemu możemy cieszyć się pięknie rosnącym krzewem przez długi czas, bez specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Są to również rośliny odpowiednie dla osób zapracowanych, które nie mają wystarczającej ilości czasu na zajmowanie się ogrodem. Iglaki szczepione będą stanowić formę dekoracji przez długi czas.

    Iglaki na pniu - krzewy na balkon i do ogrodu

    Krzewy ozdobne szczepione na pniu to rośliny często spotykane w wielu ogrodach, na balkonach oraz przed wejściem do domu. Cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na piękny wygląd oraz bardzo łatwą formę uprawy. Pielęgnacja iglaków jest niezwykle prosta, należy pamiętać o dopasowaniu rośliny pod względem odpowiedniego stanowiska oraz rodzaju gleby, a zapewnimy sobie piękny ogród przez wiele lat. Niektóre odmiany iglaków wymagają regularnego cięcia, które pozytywnie wpłynie na rozrost krzewu. W sklepie Ogrodowa Galeria dostępnych jest wiele rodzajów krzewów iglastych, w tym także szczepionych na pniu. Do najczęściej wybieranych należą:

    • Świerk kłujący,
    • Żywotnik zachodni,
    • Jodła koreańska.

    Krzewy na pniu - Świerk kłujący

    Krzewy rosnące na pniu z pewnością należą do efektownych roślin, taki właśnie jest Świerk kłujący, który przykuwa uwagę koroną o kulistym pokroju, rosnącą na pniu. Ogromnym atutem są pędy iglaste w kolorze niebiesko - srebrzystym. Jest to krzew, który będzie wyglądał doskonale zarówno na tle innych roślin, ale przede wszystkim świetnie prezentuje się pojedynczo, jako solitera. Świerk jest bardzo łatwy w uprawie, nie wymaga praktycznie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest zimozielony i mrozoodporny, dzięki czemu będzie stanowił formę dekoracji przez cały rok. Preferuje stanowiska nasłonecznione lub lekko zacienione, rośnie w glebie żyznej, próchniczej, lekko przepuszczalnej. Jest to krzew szczególnie odporny na czynniki atmosferyczne, a także na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia powietrza, dlatego świetnie sprawdzi się w mieście na balkonie lub tarasie. Będzie stanowił formę dekoracji przez długi okres czasu, zarówno w sezonie, jak i okresie zimowym.

    Żywotnik zachodni - rośliny szczepione na pniu

    Do krzewów szczepionych na pniu możemy również zaliczyć Żywotnika zachodniego, który charakteryzuje się kulistym pokrojem oraz miniaturowym wzrostem. Swoim wzrostem osiąga wysokość od 50 do około 100 cm wysokości. Atutem Żywotnika są łuski w kolorze żółto-zielonym, które świetnie prezentują się na tle zielonych krzewów iglastych. Żywotniki szczepione na pniu to rośliny o niezwykłym charakterze, dodające uroku każdej przestrzeni, a do tego są bardzo łatwe w uprawie i nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Żywotnik zachodni rośnie na stanowiskach nasłonecznionych lub lekko zacienionych, preferuje praktycznie każdy rodzaj gleby ogrodowej. Jest odporny na czynniki atmosferyczne oraz zanieczyszczenie powietrza. Jest to krzew zimozielony i mrozoodporny, dlatego będzie stanowił formę dekoracji przez cały rok. Drzewa szczepione na pniu, takie jak Żywotnik zachodni swoje zastosowanie znajdą w każdym ogrodzie, zarówno w tym o małych rozmiarach, jak i w nieco większych. Mogą być posadzone w rabatach w połączeniu z innymi krzewami. Doskonale będą prezentować się jako solitera w centralnym punkcie. Świetnie będą wyglądać posadzone w równych odległościach przed wejściem do domu, podsypane białym kamieniem lub korą. Krzewy iglaste na pniu pięknie prezentują się również w ozdobnej donicy, umieszczone na balkonie lub tarasie. Iglaki na pniu stanowią doskonałą formę dekoracji przez cały rok.

    Jodła koreańska

    Drzewka ozdobne na pniu wyróżniają się na tle innych krzewów i drzew ozdobnych. Do tego rodzaju krzewów iglastych z pewnością możemy zaliczyć Jodłę koreańską, która jest niezwykle efektowna i przyciąga uwagę swoim charakterystycznym wyglądem. Charakteryzuje się miniaturowym wzrostem oraz sztywnymi pędami o krótkich igłach, które układają się w kształt kuli. Preferuje stanowiska nasłonecznione lub lekko zacienione. Rośnie w glebie przepuszczalnej, żyznej. Jest to krzew bardzo odporny na czynniki zewnętrzne. Jodła koreańska jest mrozoodporna i zimozielona, dzięki czemu doskonale wygląda przez cały rok. Krzewy iglaste szczepione, w tym także Jodła świetnie sprawdzi się w ogrodach, przed wejściem do domu, a także w donicy na balkonie lub tarasie.

     

  • Pstre igły

     Spis treści:

    1. Pstre igły - krzewy iglaste do ogrodu
    2. Iglaki o pstrych igłach
    3. Świerk kaukaski jako dekoracja w ogrodzie
    4. Jałowiec łuskowaty Floreant
    5. Pielęgnacja iglaków 

    Pstre igły - krzewy iglaste do ogrodu

    Krzewy iglaste to jedne z najpopularniejszych roślin jakie możemy spotkać w wielu ogrodach. Ich ogromną zaletą jest łatwa uprawa oraz brak specjalnych wymagań, dzięki czemu możemy cieszyć się pięknym ogrodem przez długi czas. Ogromnym atutem krzewów iglastych jest to, że są ozdobą przez cały rok, ponieważ większość odmian iglaków jest zimozielona. To również świetne rozwiązanie dla osób zapracowanych. Iglaki bogate w pędy o kolorowych pędach będą doskonale komponować się na tle krzewów zielonych lub niebieskich, ale mogą również zostać posadzone w centralnym miejscu ogrodu, jako solitery.

    Iglaki o pstrych igłach

    Ogród pełen drzew i krzewów jest bardzo atrakcyjny pod względem walorów estetycznych, wizualnych, a do tego jest bardzo łatwy w uprawie. Iglaki nie wymagają specjalnej pielęgnacji, jednak należy pamiętać o odpowiednim wyborze stanowiska oraz rodzaju gleby dla danej odmiany. Dzięki temu zapewnimy sobie piękny ogród przez cały rok. Ogromnym atutem iglaków jest to, że są zimozielone, dlatego stanowią formę dekoracji również zimą, a do tego doskonale prezentują się tle białego ogrodu pokrytego śniegiem. Kolejna cecha iglaków to możliwość sadzenia ich w praktycznie każdym miejscu, ponieważ są to rośliny mało wymagające, a szeroki wybór odmian i gatunków pozwoli dopasować krzew do warunków panujących w ogrodzie. Dodatkowo są odporne na działanie czynników atmosferycznych oraz czynników miejskich, co oznacza, że mogą być również sadzone w parkach i ogrodach miejskich. Iglaki urozmaicą każdą przestrzeń i będą stanowić formę ozdoby przez cały rok. Do jednych z najczęściej spotykanych iglaków możemy zaliczyć:

    • Świerk kaukaski,
    • Jałowiec łuskowaty.

    To iglaki do ogrodów o niezwykłych pędach w kolorach zielono-żółtych, które ze względu na swój charakterystyczny wygląd urozmaicą każdą przestrzeń w ogrodzie.

    Świerk kaukaski jako dekoracja w ogrodzie

    Świerk kaukaski należy do grupy krzewów, które przełamują stonowane kolory w ogrodzie. Z pewnością rozweseli przestrzeń oraz będzie doskonale komponował się z innymi roślinami. Jego kształt przypomina stożek, posiada liczne pędy w kolorze zielonym, które wypuszczają liczne młode pędy w kolorze żółtym. To sprawia, że krzew wygląda na prawdę imponująco, szczególnie na tle innych krzewów w kolorze zielonym. Cechą charakterystyczną Świerku kaukaskiego są krótkie igły, dość ostre. Tak jak wszystkie odmiany Świerków, Świerk kaukaski posiada szyszki w kolorze brązowym, jednak podczas zakwitania mają one barwę fioletową, co niezwykle atrakcyjnie prezentuje się w połączeniu z zielono - żółtymi pędami.

    Jest to krzew łatwy w uprawie, doskonale sprawdzi się w problematycznych miejscach w ogrodzie, jakimi są miejsca zacienione. Świerk kaukaski lubi stanowiska półcieniste lub całkowicie zacienione, osłonięte od wiatru. Jest to krzew mrozoodporny, rosnący w glebie żyznej, przepuszczalnej. Swoje zastosowanie znajdzie w wielu ogrodach o większych rozmiarach, może być posadzony jako soliter w centralnym miejscu ogrodu. Równie dobrze sprawdzi się posadzony w rabacie z innymi krzewami. Posiada również odmiany karłowate, które doskonale sprawdzą się do ogrodów o niewielkich rozmiarach, na balkon lub taras w miejscach zacienionych lub przed wejściem do domu.

    Jałowiec łuskowaty Floreant

    Kolejnym krzewem dwukolorowym jest Jałowiec łuskowaty w odmianie Floreant, który stanowi formę dekoracji sam w sobie, ale również idealnie komponuje się z innymi krzewami i roślinami w ogrodzie. Ma kulisty kształt, jednak z czasem nabiera nieregularnego, lekko rozłożystego pokroju. Jałowiec łuskowaty charakteryzuje się przede wszystkim kremowo - żółtymi plamkami rozmieszczonymi po całym krzewie, zarówno na długości pędów, jak i po jego wewnętrznej części. Jest krzewem mało wymagającym i łatwym w uprawie. Lubi stanowiska nasłonecznione, ponieważ promienie słoneczne wzmacniają intensywność plamek. Na stanowisku zacienionym straciłby swój urok. Rośnie w glebie piaszczystej, przepuszczalnej. Jest krzewem odpornym na suszę, mróz oraz szkodniki i choroby. Najczęściej wybierany jest do ogrodów, by przełamać stonowany wygląd i nadać przestrzeni nowego uroku. Sprawdzi się w każdym ogrodzie, jednak najlepiej będzie wyglądał w ogrodach o niewielkich rozmiarach, na rabatach oraz w połączeniu z innymi krzewami.

    Pielęgnacja iglaków

    W ogrodzie drzewa iglaste i krzewy pełnią funkcję ozdobną, pięknie wyglądają samodzielnie posadzone jako solitery, ale również idealnie prezentują się w kompozycji z innymi krzewami i roślinami ogrodowymi. Takie właśnie są iglaki o bogate w pstre igły, które są bardzo charakterystyczne i wyróżniają się na tle pozostałych roślin. Pielęgnacja iglaków jest prosta, ponieważ większość krzewów nie wymaga specjalnej pielęgnacji, jednak dostępne są również gatunki, które wymagają szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Większość iglaków lubi stanowiska nasłonecznione, jednak niektóre odmiany doskonale czują się w miejscu zacienionym, jak np. Świerk kaukaski. Dzięki temu mamy ogromny wybór roślin i możemy nimi wypełnić każdą przestrzeń w ogrodzie, nawet tą najbardziej problematyczną. Należy dopasować rośliny pod względem wymagań glebowym oraz jeśli tego potrzebują - zabezpieczyć przed mrozem oraz silnym wiatrem.

  • Iglaki na balkon

    Spis treści:

    1. Iglaki na balkon
    2. Krzewy iglaste na balkon - rodzaje iglaków
    3. Iglaki do donic - Świerk kłujący
    4. Tuja na balkon - Żywotnik zachodni
    5. Iglaki na balkon całoroczne - Jałowiec łuskowaty
    6. Iglaki na balkon - pielęgnacja

    Iglaki na balkon

    Do najczęściej wybieranych roślin na balkon należą iglaki. Cieszą się sporym zainteresowaniem ze względu na małe wymagania, a oprócz tego są zimozielone, dzięki czemu pełnią formę dekoracji przez cały rok, a nie tylko podczas sezonu. Krzewy na balkon dostępne są w wielu odmianach, możemy wybierać spośród iglaków płożących, iglaków w formie kulistej, kolumnowej oraz spośród iglaków o niewielkich rozmiarach, czyli karłowatych. Krzewy na balkonie będą pięknie prezentować się pojedynczo, jako solitery, ale także w kompozycji z bylinami lub wielobarwnymi kwiatami. Nierzadko drzewka na balkon oprócz funkcji dekoracyjnej pełnią również funkcję osłony przed sąsiadami.

    Krzewy iglaste na balkon - rodzaje iglaków

    Iglaki to nie tylko krzewy rosnące w ogrodzie, ale także świetnie czują się posadzone w pojemnikach na balkonie, stanowiąc formę dekoracji przez cały rok. Ze względu na swą różnorodność wśród wielu odmian oraz na atrakcyjny wygląd każdej rośliny, są to krzewy najczęściej wybierane jako forma ozdoby, a przy tym są mało wymagające i nie potrzebują praktycznie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych, dlatego doskonale sprawdzą się u osób zapracowanych. W sklepie Ogrodowa Galeria dostępnych jest wiele odmian krzewów,w tym tuje na balkon, karłowate odmiany Świerka, Sosny, a także Jałowce i Cisy. Do najczęściej wybieranych iglaków na balkon możemy zaliczyć m.in:

    • Świerk kłujący Glauca Globosa,
    • Żywotnik zachodni Golden Globe.
    • Jałowiec łuskowaty Blue Star.

    Są to krzewy bardzo łatwe w uprawie, doskonale rosną posadzone w pojemnikach, są podatne na cięcia, więc możemy formować wiele kształtów, a do tego są zimozielone, więc będą zdobić balkon lub taras przez cały rok.

    Iglaki do donic - Świerk kłujący

    Świerk kłujący to krzew pięknie wyglądający w dużej donicy na tarasie, dostępny w odmianie karłowatej, pełni formę ozdoby przez cały rok, a w okresie świąt Bożego Narodzenia przybrany w światełka nada przestrzeni nowego uroku. W początkowym okresie dojrzewania swoim kształtem przypomina nieregularną kulę, jednak z czasem swoją formę zmienia na stożek. Charakteryzuje się gęstymi pędami o krótkich igłach w kolorze srebrzysto - niebieskim. Jest to krzew wolno rosnący, więc idealnie sprawdzi się posadzony w pojemniku na balkonie lub tarasie. Świerk kłujący, jak wszystkie odmiany iglaków jest krzewem bardzo łatwym w uprawie i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. preferuje stanowiska nasłonecznione, dzięki czemu zachowuje swą barwę. W cieniu zmieni kolor na ciemniejszy i będzie słabo rósł. Nie ma specjalnych wymagań glebowych, jednak najlepiej czuje się w glebie wilgotnej, przepuszczalnej i żyznej. Świerk kłujący jest krzewem zimozielonym i mrozoodpornym, dlatego będzie stanowił formę ozdoby przez cały rok. Jest również krzewem odpornym na zanieczyszczenia środowiska oraz działanie innych czynników miejskich, dlatego świetnie sprawdzi się również na balkonie lub tarasie w mieście.

    Tuja na balkon - Żywotnik zachodni

    Iglaki na balkon świetnie wyglądają w połączeniu z innymi bylinami lub kwiatami ozdobnymi, ale mogą również pełnić funkcję ozdoby pojedynczo, posadzone w ozdobnej donicy. Świetnie sprawdzi się tuja na balkonie, np. odmiana Żywotnika zachodniego Golden Globe. Jest to krzew o kulistym pokroju, bogaty w gęste łuski w barwie żółto - złotej i zielonej. Pięknie prezentuje się w połączeniu z zielonymi roślinami. Swoim wzrostem osiąga maksymalnie około 1 metra wysokości, jest odporny na cięcia. Żywotnik zachodni, by utrzymać swą atrakcyjną barwę preferuje stanowiska nasłonecznione lub lekko zacienione. Rośnie w glebie żyznej, wilgotnej, przepuszczalnej. Jest krzewem mrozoodpornym i zimozielonym, nie wymaga dodatkowego okrycia podczas niskich temperatur. Odmiany Żywotnika doskonale czują się posadzone w donicach, będą stanowić formę dekoracji w połączeniu z innymi roślinami lub kwiatami ozdobnymi, ale także pojedynczo, jako solitera.

    Iglaki na balkon całoroczne - Jałowiec łuskowaty

    Jałowiec łuskowaty to przepiękna odmiana krzewu iglastego, który przykuwa uwagę swoim specyficznym kształtem oraz przepięknym kolorem. Odmiana karłowata Jałowca charakteryzuje się lekko kulistym pokrojem, gęstymi pędami bogatymi w wiele krótkich igieł, które układają się w sposób nieregularny. Krzew cieszy się sporym zainteresowaniem ze względu na niebieski kolor, który pięknie wyróżnia się na tle zielonych krzewów oraz doskonale prezentuje się jako solitera. Jest to krzew niezwykle odporny na czynniki zewnętrzne, mrozoodporny i zimozielony, dzięki czemu będzie pełnił formę ozdoby przez cały rok. Nie ma specjalnych wymagań glebowych, jednak najlepiej czuje się w glebie lekko wilgotnej i przepuszczalnej, rośnie także w glebach suchych. Preferuje stanowiska nasłonecznione, więc doskonale sprawdzi się na taras od strony południowej. Iglaki w donicach świetnie wyglądają na balkonach, ale mogą rosnąć również w niewielkich ogrodach, przed wejściem do domu, na rabatach, sprawdzą się również w ogrodach skalnych oraz ogrodach miejskich.

    Iglaki na balkon - pielęgnacja

    Iglaki jak wszystkie krzewy są bardzo łatwe w uprawie i nie wymagają praktycznie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Z tego powodu są jednymi z najczęściej wybieranych roślin do ogrodu lub na taras, ponieważ stanowią formę dekoracji przez cały rok, nie zajmując wiele czasu na pielęgnację. Oczywiście są również dostępne odmiany krzewów, które wymagają specjalnej pielęgnacji i poświęcenia wielu godzin na zajmowanie się rośliną, jednak są to krzewy wybierany przez pasjonatów, dla których pielęgnacja roślin to sama przyjemność. Niestety wiele osób jest zapracowanych, dlatego wybierają krzewy mało wymagające. Wybierając krzewy na taras powinniśmy przede wszystkim pamiętać o odpowiednim dopasowaniu rośliny względem warunków panujących na tarasie lub balkonie. Zwróćmy uwagę na stanowisko, a także wybierzmy odpowiedni rodzaj gleby. Ważne również, by krzew był posadzony w odpowiednio dużej donicy, by mógł się prawidłowo ukorzenić. Większość krzewów jest mrozoodpornych, więc nie potrzebują dodatkowego okrycia na zimę. Krzewy do donic na taras całoroczne będą stanowić formę dekoracji przez cały rok.

    Zachęcamy do zapoznania się z pozostałą ofertą krzewów dostępną w sklepie Ogrodowa Galeria.

  • Iglaki w donicach

    Spis treści:

    1. Iglaki w donicach
    2. Krzewy na balkon - odmiany iglaków w pojemnikach
    3. Krzewy do donic na taras - Świerk biały
    4. Cyprysik Lawsona
    5. Tuje w donicach przed domem -Żywotnik zachodni
    6. Iglaki w donicach jako forma dekoracji

    Iglaki w donicach

    Krzewy iglaste należą do grupy roślin najczęściej wybieranych. Cieszą się sporą popularnością ze względu na piękny wygląd, różnorodność odmian, łatwą uprawę, a oprócz tego większość iglaków jest zimozielona i stanowi formę dekoracji przez cały rok. Iglaki posadzone w ogrodzie pięknie wypełnią przestrzeń zapewniając miejsce idealne do odpoczynku. Krzewy doskonale wyglądają w kompozycji z innymi krzewami i roślinami, mogą stanowić tło dla wielobarwnych kwiatów, świetnie wyglądają również jako solitery. Jednak nie każdy ma możliwość posiadania własnego ogrodu. W tym wypadku świetnym rozwiązaniem jest wybór iglaków, które doskonale czują się posadzone w donicy, na balkonie. Iglaki na balkon są zimozielone i mrozoodporne, dzięki czemu stanowią formę dekoracji przez cały rok.

    Krzewy na balkon - odmiany iglaków w pojemnikach

    Iglaki na balkon w donicach świetnie prezentują się jako solitery oraz w połączeniu z bylinami lub kwiatami ozdobnymi. Świetnie wypełnią przestrzeń swym atrakcyjnym wyglądem, a oprócz tego są bardzo łatwe w uprawie i mało wymagające. Krzewy iglaste w donicach w okresie świąt Bożego Narodzenia mogą pełnić funkcję choinki. Przyozdobione w ozdoby świąteczne oraz światełka pięknie rozświetlą przestrzeń i nadadzą nowego charakteru. W sklepie Ogrodowa Galeria dostępnych jest wiele odmian iglaków w donicach, a te cieszące się sporym zainteresowaniem to m.in:

    • Świerk biały Conica,
    • Cyprysik Lawsona,
    • Żywotnik zachodni Smaragd.

    To krzewy o karłowatych odmianach, które świetnie prezentują się w ozdobnej donicy na tarasie lub balkonie. Iglaki do donic świetnie będą wyglądały również przed wejściem do domu, przed garażem czy w ogrodzie blisko domu.

    Krzewy do donic na taras - Świerk biały

    Świerk biały należy do grupy jednych z najpopularniejszych krzewów ozdobnych. Charakteryzuje się lekko stożkowatym pokrojem o gęstych pędach bogatych w krótkie igły. Pędy świerka układają się w lekko kulistym kształcie, tworząc niepowtarzalny efekt. Krzew swym wzrostem osiąga maksymalnie 1 metr wysokości, lecz jest to odmiana karłowata i zazwyczaj osiąga od 50 do 80 cm wysokości. Świerk biały mimo swej nazwy posiada pędy w kolorze intensywnie zielonym. Jest bardzo łatwy w uprawie i nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Preferuje stanowiska nasłonecznione lub lekko zacienione. Rośnie w praktycznie każdej glebie ogrodowej, jednak najlepiej czuje się w glebie żyznej, lekko wilgotnej. Świerk biały jest zimozielony i mrozoodporny. Jest szczególnie odporny na czynniki miejskie, świetnie rośnie w pojemnikach. Swoje zastosowanie znajdzie zarówno w ogrodach, parkach miejskich, na rabatach, przed wejściem do domu, na tarasie lub balkonie. W okresie świąt Bożego Narodzenia Świerk biały często jest wykorzystywany jako świeża forma drzewka choinkowego.

    Cyprysik Lawsona

    Krzewy iglaste to jedne z najczęściej wybieranych roślin ozdobnych do ogrodu, na balkon lub taras. Również do tej grupy możemy zaliczyć Cyprysika Lawsona w karłowatej odmianie, który świetnie sprawdzi się jako forma ozdoby posadzony w donicy. Jest to krzew charakteryzujący się stożkowatym kształtem o lekko rozłożystych pędach w kolorze zielonym. Cyprysik Lawsona jest nieco bardziej wymagających krzewem, ponieważ jest wrażliwy na ostre działanie promieni słonecznych oraz na silny, chłodny wiatr. Preferuje stanowiska nasłonecznione lub lekko zacienione, lubi środowisko wilgotne, więc dobrze będzie rósł w pobliżu oczka wodnego lub niewielkiego stawu. Rośnie w glebie żyznej, lekko wilgotnej. Cyprysik Lawsona nie lubi mocnego słońca, ale też niskich temperatur, dlatego zimą powinniśmy zabezpieczyć krzew przed mrozem, a najlepiej przenieść do ciepłego pomieszczenia. Iglak w donicy swoje zastosowanie znajdzie przede wszystkim na balkonie lub tarasie, ale także w ogrodzie, w parkach i ogrodach miejskich. Będzie doskonale komponował się z innymi krzewami lub kwiatami ozdobnymi, a także świetnie wygląda jako solitera.

    Tuje w donicach przed domem -Żywotnik zachodni

    Tuje na balkon lub przed domem to w ostatnim czasie jedne z najczęściej spotykanych krzewów iglastych. Swoją popularnością cieszą się przede wszystkim ze względu na łatwą uprawę oraz formę dekoracji przez cały rok, ponieważ większość odmian jest zimozielona i mrozoodporna. Tak jak większość iglaków, odmiany Żywotnika możemy również sadzi w pojemnikach. Żywotnik zachodni charakteryzuje się stożkowatym pokrojem o pędach w kolorze zielonym, które rosną lekko ku górze. Odmiany karłowate Żywotnika świetnie sprawdzą się jako forma ozdoby na balkon lub taras. Jest to krzew, który preferuje stanowiska nasłonecznione lub lekko zacienione, dlatego doskonale sprawdzi się od strony południowej. Krzew nie ma specjalnych wymagań glebowych, jednak najlepiej rośnie w glebie żyznej, przepuszczalnej i wilgotnej. Iglak jest odporny na niską temperaturę, na działanie czynników atmosferycznych oraz na zanieczyszczenia środowiska, dzięki czemu świetnie sprawdzi się również w mieście. Jest mrozoodporny i zimozielone, dlatego będzie stanowił formę dekoracji również zimą.

    Iglaki w donicach jako forma dekoracji

    Krzewy iglaste należą do jednych z najczęściej wybieranych krzewów dostępnych w sklepie Ogrodowa Galeria, ze względu na łatwą uprawę oraz piękny wygląd. Dostępnych jest wiele odmian, które doskonale czują się posadzone w donicach i pełnią formę dekoracji przez cały rok. Iglaki na balkon całoroczne posadzone w dużej ozdobnej donicy świetnie prezentują się pojedynczo, jako solitera, ale także w kompozycji z innymi bylinami i kwiatami ogrodowymi. Iglaki również stanowią tło dla innych roślin, a oprócz tego mogą stanowić formę osłony przed sąsiadami lub otoczeniem z zewnątrz. Pielęgnacja roślin iglastych jest bardzo łatwa, jednak powinniśmy pamiętać, że wszystkie iglaki, w tym także iglaki w donicach powinny być odpowiednio dopasowane względem stanowiska, rodzaju gleby oraz innych czynników, które mają wpływ na prawidłowy rozrost rośliny. Niektóre iglaki wymagają również regularnego nawożenia oraz podlewania, ale mimo wszystko iglaki to najlepsza forma dekoracji przestrzeni.

    Zapraszamy do odwiedzenia naszej szkółki roślin. Chętnie służymy pomocą w wyborze krzewów odpowiednio dopasowanych względem warunków panujących w ogrodzie lub na balkonie. Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałą ofertą roślin dostępną w sklepie Ogrodowa Galeria.