14 dni na zwrot Darmowa dostawa od 399 zł sklep@ogrodowagaleria.pl (+ 48) 537 540 537

Spis treści:

 1. Trawy ozdobne niskie
 2. Trawa ozdobna do ogrodu
 3. Turzyca Morrowa - trawa ozdobna do ogrodu
 4. Kostrzewa Sina - trawa w ogrodzie
 5. Konwalnik Płaskopędowy - trawy ozdobne

Trawy ozdobne niskie

Trawa ozdobna pełni bardzo ozdobną funkcję i jest rośliną niezwykle uniwersalną. Przede wszystkim doskonale będzie prezentować się posadzona w kępie jako solitera, ale równie pięknie sprawdzi się w połączeniu z bylinami lub kwiatami ogrodowymi. Kępy trawy są tak uniwersalne i różnorodne, że sprawdzą się w każdym stylu ogrodowym, zarówno w ogrodzie naturalistycznym, jak i urządzonym w bardziej eleganckim stylu. W sklepie Ogrodowa Galeria dostępne są trawy dzielące się na różne wysokości, a także ozdobne z wielobarwnych liści czy zakwitające w bujne kwiatostany, które dodatkowo tworzą formę dekoracji. Oprócz tego trawy są niezwykle łatwe w uprawie, niektóre odmiany są zimozielone oraz wiele odmian jest długowiecznych, dzięki czemu potrafią rosnąć w jednym miejscu przez kilka lub kilkanaście lat.

Trawa ozdobna do ogrodu

Trawy ze względu na swą różnorodność potrafią doskonale wyglądać w kompozycji z bylinami, kwiatami, świetnie prezentują się posadzone pod krzewami i drzewami ozdobnymi, a także pięknie prezentują się posadzone w kępie, jako solitery. Najczęściej możemy je spotkać w ogrodach urządzonych w stylu naturalistycznym lub w ogrodach o lekko dzikim charakterze. W ofercie sklepu Ogrodowa Galeria znajdziecie m.in. takie gatunki traw jak:

 • Turzyca Morrowa,
 • Kostrzewa Sina,
 • Konwalnik Płaskopędowy.

Są to odmiany traw o niewielkim wzroście, które będą pełnić funkcję dekoracyjną nie tylko do ogrodu, a także świetnie sprawdzą się posadzone w donicy, jako ozdoba na balkon lub taras.

Turzyca Morrowa - trawa ozdobna do ogrodu

Turzyca Morrowa 'Gold Band' to niska trawa ozdobna doskonale pasująca do każdego ogrodu. Wypełni przestrzeń między innymi roślinami na rabacie, będzie pełnić funkcję ozdobną posadzona jako solitera, a także często jest wybierana jako ozdoba na balkon lub taras. Turzyca Morrowa jest trawą zimozieloną, dzięki czemu będzie stanowić ozdobę również zimą. Swym wzrostem osiąga około 30 cm wysokości, charakteryzuje się cienkimi liśćmi w kolorze zielonym, z lekko żółtymi brzegami. Liście Turzycy lekko wyginają się w łuk, rosną dość wolno tworząc niewielkie, delikatne kępy. Preferuje stanowiska w cieniu lub półcieniu, rośnie w glebie wilgotnej, ale dobrze radzi sobie również w glebach suchych. Doskonale sprawdzi się posadzona w kępie w eleganckim ogrodzie, także posadzona na rabatach. Jest rośliną mrozoodporną, a ze względu na swój regularny pokrój oraz niewielki wzrost - doskonale prezentuje się posadzona w pojemniku na tarasie lub balkonie.

Kostrzewa Sina - trawa w ogrodzie

Kostrzewa Sina jest charakterystycznym rodzajem trawy przede wszystkim ze względu na barwę. Posiada srebrno - niebieskie liście układające się w kępę przypominającą kulę. Osiąga do 20 cm wysokości, a na przełomie czerwca i lipca zakwita w niewielkie, kłosowate wiechy. Preferuje stanowiska nasłonecznione, gdzie zachowuje swoją charakterystyczną barwę, rośnie w glebie ogrodowej, przepuszczalnej i lekko piaszczystej. Jest odporna na wiatr i suszę. Trawy w ogrodzie takie jak Kostrzewa doskonale sprawdzą się w ogrodach skalnych, na rabatach, w kompozycji z innymi trawami ozdobnymi, a także z bylinami i kwiatami ozdobnymi.

Konwalnik Płaskopędowy - trawy ozdobne

Konwalnik Płaskopędowy 'Niger' to niewielkie kępy wąskich liści w kolorze ciemnego fioletu. Swym wzrostem osiąga 30-40 cm wysokości. W okresie zakwitania posiada drobne kwiaty w kolorze biało - kremowym przypominające dzwoneczki. Kwiaty utrzymują się od lipca do września, więc przez długi okres czasu doskonale komponują się na tle ciemnych liści trawy. Konwalnik charakteryzuje się drobnymi jagodami w ciemnym kolorze, które pojawiają się jesienią. Preferuje stanowisko nasłonecznione, dobrze rośnie również w półcieniu, w glebie przepuszczalnej, lekkiej. Doskonale sprawdzi się w ogrodach skalnych, na rabatach, w kompozycji z bylinami oraz pięknie prezentuje się posadzony w pojemnikach.

 

BEZPIECZNE ZAKUPY
 • Różne formy płatności
 • Bezpieczne przelewy
 • Gwarantowany zwrot pieniędzy
 • Szyfrowane dane i transakcje
 • Kontakt ze sprzedawcą
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl