14 dni na zwrot Darmowa dostawa od 399 zł sklep@ogrodowagaleria.pl (+ 48) 537 540 537

Spis treści:

 1. Trawy ozdobne w ogrodzie
 2. Trawy ozdobne - rodzaje
 3. Ostnica cieniutka - trawy ozdobne średniej wielkości
 4. Kostrzewa sina
 5. Trawa ozdobna - Turzyca Morrowa 'Gold Band'

Trawy ozdobne w ogrodzie

Trawy pełnią niezwykle dekoracyjną funkcję i należą do coraz częściej spotykanych roślin w wielu parkach oraz ogrodach miejskich, a także często spotkać możemy w ogrodach przydomowych. W sklepie Ogrodowa Galeria dostępny jest szeroki wybór traw, ze względu na wzrost, wygląd, a także barwę liści. Niektóre odmiany traw posiadają również przepiękne kwiatostany utrzymujące się, aż do zimy. W ofercie naszego sklepu znajdziecie trawy średniej wielkości, które sprawdzą się w każdym ogrodzie, posadzone w kępie, jako solitery. Będą również stanowić formę dekoracji posadzone na rabacie, w kompozycji z bylinami i kwiatami ogrodowymi, a także w pobliżu oczek i zbiorników wodnych.

Trawy ozdobne - rodzaje

Trawy w ogrodzie doskonale wyglądają na tle krzewów i drzew ozdobnych, a także w świetny sposób będą komponować się z kwiatami ogrodowymi. Rośliny te w wielu odmianach są:

 • zimozielone,
 • mrozoodporne (dzięki czemu stanowią formę dekoracji przez cały rok),
 • odporne na choroby,
 • rzadko atakowane przez szkodniki,
 • nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych,
 • niezwykle łatwe w uprawie
 • długowieczne (potrafią rosnąć w jednym miejscu nawet kilkanaście lat).

Ostnica cieniutka - trawy ozdobne średniej wielkości

Trawa ozdobna często spotykana w wielu ogrodach i parkach. Rośnie w kępach, posiada cienkie, delikatne źdźbła, swym wzrostem osiąga od 30 do maksymalnie 50 cm wysokości. Jest charakterystyczna ze względu na kremowe puchate kwiatostany, które stanowią główną ozdobę. Ostnica w naszym rejonie jest uznawana za trawę jednoroczną. Jest łatwa w uprawie i nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych - odpowiednia dla osób zapracowanych. Preferuje stanowiska słoneczne i ciepłe, rośnie w glebie żyznej. Jeśli Ostnicę odpowiednio zabezpieczymy przed mrozem, powinna przetrwać na następny rok. Doskonale sprawdzi się jako nasadzenia rabatowe, w pobliżu oczek wodnych, w kompozycji z bylinami lub posadzona samotnie, w kępie.

Kostrzewa sina

Należy do grupy traw ozdobnych średnich, które w świetny sposób stanowią formę dekoracji na rabatach, w kompozycji z kwiatami ogrodowymi i bylinami, a także doskonale wygląda posadzona w kępie, w centralnym punkcie. Kostrzewa sprawdzi się w ogrodzie w każdym stylu, zarówno w ogrodzie naturalistycznym, jak i urządzonym w bardziej eleganckim stylu. Kostrzewa sina to dla wielu osób znana jako "niebieska trawa" tworząca kępki o kulistym pokroju. Swym wzrostem osiąga 20-30 cm wysokości. Jest bardzo łatwa w uprawie, jest również trawą zimozieloną, dzięki czemu stanowi formę dekoracji przez cały rok. Preferuje stanowiska nasłonecznione i osłonięte od wiatru, rośnie w glebie żyznej, przepuszczalnej, lekkiej. Nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, ale w okresie wiosennym należy usunąć zeschnięte liście lub lekko ją przyciąć. Będzie stanowić dekorację zarówno posadzona w kępie, ale także znajdzie swoje zastosowanie w ogrodach skalnych, na rabatach, jako nasadzenia pod krzewami lub drzewami ozdobnymi.

Trawa ozdobna - Turzyca Morrowa 'Gold Band'

To trawa ozdobna charakterystyczna ze względu na barwę liści - zielone z żółtym brzegiem. Jest trawą zimozieloną i rośnie w kępach, swym wzrostem osiąga do 30 cm wysokości. Turzyca jest trawą bardzo łatwą w uprawie, nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Preferuje stanowisko półcieniste i osłonięte od wiatru. Rośnie w glebie wilgotnej. Jest trawą mrozoodporną, jednak w bezśnieżne zimy zaleca się dodatkowe okrycie korą, w celu zabezpieczenia przed przemarznięciem. Swoje zastosowanie znajdzie w każdym ogrodzie, zarówno w ogrodzie naturalistycznym, jak i urządzonych w bardziej nowoczesnym stylu. Doskonale prezentuje się w połączeniu ze skałami, murkami, dlatego będzie doskonała na skalniaki.

Każdy ogród najlepiej prezentuje się, gdy wypełniony jest krzewami, kwiatami, a także trawą ozdobną. W takim miejscu też najlepiej odpoczywa się - z dala od zgiełku miasta. Trawy ozdobne średnie w wielu odmianach są zimozielone, niektóre z nich zmieniają swą barwę jesienią, inne zaś przez cały rok mają tą samą barwę. Dzięki temu nasz ogród przez cały sezon wygląda atrakcyjnie, jest pełen kwitnących kwiatów i traw ogrodowych. Jednak by rosły bujnie powinniśmy odpowiednio dobrać roślinę względem wymagań oraz warunków panujących w ogrodzie.

BEZPIECZNE ZAKUPY
 • Różne formy płatności
 • Bezpieczne przelewy
 • Gwarantowany zwrot pieniędzy
 • Szyfrowane dane i transakcje
 • Kontakt ze sprzedawcą
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl