14 dni na zwrot Darmowa dostawa od 399 zł sklep@ogrodowagaleria.pl (+ 48) 537 540 537

Spis treści:

 1. Trawy ozdobne wysokie
 2. Trawa ozdobna wysoka - gatunki traw
 3. Miskant chiński - ozdobna trawa w ogrodzie
 4. Rozplenica japońska
 5. Imperata cylindryczna 'Red baron' - ozdobne trawy wysokie

Trawy ozdobne wysokie

Trawy w ogrodzie stanowią niezwykłą formę dekoracji i potrafią dopasować się do każdego stylu, w jakim urządzony jest ogród. Są to rośliny niezwykle łatwe w uprawie, nie wymają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, a przy tym są długowieczne - w jednym miejscu mogą rosnąć przez kilka lub kilkadziesiąt lat. Świetnie wyglądają posadzone w kępie, a także potrafią wpasować się w kompozycji z innymi roślinami. Doskonale sprawdzą się posadzone na rabacie, w okolicy drzew i krzewów ozdobnych, a także w kompozycji z bylinami. Zaletą traw ozdobnych jest również to, że są odporne na choroby, a także rzadko są atakowane przez szkodniki, dzięki czemu będą stanowić formę dekoracji przez długi okres czasu. W sklepie Ogrodowa Galeria dostępnych jest wiele odmian traw ozdobnych, w tym także trawy ozdobne różniące się między sobą wzrostem, sposobem kwitnienia oraz kolorem liści, które stanowią główną dekorację i najlepiej będą prezentować się posadzone w centralnym punkcie.

Trawa ozdobna wysoka - gatunki traw

Trawy ozdobne z roku na rok zyskują coraz większą popularność ze względu na niezwykle dekoracyjny wygląd, a także są łatwe w uprawie, nie potrzebują specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych i potrafią dopasować się do każdego stylu w ogrodzie. Sprawdzą się w ogrodach naturalistycznych oraz w ogrodach urządzonych w bardziej eleganckim stylu. Do częsty wybieranych traw ozdobnych w sklepie Ogrodowa Galerią należą m.in:

 • Miskant chiński,
 • Rozplenica japońska,
 • Imperata cylindryczna.

Miskant chiński - ozdobna trawa w ogrodzie

Jest jedna z najczęściej wybieranych traw do ogrodu, które osiągają spore wysokości oraz są niezwykle dekoracyjne nie tylko ze względu na długie liście, ale także na ozdobne kwiatostany. Kwiatostany doskonale prezentują się w połączeniu z liśćmi, które pozostają zielone przez cały rok. Miskant chiński występuje w wielu odmianach, różniących się między sobą wzrostem, barwą liści, a także sposobem uprawy. Miskant chiński 'Flamingo' tworzy niezwykłe kępy wysokich traw, które osiągają swym wzrostem około 1,5 metra wysokości. Posiada liście o lekko białym zabarwieniu, które jesienią zmieniają swą barwę na pomarańczową. Pod koniec sierpnia Miskant chiński zakwita w przepiękne kwiaty w kolorze różowym. Wymaga stanowiska nasłonecznionego, lub lekko cienistego, rośnie w glebie żyznej, przepuszczalnej i wilgotnej. Miskant swoje zastosowanie znajdzie na rabatach, w kompozycji z bylinami, w pobliżu zbiorników wodnych oraz często jest spotykany w parkach i ogrodach miejskich.

Rozplenica japońska

To trawa ozdobna tworząca charakterystyczne kępy o wąskich liściach dorastających do około 50 cm wysokości. W okresie czerwca i lipca Rozplenica zakwita w kłosowate kwiatostany, których pędy osiągają nawet do 1 metra wysokości. Kwiaty w kolorze kremowym i białym doskonale wypełniają przestrzeń. Rozplenicę należy sadzić na stanowiskach nasłonecznionych, w glebie wilgotnej, żyznej i przepuszczalnej. Jest trawą mrozoodporną, odporną na choroby oraz rzadko atakowaną przez szkodniki. Doskonale sprawdzi się w ogrodach miejskich, parkach oraz posadzona w okolicy domu.

Imperata cylindryczna 'Red baron' - ozdobne trawy wysokie

Jest to niezwykle ozdobna trawa ogrodowa. Wyróżnia się zielonymi liśćmi, które po pewnym czasie zmieniają swą barwę na czerwoną - w doskonały sposób wyróżnia się na tle pozostałych roślin. Swym wzrostem osiąga około 40-50 cm wysokości, jest rośliną niezwykle łatwą w uprawie, a przy tym nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest rośliną mrozoodporną, preferuje stanowiska nasłonecznione, ale rośnie również na stanowiskach półcienistych. Nie ma specjalnych wymagań glebowych, rośnie w każdej glebie ogrodowej. Swoje zastosowanie znajdzie jako forma dekoracji na rabatach, w pobliżu oczek wodnych, a także w parkach i ogrodach miejskich.

BEZPIECZNE ZAKUPY
 • Różne formy płatności
 • Bezpieczne przelewy
 • Gwarantowany zwrot pieniędzy
 • Szyfrowane dane i transakcje
 • Kontakt ze sprzedawcą
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl