14 dni na zwrot Darmowa dostawa od 399 zł sklep@ogrodowagaleria.pl (+ 48) 537 540 537

Spis treści:

  1. Trawy zimozielone do ogrodu lub na balkon
  2. Turzyca oszimska - trawa ozdobna zimozielona
  3. Hakonechola smukła 'Aureola' - trawy ozdobne niskie
  4. Imperata cylindryczna 'Red Baron'

Trawy zimozielone do ogrodu lub na balkon

Trawy ozdobne doskonale nadają się jako ozdoba w każdym ogrodzie, świetnie będą wyglądały posadzone pojedynczo w kępie, lub w kompozycji z innymi roślinami. W doskonały sposób wypełnią przestrzeń pomiędzy krzewami, drzewami, mogą stanowić granice rabat, a także sprawdzą się w ogrodach skalnych oraz posadzone w donicy na balkonie lub tarasie. Trawa zimozielona stanowi formę dekoracji przez cały rok, także zimą. Będzie świetnie prezentować się w każdym ogrodzie, zarówno w naturalistycznym, urządzonym w lekko dzikim charakterze, jak i w ogrodzie minimalistycznym. Trawy zimozielone cieszą się sporym zainteresowaniem, ze względu na dekoracyjną formę przez cały rok.

Turzyca oszimska - trawa ozdobna zimozielona

Turzyca oszimska 'Evergold' to trawa wolno rosnąca, swym wzrostem osiąga około 30 cm wysokości. Rośnie w kępie, ma jasno żółte liście z zielonymi brzegami, które pełnią funkcję dekoracyjną. Turzyca oszimska preferuje stanowiska nasłonecznione lub półcieniste i rośnie w każdej glebie ogrodowej. Jest trawą zimozieloną, odporną na mróz, dzięki czemu stanowi formę dekoracji przez cały rok i doskonale prezentuje się na tle białego śniegu. Swoje zastosowanie znajdzie w każdym ogrodzie, w parku, jako nasadzenie rabat, jako wypełnienie miejsca pomiędzy krzewami lub drzewami. Może również rosnąć w okolicy oczek wodnych, sprawdzi się także posadzona w donicy, jako forma dekoracji na balkon lub taras.

Hakonechola smukła 'Aureola' - trawy ozdobne niskie

Hakonechloa smukła należy do traw o niezwykle dekoracyjnych liściach, ma długie, szerokie liście, które układają się w kępy o zwiewnym pokroju. Posiada liście o żółto-złotej barwie, z lekkimi zabarwieniami w kolorze zielonym. Swym wzrostem osiąga około 30, 40 cm wysokości i jest rośliną wolno rosnącą. Dobrze znosi zimy, preferuje stanowiska nasłonecznione i rośnie w glebie żyznej, przepuszczalnej, lekko wilgotnej. Doskonale sprawdzi się w każdym ogrodzie, wypełni przestrzeń rabat, świetnie będzie wyglądać w kompozycji z bylinami. Dzięki atrakcyjnej barwie liści rozjaśni każdą przestrzeń ogrodu. Może również stanowić granice rabat, a także pięknie będzie prezentować się posadzone w kępie, jako solitera.

Imperata cylindryczna 'Red Baron'

Imperata cylindryczna należy do traw ozdobnych przede wszystkim na czerwoną barwę liści, które jesienią zmieniają swój kolor na purpurowy. Liście ma wąski i długie, rosnące ku górze. Doskonale prezentuje się w kompozycji z innymi trawami, bylinami czy kwiatami ogrodowymi. Jest trawą odporną na mróz, dzięki czemu stanowi formę dekoracji także zimą. Preferuje stanowiska nasłonecznione lub lekko zacienione - w cieniu liście mogą zmienić swą barwę na lekko zieloną. Rośnie w glebie ogrodowej, przepuszczalnej, żyznej. Jest trawą średniej wielkości, swym wzrostem osiąga około 40- 60 cm wysokości. Idealnie sprawdzi się w każdym ogrodzie, jako wypełnienie rabat, przestrzeni pomiędzy krzewami lub drzewami. Może być również sadzona w donicy, jako ozdoba na balkon lub taras.

Trawy zimozielone należą do jednych z najczęściej wybieranych roślin do ogrodu, ze względu na łatwą uprawę, brak wymagań specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, a także na formę dekoracyjną przez cały rok. Wiele odmian jest wieloletnich, dzięki czemu mogą rosnąć w jednym miejscu przez długi okres czasu - do kilku lub nawet kilkunastu lat. Trawy zimozielone idealnie nadają się do ogrodu naturalistycznego, a także do ogrodu urządzonego w bardziej eleganckim oraz minimalistycznym stylu. W sklepie Ogrodowa Galeria dostępne są odmiany roślin idealnie pasujące do każdej przestrzeni. Jednak by rosły bujnie przez długi okres czasu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na odpowiednie stanowisko a także rodzaj gleby. Trawy ozdobne należą do roślin uniwersalnych, nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, a przy tym stanowią formę dekoracji przez długi okres czasu.

 

BEZPIECZNE ZAKUPY
  • Różne formy płatności
  • Bezpieczne przelewy
  • Gwarantowany zwrot pieniędzy
  • Szyfrowane dane i transakcje
  • Kontakt ze sprzedawcą
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl