Brak dostępnych produktów.

Bądźcie czujni! W tym miejscu zostanie wyświetlonych więcej produktów w miarę ich dodawania.

Drzewa iglaste szczepione na pniu

Spis treści:

  1. Drzewa iglaste szczepione na pniu
  2. Iglaki na pniu - odmiany drzew szczepionych
  3. Drzewka szczepione na pniu - świerk pospolity
  4. Drzewa iglaste - Jałowiec płożący
  5. Iglaki na pniu - Cyprysik groszkowy

Drzewa iglaste szczepione na pniu

Iglaki to rośliny często spotykane w ogrodach, parkach i w okolicach przed domem. Swoją popularnością cieszą się ze względu na atrakcyjny wygląd, praktycznie brak wymagań pielęgnacyjnych oraz wiele odmian drzewek iglastych jest zimozielonych, więc stanowią formę dekoracji przez cały rok. Oprócz zwykłych drzew iglastych, w sklepie Ogrodowa Galeria dostępnych jest wiele odmian drzew szczepionych na pniu, które wyróżniają się swym wyglądem na tle innych krzewów i kwiatów ogrodowych, ale równie pięknie prezentują się posadzone pojedynczo, jako solitery. Drzewka iglaste szczepione na pniu charakteryzują się koroną na pniu, dostępne są odmiany o różnych kształtach i rozmiarach. Możemy wybierać spośród drzewem o stożkowatym pokroju, kulistym, rozłożystym. Dostępne są zarówno drzewka iglaste o sporych rozmiarach, jak i odmiany karłowate, które doskonale sprawdzą się do ogrodów o niewielkich rozmiarach, a także na balkon lub taras, posadzone w donicy.

Iglaki na pniu - odmiany drzew szczepionych

Drzewka na pniu to rośliny pięknie prezentujące się na tle innych krzewów i drzew ozdobnych. Swoje zastosowanie znajdą zarówno w ogrodach o sporych rozmiarach, posadzone w rabatach, w kompozycji z innymi krzewami oraz pojedynczo, jako solitery. Odmiany karłowate swoje miejsce znajdą w ogrodach o niewielkich rozmiarach. Iglaki na pniu równie pięknie wyglądają posadzone w donicy, umieszczone na tarasie lub na balkonie. Drzewka ozdobne na pniu wyglądają bardzo elegancko i atrakcyjnie, potrafią dopasować się do otoczenia, świetnie będą wyglądały w każdym ogrodzie. Do najczęściej wybieranych drzew dostępnych w sklepie Ogrodowa Galeria należą:

  • Świerk pospolity Little Gem,
  • Jałowiec płożący Wiltonii,
  • Cyprysik groszkowy Boulevard.

To drzewa pięknie wyglądające zarówno w kompozycji z krzewami, bylinami lub kwiatami ozdobnymi, ale równie pięknie będą prezentowały się posadzone pojedynczo, jako solitery. Mogą również stanowić cień dla niższych krzewów lub roślin, które wymagają stanowiska zacienionego. Przedstawione powyżej odmiany krzewów różnią się między sobą przede wszystkim pokrojem.

Drzewka szczepione na pniu - świerk pospolity

Rośliny w ogrodzie zapewniają przestrzeń idealną do odpoczynku, a rośliny na pniu idealnie prezentują się z pozostałymi krzewami w ogrodzie, zapewniając elegancki wygląd przestrzeni. Świerk pospolity jest drzewkiem miniaturowym, który swym wzrostem osiąga około 30 cm wysokości. Drzewko dostępne jest w kulistym kształcie, o gęstych, płaskolistnych pędach w kolorze zielonym. Drzewko swym wyglądem przypomina rosnącą kulę. Świerk pospolity, podobnie jak większość drzewek i krzewów iglastych jest rośliną bardzo łatwą w uprawie i nie ma praktycznie żadnych wymagań pielęgnacyjnych. Jest rośliną zimozieloną i w pełni mrozoodporną, dlatego stanowi formę dekoracji przez cały rok, ciesząc oko swym pięknym wyglądem. Krzew preferuje stanowiska nasłonecznione, ale również dobrze rośnie na stanowiskach lekko zacienionych. Rośnie w glebie wilgotnej, żyznej, dobrze czuje się w środowisku lekko wilgotnym. Dzięki temu dobrze będzie czuł się w okolicy oczek wodnych lub stawów. Swoje zastosowanie znajdzie w ogrodach, parkach, a także na balkonie lub tarasie, posadzony w donicy.

Drzewa iglaste - Jałowiec płożący

Drzewa szczepione na pniu mają zarówno formę kulistą, stożkową jak i płożącą i do takiej kategorii zaliczamy właśnie Jałowiec płożący, który swoim wyglądem przypomina płożące drzewko. Często jest wykorzystywany jako roślina okrywowa, sprawdzi się pod krzewy o większych rozmiarach, na rabaty i murki oraz na miejsca ciężkie do zaaranżowania przez inne rośliny. Jest to roślina łatwa w uprawie, preferuje stanowiska nasłonecznione, ale rośnie również w miejscach lekko zacienionych. Dobrze czuje się w glebie żyznej, lekko wilgotnej, ale rośnie również w glebach suchych. Posiada gęste pędy bogate w igły w kolorze zielonym, jednak niektóre odmiany dostępne są również w odcieniach niebieskiego. Jest rośliną zimozieloną i mrozoodporną, dlatego będzie stanowił formę dekoracji przez cały rok. Jałowiec płożący swoje zastosowanie znajdzie w każdego rodzaju ogrodzie, na rabatach, jako roślina okrywowa. Będzie pełnił formę dekoracji każdej przestrzeni.

Iglaki na pniu - Cyprysik groszkowy

Krzewy i drzewka w ogrodzie są jednymi z najczęściej spotykanych roślin w ogrodzie. Drzewko szczepione na pniu doskonale sprawdzi się jako forma dekoracji w kompozycji z innymi krzewami, ale także pojedynczo, jako solitera. Cyprysik groszkowy charakteryzuje się niestandardowym wyglądem o lekko stożkowatym pokroju, posiada wiele pędów, które swym wyglądem przypominają liczne wstążki o niewielkich rozmiarach. Preferuje stanowiska nasłonecznione lub lekko cieniste, rośnie w każdej glebie ogrodowej. Jest to roślina zimozielona oraz mrozoodporna. Doskonale sprawdzi się w ogrodzie każdego rodzaju, na rabatach, wrzosowiskach oraz posadzony w donicy na balkonie lub tarasie.