Aktywne filtry

Pnącza kwitnące

Spis treści:

  1. Pnącza kwitnące
  2. Kwitnące rośliny pnące do ogrodu
  3. Wiciokrzew Henryego do ogrodu i na balkon
  4. Glicynia chińska szczepiona
  5. Ogród pełen pnączy

Pnącza kwitnące

Kwitnące pnącza doskonale prezentują się w kompozycji z innymi roślinami. Swoją dekoracyjną formę zawdzięczają nie tylko ozdobnym liściom, ale także wielobarwnym kwiatom, które doskonale prezentują się na tle zielonych liści oraz innych drzew i krzewów w ogrodzie. Pnącza kwitnące są bardzo łatwe w uprawie, praktycznie nie wymagają dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych - przy tym stanowią formę dekoracji przez długi okres czasu. W sklepie Ogrodowa Galeria dostępne są pnącza kwitnące wieloletnie, które będą ozdobą przez długi okres czasu. Niektóre odmiany są zimozielone - pięknie prezentują się na tle białego śniegu w okolicy.

Kwitnące rośliny pnące do ogrodu

Pnącza to rośliny bardzo uniwersalne. Doskonale wypełnią problematyczną rabatę w ogrodzie, świetnie sprawdzą się jako roślina okrywowa na murek. Pnącze rosnące wzdłuż ogrodzenia to świetna alternatywa dla żywopłotu - zajmuje mniej miejsca, więc świetnie sprawdzi się do niewielkiego ogrodu jako osłona przed otoczeniem. W sklepie Ogrodowa Galeria dostępne są pnącza, które świetnie sprawdzą się jako dekoracja na balkon lub taras. Niektóre odmiany rosnące w donicach są wieloletnie i zimozielone, dzięki czemu nie potrzebują dodatkowego okrycia na zimę i stanowią formę dekoracji przez kilka lat. W sklepie Ogrodowa Galeria dostępne są pnącza:

  • Wiciokrzew Henryego,
  • Glicynia chińska szczepiona,
  • Milin Amerykański.

Wiciokrzew Henryego do ogrodu i na balkon

Wiciokrzew Henryego to pnącze niezwykle dekoracyjne, zimozielone, ze względu na grube, skórzane liście w kolorze ciemnozielonym. W okresie zakwitania (czerwiec/lipiec) pojawiają się ozdobne kwiaty, które świetnie prezentują się na tle zielonych liści. Wiciokrzew swym wzrostem osiąga około 3 metry wysokości. Jest łatwy w uprawie i nie ma specjalnych wymagań co do zabiegów pielęgnacyjnych. Rośnie w każdej glebie ogrodowej, jednak źle znosi glebę piaszczystą. Preferuje stanowiska półcieniste i osłonięte od wiatru. Swoje zastosowanie znajdzie w każdym ogrodzie, świetnie będzie porastał pergole lub siatki i ogrodzenia. Doskonale prezentuje się także jako osłona na murki lub ściany, jednak należy pamiętać, że konieczne jest umieszczenie pergoli, ponieważ nie potrafi piąć się w górę samodzielnie po gładkich ścianach.

Glicynia chińska szczepiona

Glicynia chińska jest zdecydowanie jedną z najczęściej spotykanych oraz najbardziej dekoracyjnych roślin pnących w ogrodach. Charakteryzuje się drobnymi liśćmi w kolorze zielonym i drobnymi kwiatami w kolorze fioletowym, które tworzą przepiękne kwiatostany w wiszącej formie. Swym wzrostem osiąga 10-15 metrów wysokości, wymaga gleby żyznej, lekkiej, przepuszczalnej. Preferuje stanowiska nasłonecznione - promienie słoneczne mają pozytywny wpływ na kwitnienie roślin. Swoje zastosowanie znajdzie w ogrodach, w pobliżu altanek, na ścianach budynków i murków.

Ogród pełen pnączy

Pnącza stanowią świetną alternatywę dla żywopłotów. Zajmują o wiele mniej miejsca, a przy tym doskonale zapewniają prywatność w ogrodzie, osłaniając przed ciekawskimi sąsiadami lub przechodniami - w zależności, w jakim miejscu znajduje się ogród. Pnącza idealnie nadają się jako rośliny okrywowe na obdarte murki lub wieloletnie ogrodzenie. Niektóre odmiany dostępne w sklepie Ogrodowa Galeria potrafią swym wzrostem osiągnąć nawet do 20 metrów wysokości - mogą porastać ścianę budynków. Prawidłowa pielęgnacja pnączy sprawi, że będą rosły kilka, a nawet kilkadziesiąt lat. Zimą pnącza chronią budynek przed wydostaniem się ciepłego powietrza, latem zaś stanowią formę osłony - budynek nie nagrzewa się.

Pnącza idealnie będą wyglądały posadzone obok drzew i krzewów ozdobnych. Pnąc się ku górze po pniu sprawią, że ogród nabierze nowego charakteru. Posadzone obok altany będą tworzyć naturalny parasol oraz zapewnią cień podczas upalnych, letnich dni.