Aktywne filtry

Trawy ozdobne

Spis treści:

 1. Trawy ozdobne
 2. Trawy ozdobne wysokie
 3. Trawy ozdobne średnie
 4. Trawy ozdobne niskie
 5. Trawy kwitnące
 6. Trawy o ozdobnych liściach
 7. Trawy ozdobne na słońce
 8. Trawy ozdobne do cienia
 9. Trawy ozdobne w donicach
 10. Trawy ozdobne na balkon
 11. Trawy ozdobne zimozielone

Trawy ozdobne

Wszelkiego rodzaju trawy ozdobne świetnie nadają się do aranżacji ogrodu, są długowieczne, nie mają specjalnych wymagań, są bardzo łatwe w uprawie i rzadko atakowane przez szkodniki. Trawy ozdobne świetnie będą komponowały się z bylinami i kwiatami ozdobnymi, a także posadzone w kępie jako główna forma dekoracji. Trawy ozdobne w zależności od gatunku są wysokie lub niskie, o ozdobnych, barwnych liściach oraz kwiatach. Wysyła w 24h, sadzonki zdrowe i ukorzenione prosto ze szkółki z podkarpacia.

Trawy ozdobne wysokie

Ten gatunek traw ozdobnych sprawdzi się szczególnie do ogrodu urządzonego w naturalnym, dzikim stylu. Świetną formę dekoracji będą tworzyły trawy znajdujące się w pobliżu oczek wodnych, murków, ogrodzeń oraz skalniaków. Trawy ozdobne wysokie osiągają wysokość powyżej 1 metra wysokości. Podczas wyboru traw do ogrodu najważniejsze jest dopasowanie danego gatunku do jakości gleby w ogrodzie. Dostępne są gatunki, które sprawdzą się na stanowiskach nasłonecznionych, w glebach bardziej piaszczystych, a także trawy lubiące stanowiska bardziej zacienione. Nie wymagają specjalnej pielęgnacji, jednak należy pamiętać o regularnym podlewaniu w okresie suszy, a w okresie wiosennym warto przycinać zeschnięte źdźbła. Nie wszystkie gatunki traw ozdobnych są mrozoodporne, dlatego w okresie jesienno - wiosennym należy okryć trawy włókniną. Niektóre gatunki wymagają podpory, ze względu na ciężar i wysokość, jaką osiągają. 

Trawy ozdobne średnie

Trawy ozdobne średnie stanowią formę dekoracji w ogrodzie w kompozycji z innymi roślinami oraz jako solitery. Mogą być również wykorzystywane do bukietów i ozdobnych kompozycji kwiatowych. Rosną na wysokość 50-100 cm. W zależności od gatunku, trawy ozdobne przybierają różne kolory liści, niektóre gatunki są bogaty w kwiaty. Nie są bardzo wymagające, większość gatunków jest bardzo łatwa w uprawie, jednak niektóre z nich potrzebują regularnego podlewania szczególnie w okresie suszy, a także nawożenia. Trawy ozdobne najlepiej podlewać nawozem bogatym w potas. Niektóre gatunki warto okryć włókniną w okresie jesienno - zimowym, w celu zabezpieczenia przed mrozem i wiatrem. 

Trawy ozdobne niskie

Wśród roślin ogrodowych, coraz większą popularnością cieszą się trawy ozdobne ogrodowe idealnie sprawdzające się na skalniaki, rabaty, w pobliżu ogrodzenia i muru. Osiągają zazwyczaj wysokość od 30 do 50 cm. Nadają się również jako ozdoba do bukietów lub kompozycji kwiatowych. Trawy ozdobne niskie są bardzo łatwe w uprawie, niektóre z nich nie wymagają praktycznie żadnej pielęgnacji. W zależności od gatunku, w okresie jesienno - zimowym warto okryć trawy włókniną, aby nie przemarzły. Idealnie sprawdzają się jako forma dekoracji z połączeniu z kwiatami i bylinami, sprawdzą się także jako ozdoba obok oczek wodnych oraz posadzone pod koronami drzew i krzewów. 

Trawy kwitnące

Trawy ozdobne to rośliny mało wymagające i bardzo łatwe w uprawie, jednak przed wyborem danego gatunku do ogrodu należy wziąć pod uwagę wysokość traw, wygląd oraz wymagania rośliny. Trawy kwitnące o bardzo charakterystycznych kwiatach świetnie będą komponowały się z bylinami oraz krzewami, ale mogą stanowić formę dekoracji jako solitery, posadzone w centrum uwagi. Ze względu na charakterystyczny wygląd z pewnością będą przykuwały uwagę. Najlepiej sprawdzą się w ogrodach urządzonych w naturalnym stylu o lekko dzikim charakterze. Są bardzo łatwe w uprawie, jednak niektóre gatunki wymagają regularnego podlewania, szczególnie w okresie suszy. Zeschnięte źdźbła trawy najlepiej jest przycinać wiosną. Trawy ozdobne, które nie są odporne na mróz należy odpowiednio zabezpieczyć. Doskonale sprawdzą się na skalniaki, rabaty, w okolicy stawów i oczek wodnych oraz pod koronami drzew. 

Trawy o ozdobnych liściach 

Wśród wielu odmian i gatunków traw ozdobnych wyróżniamy trawy o ozdobnych liściach, które z tego powodu zyskały sporą popularność wśród roślin ozdobnych. Świetnie będą komponowały się na tle krzewów, ze względu na barwne liście przykuwające uwagę. Mogą być również posadzone w widocznym miejscu jako solitery. Charakteryzują się wielobarwnymi liśćmi, często we wzory, osiągają różne wysokości, w zależności od gatunku. Wiele gatunków traw o ozdobnych liściach lubi stanowiska nasłonecznione, o przepuszczalnym podłożu. Trawy o ozdobnych liściach nie wymagają specjalnej pielęgnacji, jednak niektóre gatunki warto okryć włókniną w okresie jesienno - zimowym, aby zabezpieczyć przed mrozem i silnym wiatrem. Trawy ozdobne doskonale sprawdzają się jako forma dekoracji w ogrodzie, mogą tworzyć również formę okrywową, ale wykorzystywane są również jako ozdoba do bukietów i kompozycji kwiatowych.

Trawy ozdobne na słońce

Trawy ozdobne to jedne z najmniej wymagających roślin ozdobnych w ogrodzie, do ich grona szczególnie możemy zaliczyć trawy lubiące stanowiska nasłonecznione, rosnące w glebie suchej, piaszczystej. Doskonale sprawdzą się jako forma dekoracji pod krzewami i koronami drzew, na skalniaki, rabaty czy jako ozdoba obok domu. Trawy ozdobne na słońce nie są wymagające, nie potrzebują praktycznie żadnej pielęgnacji, jednak zeschnięte źdźbła warto przycinać na wiosnę. Niektóre gatunki swoim wyglądem przypominają gęsty pióropusz, dlatego świetnie będą wyglądać posadzone w kępach. 

Trawy ozdobne do cienia

Wiele roślin do ogrodu wymaga stanowiska zacienionego. Wśród nich możemy wyróżnić również trawy ozdobne, które najlepiej sprawdzą się posadzone w rabatach, pod koroną drzew i krzewów oraz w kępie jako solitery. Trawy ozdobne do cienia w zależności od gatunku osiągają różne wysokości. Najlepiej sprawdzą się w ogrodach o naturalnym stylu, w lekko dzikim charakterze. Są bardzo łatwe w uprawie, nie wymagają szczególnej pielęgnacji, jednak niektóre gatunki wymagają regularnego podlewania, szczególnie w okresie suszy. Niektóre z gatunków należy okryć na okres zimy, aby zabezpieczyć przed mrozem. Zeschnięte źdźbła trawy należy przycinać, najlepiej w okresie wiosennym. Trawy ozdobne pełnią funkcję dekoracyjną, doskonale sprawdzą się jako solitery, umieszczone w centrum, a także mogą być posadzone w rabatach pod ogrodzeniem, jako żywopłot. 

Trawy ozdobne w donicach

Rośliny w ogrodzie doskonale, a przede wszystkim naturalnie wyglądają posadzone w gruncie, w kompozycji z krzewami i drzewami, ale świetnie będą pełniły funkcję ozdobną posadzone w szerokich donicach lub skrzyniach, nadając ogrodowi nowego uroku i charakteru. Jednak przed posadzeniem traw ozdobnych w donicy należy wybrać gatunek odpowiednio przystosowany do życia w pojemnikach. Trawy ozdobne w donicach idealnie wypełniają wolną przestrzeń w ogrodzie, mogą być również umieszczone na balkonie lub tarasie. Warto wybierać trawy zimozielone, które będą stanowiły formę dekoracji również w okresie zimowym. Najlepiej wybierać trawy wieloletnie, które będą stanowiły formę dekoracji przez długie lata, doskonale sprawdzą się dla osób zabieganych. 

Trawy ozdobne na balkon

Trawy ozdobne świetnie komponują się na tle krzewów i drzew ogrodowych, ale mogą również stanowić świetną formę aranżacji na balkonie lub tarasie. Wybierając trawy ozdobne na balkon lub taras, szczególnie na wyższe piętra, należy dostosować roślinę do panujących warunków. Należy zwrócić uwagę na wiatr oraz stopień nasłonecznienia, najlepiej sprawdzą się trawy lubiące słońce i odporne na wiatr. Trawy ozdobne w donicach świetnie będą wyglądały posadzone w donicy samotnie, a także w kompozycji z bylinami lub innego rodzaju rośliną. Warto wybrać trawy bogate w kwiaty lub gatunki o ozdobnych liściach. Będą efektownie zdobiły przestrzeń na balkonie i z pewnością przyciągną uwagę sąsiadów. Trawy ozdobne w donicach nie wymagają specjalnej pielęgnacji, jednak większość gatunków posadzonych w pojemnikach wymaga nawożenia. W zależności od gatunku trawy należy również pamiętać o nawadnianiu rośliny, a suche źdźbła trawy należy przycinać w okresie wiosennym. Ze względu na duże zróżnicowanie, trawy ozdobne będą wyglądały atrakcyjnie na każdym balkonie. 

Trawy ozdobne zimozielone

Trawy ozdobne świetnie sprawdzą się w każdego rodzaju ogrodzie, a szczególnie w ogrodzie o charakterze naturalnym. Wybierając trawy ozdobne do ogrodu warto wziąć pod uwagę trawy zimozielone, które będą pełniły formę dekoracji w ogrodzie również zimą. Trawy ozdobne zimozielone są odporne na czynniki atmosferyczne, w tym także mróz. Nawet jeśli w okresie zimowym wydaje nam się, że trawy lekko przemarzły, w okresie wiosennym szybko się zregenerują, przykuwając uwagę nietypowym wyglądem. Trawy ozdobne zimozielone, podobnie jak większość traw ozdobnych nie wymagają specjalnej pielęgnacji, jednak na okres zimowy warto wyłożyć warstwę kory. Niektóre gatunki traw w czasie zimy potrzebują nawodnienia, aby zapobiegać przed suszą fizjologiczną. 

Trawy ozdobne wieloletnie miskant rozplenica pampas trzcinnik

Podkategorie

 • Trawy ozdobne wysokie

  Spis treści:

  1. Trawy ozdobne wysokie
  2. Trawa ozdobna wysoka - gatunki traw
  3. Miskant chiński - ozdobna trawa w ogrodzie
  4. Rozplenica japońska
  5. Imperata cylindryczna Red baron - ozdobne trawy wysokie

  Trawy ozdobne wysokie

  Trawy w ogrodzie stanowią niezwykłą formę dekoracji i potrafią dopasować się do każdego stylu, w jakim urządzony jest ogród. Są to rośliny niezwykle łatwe w uprawie, nie wymają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, a przy tym są długowieczne - w jednym miejscu mogą rosnąć przez kilka lub kilkadziesiąt lat. Świetnie wyglądają posadzone w kępie, a także potrafią wpasować się w kompozycji z innymi roślinami. Doskonale sprawdzą się posadzone na rabacie, w okolicy drzew i krzewów ozdobnych, a także w kompozycji z bylinami. Zaletą traw ozdobnych jest również to, że są odporne na choroby, a także rzadko są atakowane przez szkodniki, dzięki czemu będą stanowić formę dekoracji przez długi okres czasu. W sklepie Ogrodowa Galeria dostępnych jest wiele odmian traw ozdobnych, w tym także trawy ozdobne różniące się między sobą wzrostem, sposobem kwitnienia oraz kolorem liści, które stanowią główną dekorację i najlepiej będą prezentować się posadzone w centralnym punkcie.

  Trawa ozdobna wysoka - gatunki traw

  Trawy ozdobne z roku na rok zyskują coraz większą popularność ze względu na niezwykle dekoracyjny wygląd, a także są łatwe w uprawie, nie potrzebują specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych i potrafią dopasować się do każdego stylu w ogrodzie. Sprawdzą się w ogrodach naturalistycznych oraz w ogrodach urządzonych w bardziej eleganckim stylu. Do częsty wybieranych traw ozdobnych w sklepie Ogrodowa Galerią należą m.in:

  • Miskant chiński,
  • Rozplenica japońska,
  • Imperata cylindryczna.

  Miskant chiński - ozdobna trawa w ogrodzie

  Jest jedna z najczęściej wybieranych traw do ogrodu, które osiągają spore wysokości oraz są niezwykle dekoracyjne nie tylko ze względu na długie liście, ale także na ozdobne kwiatostany. Kwiatostany doskonale prezentują się w połączeniu z liśćmi, które pozostają zielone przez cały rok. Miskant chiński występuje w wielu odmianach, różniących się między sobą wzrostem, barwą liści, a także sposobem uprawy. Miskant chiński Flamingo tworzy niezwykłe kępy wysokich traw, które osiągają swym wzrostem około 1,5 metra wysokości. Posiada liście o lekko białym zabarwieniu, które jesienią zmieniają swą barwę na pomarańczową. Pod koniec sierpnia Miskant chiński zakwita w przepiękne kwiaty w kolorze różowym. Wymaga stanowiska nasłonecznionego, lub lekko cienistego, rośnie w glebie żyznej, przepuszczalnej i wilgotnej. Miskant swoje zastosowanie znajdzie na rabatach, w kompozycji z bylinami, w pobliżu zbiorników wodnych oraz często jest spotykany w parkach i ogrodach miejskich.

  Rozplenica japońska

  To trawa ozdobna tworząca charakterystyczne kępy o wąskich liściach dorastających od 30 -80cm wysokości w zależności od odmiany. W okresie czerwca i lipca Rozplenica zakwita w kłosowate kwiatostany, których pędy osiągają nawet do 1 metra wysokości. Kwiaty w zależności od odmiany są w kolorze kremowym, białym, brunatnym i nawet lekko czerwone doskonale wypełniają przestrzeń. Rozplenicę należy sadzić na stanowiskach nasłonecznionych, w glebie wilgotnej, żyznej i przepuszczalnej. Jest trawą mrozoodporną, odporną na choroby oraz rzadko atakowaną przez szkodniki. Doskonale sprawdzi się w ogrodach miejskich, parkach oraz posadzona w okolicy domu.

  Kortaderia pampasowa ‘Pumilia’ i ‘Rosea’ - ozdobne trawy wysokie

  Jest to niezwykle ozdobna trawa ogrodowa. Wyróżnia się zielonymi sztywnymi liśćmi, które tworzą kępę podobną do bukietu  - w doskonały sposób wyróżnia się na tle pozostałych roślin. Swym wzrostem osiąga około 80-90cm wysokości, a w czasie kwitnienia od 1,5 do 1,7m. Jest rośliną niezwykle łatwą w uprawie, a przy tym nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest najpiękniej kwitnącą trawą - ogromne puchate pióropusze pojawiają się końcem lata. Preferuje stanowiska nasłonecznione, ale rośnie również na stanowiskach lekko półcienistych. Nie ma specjalnych wymagań glebowych, najlepiej rośnie w lekkiej przepuszczalnej glebie. Swoje zastosowanie znajdzie jako forma dekoracji na rabatach, w pobliżu oczek wodnych, a także w parkach i ogrodach miejskich.

 • Trawy ozdobne średniej...

  Spis treści:

  1. Trawy ozdobne w ogrodzie
  2. Trawy ozdobne - rodzaje
  3. Ostnica cieniutka - trawy ozdobne średniej wielkości
  4. Kostrzewa sina
  5. Trawa ozdobna - Turzyca Morrowa Gold Band

  Trawy ozdobne w ogrodzie

  Trawy pełnią niezwykle dekoracyjną funkcję i należą do coraz częściej spotykanych roślin w wielu parkach oraz ogrodach miejskich, a także często spotkać możemy w ogrodach przydomowych. W sklepie Ogrodowa Galeria dostępny jest szeroki wybór traw, ze względu na wzrost, wygląd, a także barwę liści. Niektóre odmiany traw posiadają również przepiękne kwiatostany utrzymujące się, aż do zimy. W ofercie naszego sklepu znajdziecie trawy średniej wielkości, które sprawdzą się w każdym ogrodzie, posadzone w kępie, jako solitery. Będą również stanowić formę dekoracji posadzone na rabacie, w kompozycji z bylinami i kwiatami ogrodowymi, a także w pobliżu oczek i zbiorników wodnych.

  Trawy ozdobne - rodzaje

  Trawy w ogrodzie doskonale wyglądają na tle krzewów i drzew ozdobnych, a także w świetny sposób będą komponować się z kwiatami ogrodowymi. Rośliny te w wielu odmianach są:

  • zimozielone,
  • mrozoodporne (dzięki czemu stanowią formę dekoracji przez cały rok),
  • odporne na choroby,
  • rzadko atakowane przez szkodniki,
  • nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych,
  • niezwykle łatwe w uprawie
  • długowieczne (potrafią rosnąć w jednym miejscu nawet kilkanaście lat).

  Ostnica cieniutka - trawy ozdobne średniej wielkości

  Trawa ozdobna często spotykana w wielu ogrodach i parkach. Rośnie w kępach, posiada cienkie, delikatne źdźbła, swym wzrostem osiąga od 30 do maksymalnie 50 cm wysokości. Jest charakterystyczna ze względu na kremowe puchate kwiatostany, które stanowią główną ozdobę. Ostnica w naszym rejonie jest uznawana za trawę jednoroczną. Jest łatwa w uprawie i nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych - odpowiednia dla osób zapracowanych. Preferuje stanowiska słoneczne i ciepłe, rośnie w glebie żyznej. Jeśli Ostnicę odpowiednio zabezpieczymy przed mrozem, powinna przetrwać na następny rok. Doskonale sprawdzi się jako nasadzenia rabatowe, w pobliżu oczek wodnych, w kompozycji z bylinami lub posadzona samotnie, w kępie.

  Kostrzewa sina

  Należy do grupy traw ozdobnych średnich, które w świetny sposób stanowią formę dekoracji na rabatach, w kompozycji z kwiatami ogrodowymi i bylinami, a także doskonale wygląda posadzona w kępie, w centralnym punkcie. Kostrzewa sprawdzi się w ogrodzie w każdym stylu, zarówno w ogrodzie naturalistycznym, jak i urządzonym w bardziej eleganckim stylu. Kostrzewa sina to dla wielu osób znana jako "niebieska trawa" tworząca kępki o kulistym pokroju. Swym wzrostem osiąga 20-30 cm wysokości. Jest bardzo łatwa w uprawie, jest również trawą zimozieloną, dzięki czemu stanowi formę dekoracji przez cały rok. Preferuje stanowiska nasłonecznione i osłonięte od wiatru, rośnie w glebie żyznej, przepuszczalnej, lekkiej. Nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, ale w okresie wiosennym należy usunąć zeschnięte liście lub lekko ją przyciąć. Będzie stanowić dekorację zarówno posadzona w kępie, ale także znajdzie swoje zastosowanie w ogrodach skalnych, na rabatach, jako nasadzenia pod krzewami lub drzewami ozdobnymi.

  Trawa ozdobna - Miskant chiński Red Chef

  Trawa ta osiągająca swym wzrostem ok. 1 m wysokości. Posiada lekko wygięte, przewieszone liście, które tworzą zwarte kępy. Na przełomie września i października pojawiają się dekoracyjne wiechy w kolorze ciemnej czerwieni, jednak po przekwitnięciu zmieniają swą barwę na ciemno srebrną. W okresie jesiennym również liście zmieniają kolor na żółto czerwony.  Swoje zastosowanie znajdzie w każdym ogrodzie, zarówno w ogrodzie naturalistycznym, jak i urządzonych w bardziej nowoczesnym stylu. Doskonale prezentuje się w połączeniu ze skałami, murkami, dlatego będzie doskonała na skalniaki.

  Każdy ogród najlepiej prezentuje się, gdy wypełniony jest krzewami, kwiatami, a także trawą ozdobną. W takim miejscu też najlepiej odpoczywa się - z dala od zgiełku miasta. Trawy ozdobne średnie w wielu odmianach są zimozielone, niektóre z nich zmieniają swą barwę jesienią, inne zaś przez cały rok mają tą samą barwę. Dzięki temu nasz ogród przez cały sezon wygląda atrakcyjnie, jest pełen kwitnących kwiatów i traw ogrodowych. Jednak by rosły bujnie powinniśmy odpowiednio dobrać roślinę względem wymagań oraz warunków panujących w ogrodzie.

 • Trawy ozdobne niskie

  Spis treści:

  1. Trawy ozdobne niskie
  2. Trawa ozdobna do ogrodu
  3. Turzyca Morrowa - trawa ozdobna do ogrodu
  4. Kostrzewa Sina - trawa w ogrodzie
  5. Konwalnik Płaskopędowy - trawy ozdobne

  Trawy ozdobne niskie

  Trawa ozdobna pełni bardzo ozdobną funkcję i jest rośliną niezwykle uniwersalną. Przede wszystkim doskonale będzie prezentować się posadzona w kępie jako solitera, ale równie pięknie sprawdzi się w połączeniu z bylinami lub kwiatami ogrodowymi. Kępy trawy są tak uniwersalne i różnorodne, że sprawdzą się w każdym stylu ogrodowym, zarówno w ogrodzie naturalistycznym, jak i urządzonym w bardziej eleganckim stylu. W sklepie Ogrodowa Galeria dostępne są trawy dzielące się na różne wysokości, a także ozdobne z wielobarwnych liści czy zakwitające w bujne kwiatostany, które dodatkowo tworzą formę dekoracji. Oprócz tego trawy są niezwykle łatwe w uprawie, niektóre odmiany są zimozielone oraz wiele odmian jest długowiecznych, dzięki czemu potrafią rosnąć w jednym miejscu przez kilka lub kilkanaście lat.

  Trawa ozdobna do ogrodu

  Trawy ze względu na swą różnorodność potrafią doskonale wyglądać w kompozycji z bylinami, kwiatami, świetnie prezentują się posadzone pod krzewami i drzewami ozdobnymi, a także pięknie prezentują się posadzone w kępie, jako solitery. Najczęściej możemy je spotkać w ogrodach urządzonych w stylu naturalistycznym lub w ogrodach o lekko dzikim charakterze. W ofercie sklepu Ogrodowa Galeria znajdziecie m.in. takie gatunki traw jak:

  • Turzyca Morrowa,
  • Kostrzewa Sina,
  • Konwalnik Płaskopędowy.

  Są to odmiany traw o niewielkim wzroście, które będą pełnić funkcję dekoracyjną nie tylko do ogrodu, a także świetnie sprawdzą się posadzone w donicy, jako ozdoba na balkon lub taras.

  Turzyca Morrowa - trawa ozdobna do ogrodu

  Turzyca Morrowa Gold Band to niska trawa ozdobna doskonale pasująca do każdego ogrodu. Wypełni przestrzeń między innymi roślinami na rabacie, będzie pełnić funkcję ozdobną posadzona jako solitera, a także często jest wybierana jako ozdoba na balkon lub taras. Turzyca Morrowa jest trawą zimozieloną, dzięki czemu będzie stanowić ozdobę również zimą. Swym wzrostem osiąga około 30 cm wysokości, charakteryzuje się cienkimi liśćmi w kolorze zielonym, z lekko żółtymi brzegami. Liście Turzycy lekko wyginają się w łuk, rosną dość wolno tworząc niewielkie, delikatne kępy. Preferuje stanowiska w cieniu lub półcieniu, rośnie w glebie wilgotnej, ale dobrze radzi sobie również w glebach suchych. Doskonale sprawdzi się posadzona w kępie w eleganckim ogrodzie, także posadzona na rabatach. Jest rośliną mrozoodporną, a ze względu na swój regularny pokrój oraz niewielki wzrost - doskonale prezentuje się posadzona w pojemniku na tarasie lub balkonie.

  Kostrzewa Sina - trawa w ogrodzie

  Kostrzewa Sina jest charakterystycznym rodzajem trawy przede wszystkim ze względu na barwę. Posiada srebrno - niebieskie liście układające się w kępę przypominającą kulę. Osiąga do 20 cm wysokości, a na przełomie czerwca i lipca zakwita w niewielkie, kłosowate wiechy. Preferuje stanowiska nasłonecznione, gdzie zachowuje swoją charakterystyczną barwę, rośnie w glebie ogrodowej, przepuszczalnej i lekko piaszczystej. Jest odporna na wiatr i suszę. Trawy w ogrodzie takie jak Kostrzewa doskonale sprawdzą się w ogrodach skalnych, na rabatach, w kompozycji z innymi trawami ozdobnymi, a także z bylinami i kwiatami ozdobnymi.

  Konwalnik Płaskopędowy - trawy ozdobne

  Konwalnik Płaskopędowy Niger to niewielkie kępy wąskich liści w kolorze ciemnego fioletu. Swym wzrostem osiąga 30-40 cm wysokości. W okresie zakwitania posiada drobne kwiaty w kolorze biało - kremowym przypominające dzwoneczki. Kwiaty utrzymują się od lipca do września, więc przez długi okres czasu doskonale komponują się na tle ciemnych liści trawy. Konwalnik charakteryzuje się drobnymi jagodami w ciemnym kolorze, które pojawiają się jesienią. Preferuje stanowisko nasłonecznione, dobrze rośnie również w półcieniu, w glebie przepuszczalnej, lekkiej. Doskonale sprawdzi się w ogrodach skalnych, na rabatach, w kompozycji z bylinami oraz pięknie prezentuje się posadzony w pojemnikach.

   

 • Trawy kwitnące

  Spis treści:

  1. Trawy ozdobne do ogrodu - trawy kwitnące
  2. Trawy kwitnące - zastosowanie
  3. Rodzaje traw ozdobnych - Miskant chiński
  4. Kortaderia pampasowa
  5. Proso rózgowate jako dekoracja do ogrodu

  Trawy ozdobne do ogrodu - trawy kwitnące

  W ofercie sklepu Ogrodowa Galeria oferujemy szeroki wybór roślin ozdobnych, w tym trawy, które doskonale prezentują się posadzone w kępie zarówno jako solitera, jak i w kompozycji z bylinami czy kwiatami ogrodowymi. Trawy swe walory dekoracyjne zawdzięczają nie tylko barwie liści, ale dostępnych jest również sporo gatunków traw kwitnących. Kwiaty doskonale wyglądają na tle liści, a także wyróżniają się spośród pozostałych roślin. Trawy ogrodowe są bardzo łatwe w uprawie, nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Wiele odmian jest zimozielonych, mrozoodpornych, a także odpornych na suszę. Większość traw ozdobnych dostępnych w sklepie Ogrodowa Galeria jest odpornych również na choroby, a także są rzadko atakowane przez szkodniki, są długowieczne i stanowią formę dekoracji przez długi okres czasu.

  Trawy kwitnące - zastosowanie

  Trawy ozdobne zarówno z liści, jak i kwiatów znajdą wiele zastosowań nie tylko w ogrodzie, ale również mogą pełnić funkcję ozdobną posadzone w pojemniku lub donicy, na balkonie lub tarasie. Rośliny te doskonale wyglądają posadzone na rabatach, w kompozycji z bylinami, kwiatami ogrodowymi. Mogą wyznaczać granice rabat, świetnie sprawdzą się jako wypełnienie przestrzeni pomiędzy krzewami i drzewami. Wiele gatunków idealnie nadaje się do posadzenia na skalniakach, świetnie sprawdzą się także jako solitery, posadzone w kępie w każdym ogrodzie. Zarówno w tym, o lekko dzikim charakterze, jak i w ogrodzie urządzonych w bardziej eleganckim i stonowanym stylu. Sklep Ogrodowa Galeria oferuje m.in. trawy ozdobne takie jak:

  • Miskant chiński Silberfeder,
  • Kortaderia pampasowa Pumilia,
  • Proso rózgowate Heavy Metal.

  Rodzaje traw ozdobnych - Miskant chiński

  Miskant chiński należy do traw, które doskonale wypełnią każdą przestrzeń w ogrodzie. Odmiana Silberfeder jest rośliną wieloletnią, szybko rosnącą w gęste kępy o lekko wygiętych liściach. Liście są bardzo charakterystyczne ze względu na niebieskozielony kolor, a przez środek liścia przechodzi nerw w kolorze biało-srebrzystym, który tworzy niezwykle dekoracyjny efekt. W okresie zakwitania (w sierpniu) Miskant posiada wiechowate kwiaty, które po pewnym czasie przybierają formę delikatną, pierzastą i utrzymują się aż do zimy. Swym wzrostem osiąga nawet do 2 metrów wysokości. Miskant preferuje stanowiska nasłonecznione i glebę lekko wilgotną, ale dobrze rosną również w cieniu. Swoje zastosowanie znajdzie między innymi w okolicy zbiorników wodnych, na rabatach, w okolicy altan. Często jest wykorzystywany również jako żywopłot, doskonale wygląda posadzony w kępie, jako soliter.

  Kortaderia pampasowa

  Jest to trawa tworząca gęste kępy, doskonale prezentuje się jako solitera, posadzona w centralnym miejscu w ogrodzie. Jest trawą o sporych wymiarach - potrafi osiągnąć do 2 metrów wysokości, a kwiaty w okresie zakwitania nawet do 1,5 metra wysokości. Kortaderia zakwita na przełomie sierpnia i września - posiada piękne kwiaty w kolorze kremowobiałym, które doskonale prezentują się na tle wysokich, zielonych liści. Jest to trawa łatwa w uprawie i nie wymaga specjalnych zabiegów. Preferuje stanowisko nasłonecznione i glebę przepuszczalną, żyzną. Lubi środowisko wilgotne, doskonale będzie rosła w okolicy stawów, oczek wodnych. Kwiaty Kortaderii idealnie nadają się na kompozycje do suchych bukietów.

  Proso rózgowate jako dekoracja do ogrodu

  Proso należy do grupy traw charakteryzujących się przede wszystkim jasnoniebieskimi liśćmi o prostej, sztywnej formie.Jesienią zaś zmieniają swą barwę na żółtą. Liście nie osiągają sporych rozmiarów - są wąskie i liczą około 20-30 cm. W okresie zakwitania, na przełomie lipca i sierpnia pojawiają się kwiatostany, które tworzą dodatkową dekorację i utrzymują się aż do zimy. Proso preferuje stanowiska nasłonecznionego, rośnie w glebie żyznej. Swoje zastosowanie znajdzie jako forma dekoracji na rabatach, trawnikach, w kompozycjach lub posadzone pojedynczo, w kępach.

 • Trawy ozdobne o...

  Spis treści:

  1. Trawy ozdobne o dekoracyjnych liściach
  2. Trawy w ogrodzie - z czym łączyć trawy ozdobne ?
  3. Imperata cylindryczna Red Baron - rodzaje traw o ozdobnych liściach
  4. Kostrzewa sina - trawa w ogrodzie
  5. Hakonechloa smukła Aureola

  Trawy ozdobne o dekoracyjnych liściach

  W ofercie sklepu Ogrodowa Galeria znajdziecie szeroki wybór wielu odmian traw ozdobnych różniących się między sobą wielkością, pokrojem czy barwą liści. Wiele gatunków posiada również kwiatostany, które dodatkowo tworzą formę dekoracji doskonale prezentując się na tle liści i pozostałych roślin w ogrodzie. Rośliny te są niezwykle łatwe w uprawie, nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Wiele gatunków jest długoletnich, dzięki czemu mogą rosnąć w jednym miejscu przez kilka lub nawet kilkanaście lat. Trawy ozdobne o dekoracyjnych liściach wyróżniają się na tle pozostałych roślin między innymi barwą liści czy pokrojem. Trawy najlepiej prezentują się posadzone w kępie, jako solitery. Równie doskonale wyglądają na rabatach. Trawy o niskim wzroście mogą wyznaczać granicę rabaty, inne zaś doskonale wyglądają posadzone w pobliżu oczka wodnego.

  Trawy w ogrodzie - z czym łączyć trawy ozdobne ?

  Trawy ozdobne doskonale prezentują się posadzone w kępie. Świetnie wyglądają pojedyncze kępy, posadzone w głównym punkcie w ogrodzie i sprawdzą się zarówno w ogrodzie urządzonym w minimalistycznym, stonowanym i lekko eleganckim stylu, jak i idealnie będą prezentować się w ogrodzie naturalistycznym. Kępy traw możemy łączyć na rabatach, w kompozycji z bylinami lub kwiatami ogrodowymi. Trawy świetnie wyglądają, gdy rosną pod koroną drzew lub krzewów ozdobnych - w doskonały sposób wypełniają pustą przestrzeń na rabacie. Ogromną zaletą traw ozdobnych jest fakt, że wiele odmian jest odpornych na wiele czynników zewnętrznych, w tym między innymi na mróz, wiatr czy suszę. Dzięki temu nie wymagają one wielu zabiegów pielęgnacyjnych, a stanowią dekorację przez wiele lat. Niektóre gatunki świetnie czują się w środowisku wilgotnym i preferują stanowiska w cieniu lub półcieniu. W ten sposób możemy wypełnić problematyczną przestrzeń, w której inne rośliny nie miałyby możliwości, by rosnąć pięknie i bujnie przez długi okres czasu. Trawy ozdobne to niezwykle uniwersalne rośliny dostępne w sklepie Ogrodowa Galeria w wielu odmianach, barwach i rozmiarach.

  Imperata cylindryczna Red Baron - rodzaje traw o ozdobnych liściach

  Imperata cylindryczna należy na grupy traw o niezwykle dekoracyjnej barwie liści. Imperata tworzy niewielkie, luźne kępy traw o czerwonych liściach, które jesienią zmieniają swą barwę na purpurową. Jest to trawa wolno rosnąca i osiąga 40-60 cm wysokości. Trawa ozdobna Imperata jest łatwa w uprawie, preferuje stanowiska nasłonecznione, jednak dobrze czuje się również w miejscach półcienistych. Rośnie w glebie żyznej, wilgotnej. W okresie jesienno - zimowym należy dodatkowo okryć trawę, by zapobiec przemarznięciu. Imperata cylindryczna swoje zastosowanie znajdzie w wielu ogrodach, parkach, na rabatach, a także często jest wykorzystywana jako roślina okrywowa.

  Kostrzewa sina - trawa w ogrodzie

  Kostrzewa sina to często spotykana trawa ozdobna w wielu ogrodach oraz parkach. Charakterystyczna ze względu na niebiesko - srebrną barwę liści, które są niezwykle dekoracyjne i doskonale sprawdzą się w każdym ogrodzie. Zarówno w tym o eleganckim charakterze, jak i urządzonym w stylu naturalistycznym. Kostrzewa sina jest trawą niewysoką - osiąga około 20 cm wysokości. Kostrzewa preferuje stanowiska nasłonecznione. Promienie słońca mają wpływ na dekoracyjną barwę. Rośnie w lekkiej glebie ogrodowej. Swoje zastosowanie znajdzie przede wszystkim w ogrodach skalnych, gdzie w doskonały sposób będzie się prezentować z pozostałymi roślinami. Sprawdzi się także na rabatach, posadzona pojedynczo, jako solitera.

  Hakonechloa smukła Aureola

  Jest to trawa ozdobna przede wszystkim na liście w żółto-zielone pasy, które w okresie jesieni zmieniają swą barwę na lekko różową. Rośnie w kępach, osiąga do 50 cm wysokości. Tworzy gęste kępy o bujnych liściach, które wyróżniają się na tle pozostałych roślin w ogrodzie. Preferuje stanowiska nasłonecznione i rośnie w glebie lekko wilgotnej. Jest rośliną odporną na mróz, jednak w okresie suszy wymaga regularnego podlewania. Swoje zastosowanie znajdzie w ogrodach, posadzona pojedynczo, jako solitera. Świetnie będzie prezentować się w kompozycji z bylinami.

 • Trawy ozdobne na słońce

  Spis treści:

  1. Trawy ozdobne na słońce
  2. Trawy wymagające stanowiska nasłonecznionego - zastosowanie
  3. Miskant chiński Morning Light
  4. Imperata cylindrica - trawa ozdobna do ogrodu
  5. Kostrzewa sina

  Trawy ozdobne na słońce

  trawy ozdobne należą do roślin uniwersalnych i są odporne na wiele czynników zewnętrznych, między innymi dlatego, że naturalnie wywodzą się z terenów otwartych. Mimo to, trawy, jak wszystkie rośliny - mają swoje wymagania. Dotyczą one przede wszystkim odpowiedniego stanowiska, a także gleby, w której będą prawidłowo rosnąć. W sklepie Ogrodowa Galeria dostępnych jest wiele odmian traw lubiących słońce, które doskonale sprawdzą się w każdym ogrodzie, w przestrzeni obok domu lub w parku czy zieleni miejskiej. Niektóre z nich mają zdolność dopasowania się do warunków panujących w ogrodzie, takich jak np. chwilowy brak słońca, jednak będzie to miało wpływ na wygląd rośliny.

  Trawy wymagające stanowiska nasłonecznionego - zastosowanie

  Wszystkie trawy ozdobne doskonale prezentują się w każdym ogrodzie i mają wiele zastosowań. Trawy ozdobne na stanowisko słoneczne w doskonały sposób wypełnią przestrzeń rabat, mogą stanowić ich granice, a także świetnie będą wyglądały posadzone w kompozycji z bylinami czy kwiatami ogrodowymi. Trawy najlepiej prezentują się posadzone w kępie - doskonale będą prezentować się w centralnym punkcie jako główna ozdoba ogrodu. Niektóre odmiany idealnie poradzą sobie posadzone na skalniaku. Wśród wielu gatunków traw ozdobnych znajdziemy takie, które idealnie sprawdzą się zarówno do ogrodu naturalistycznego, jak i urządzonego w bardziej eleganckim i stonowanym stylu. Do najbardziej popularnych traw ozdobnych lubiących stanowisko nasłonecznione należy m.in:

  • Miskant chiński - dostępny w wielu odmianach,
  • Imperata cylindryczna Red Baron,
  • Kostrzewa sina.

  Miskant chiński Morning Light

  To trawa o zwiewnym pokroju oraz delikatnym kolorze. Osiąga spore wysokości, ponieważ potrafi rosnąć nawet do 200 cm wysokości. Roślina posiada lekko srebrzyste ubarwienie liści, lekko kremowe, a przez środek blaszki przechodzi nerw w jasnym kolorze, który nadaje trawie niezwykle dekoracyjnego charakteru. W okresie zakwitania, na przełomie sierpnia i września posiada wiechowate kwiaty o ciemno czerwonej barwie. Z czasem zmieniają swą barwę na jaśniejszą - kremowo-białą. Ta odmiana trawy ozdobnej doskonale rośnie na stanowiskach nasłonecznionych w glebie wilgotnej i żyznej. Miskant doskonale sprawdzi się posadzony w kępie, w kompozycji z bylinami i innymi kwiatami ogrodowymi. Świetnie będzie wyglądał posadzony na rabacie, dobrze będzie czuł się również w okolicy oczka wodnego.

  Imperata cylindrica - trawa ozdobna do ogrodu

  Imperata Red Baron jest trawą o średniej wielkości, swym wzrostem osiąga około 40-60 cm wysokości. Posiada wąskie liście o czerwonej barwie, które jesienią zmieniają swą barwę na mocno purpurową. Imperata jest trawą łatwą w uprawie i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Preferuje stanowisko nasłonecznione i rośnie w glebie wilgotnej, żyznej. Swoje zastosowanie znajdzie w każdym ogrodzie, doskonale będzie wyglądać posadzona w kępie. Może służyć jako roślina okrywowa, na rabatach będzie wyglądać doskonale w kompozycji z bylinami, sprawdzi się także do wyznaczania granic. Imperata jest trawą ozdobną, która dobrze czuje się posadzona w donicy - będzie stanowić formę dekoracji na balkonie lub tarasie.

  Kostrzewa sina

  Kostrzewa sina jest trawą charakterystyczną ze względu na barwę oraz pokrój liści. Posiada sztywne, proste i wąskie liście o niebiesko-srebrzystej barwie. Rośnie w kępie układającej się w formie kuli. Jest trawą o niewielkim wzroście - osiąga około 20 cm wysokości. Kostrzewa wymaga stanowiska nasłonecznionego, by utrzymać swą niesamowitą barwę. Rośnie w lekkiej glebie ogrodowej. Jest trawą odporną na suszę. Doskonale sprawdzi się posadzona w kępie w ogrodzie minimalistycznym, jak i w kompozycji z bylinami. Może być posadzona na skalniakach, rabatach.

   

   

 • Trawy ozdobne do...

  Spis treści:

  1. Trawy do półcienia i cienia w ogrodzie
  2. Zastosowanie trawy ozdobnej do półcienia i cienia
  3. Turzyca oszimska Evergold- rodzaje traw ozdobnych
  4. Rośliny lubiące cień - turzyca wiosenna The Beatles
  5. Trawa ogrodowa - pielęgnacja

  Trawy do półcienia i cienia w ogrodzie

  Trawy ozdobne pełnią niezwykle dekoracyjną funkcję i mają wiele zastosowań. Ze względu na to, że są to bardzo uniwersalne rośliny, są bardzo łatwe w uprawie i nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Jednak jak wszystkie rośliny, by trawa rosła bujnie przez długi okres czasu, należy jej zapewnić odpowiednie stanowisko i rodzaj gleby. W sklepie Ogrodowa Galeria dostępne są trawy ozdobne do miejsc zacienionych, które w świetny sposób wypełnią przestrzeń pomiędzy drzewami i krzewami, a także wypełnią problematyczną rabatę, na której np. kwiaty nie miałyby możliwości rosnąć.

  Zastosowanie trawy ozdobnej do półcienia i cienia

  Różne gatunki traw doskonale sprawdzą się w wielu miejscach, ponieważ ozdobne trawy należą do niezwykle uniwersalnych roślin. Przede wszystkim idealnie sprawdzą się do ogrodu naturalistycznego, urządzonego w lekko dzikim stylu, jak i do ogrodu eleganckiego, urządzonego w minimalistycznym stylu. Trawa ozdobna świetnie wygląda posadzona w kępie, może stanowić formę dekoracji sama w sobie, nawet na małej przestrzeni. Odmiany traw sprawdzą się także w ogrodach skalnych, w okolicy oczek wodnych, jako wypełnienie rabat, wyznaczanie granicy. Doskonale prezentują się w kompozycji z bylinami, mogą również wypełnić przestrzeń pomiędzy krzewami i drzewami ozdobnymi.

  Turzyca oszimska Evergold - rodzaje traw ozdobnych

  Turzyca oszimska jest trawą idealnie nadającą się do ogrodów cienistych, jest rośliną zimozieloną, rosnącą w kępie o wysokości około 30 cm. Posiada lekko wygięte liście o bardzo charakterystycznej barwie - zielone liście z żółtym środkiem. Jest trawą bardzo łatwą w uprawie, nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest odporna na choroby oraz rzadko atakowana przez szkodniki. Preferuje stanowisko w cieniu, najlepiej osłonięte od wiatru. Rośnie w glebie wilgotnej. Swoje zastosowanie znajdzie w każdym miejscu. Doskonale sprawdzi się jako roślina okrywowa, w okolicy murków, świetnie będzie wyglądać na rabacie pomiędzy kamienistymi ścieżkami. Idealnie prezentuje się w kompozycji z innymi trawami, bylinami. Swą barwą potrafi rozjaśnić każdą przestrzeń, idealnie nadaje się do ogrodów naturalistycznych.

  Rośliny lubiące cień - Turzyca wiosenna The Beatles

  Turzyca wiosenna The Beatles jest rośliną bardzo dekoracyjną, tworzy niewielkiej wysokości zielone, gęste kępy. Swym wzrostem osiąga około 20-30 cm wysokości. Posiada lekko wygięte, wąskie liście w kolorze ciemnozielonym. Przypomina pokrojem czuprynę włosów leżąca na ziemi. Turzyca jest trawą łatwą w uprawie i nie ma specjalnych wymagań pielęgnacyjnych. Preferuje glebę żyzną i wilgotną. Rośnie na stanowiskach cienistych i półcienistych - doskonale sprawdzi się w miejscach problematycznych. Jest trawą mrozoodporną i częściowo zimozielona. Idealnie prezentuje się posadzona na brzegu zbiorników wodnych, sprawdzi się jako wyznaczanie granic na rabatach, doskonale wygląda również posadzona w kompozycji z bylinami. Sprawdzi się także w donicy, jako ozdoba na balkon lub taras.

  Trawa ogrodowa - pielęgnacja

  Ogród pełen drzew i krzewów to idealne miejsce do odpoczynku, jednak każdy ogród przepięknie prezentuje się, jeśli znajdują się w nim także trawy, byliny i kwiaty ogrodowe. Trawy pełnią niezwykle dekoracyjną funkcję i potrafią wypełnić każdą przestrzeń. Wszystkie odmiany dostępne w sklepie Ogrodowa Galeria są wieloletnie i potrafią rosnąć w jednym miejscu przez kilka lub nawet kilkanaście lat. Jednak by rosły bujnie przez długi okres czasu należy im zapewnić odpowiednie stanowisko, a także rodzaj gleby. Wiele gatunków potrafi dopasować się do warunków panujących w środowisku, jednak niektóre odmiany zawdzięczają swą barwę promieniom słońca, inne zaś preferują stanowisko w cieniu, by zapobiec uszkodzeniu liści. Gleba również ma znaczenie - pozytywnie wpływa na prawidłowy rozwój rośliny. Oprócz tego niektóre gatunki wymagają przycinania pędów, nawożenia lub regularnego podlewania. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji zapewnimy sobie piękny wygląd przez długi okres czasu.

   

   

   

 • Trawy ozdobne w donicach

  Spis treści:

  1. Trawy ozdobne w donicach
  2. Trawy ozdobne doniczkowe - rodzaje traw balkonowych
  3. Imperata cylindryczna - trawa ozdobna na balkon
  4. Kostrzewa sina - trawy w donicach
  5. Rozplenica japońska

  Trawy ozdobne w donicach

  Trawy ozdobne pełnią niezwykle dekoracyjną funkcję, a przy tym są łatwe w uprawie i nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Są to rośliny bardzo uniwersale i będą doskonale prezentować się w każdej przestrzeni. W sklepie Ogrodowa Galeria dostępne są różne gatunki traw, w tym także trawy w donicach, które idealnie sprawdzą się jako forma dekoracji na balkon lub taras. Wiele gatunków roślin rosnących w pojemnikach świetnie również będzie prezentować się przed domem lub w niewielkim ogrodzie. Jednak by trawa rosła bujnie przez długi okres czasu należy zapewnić jej odpowiednie warunki środowiskowe, w tym między innymi stanowisko oraz odpowiedni rodzaj gleby.

  Trawy ozdobne doniczkowe - rodzaje traw balkonowych

  W ofercie sklepu Ogrodowa Galeria znajdziecie szeroki wybór roślin ogrodowych, w tym także trawy, które równie doskonale sprawdzą się jako forma dekoracji na balkon lub taras. Trawy w ogrodzie potrafią rosnąć w jednym miejscu przez kilka lub nawet kilkanaście lat, jednak by tak się stało należy zapewnić roślinie odpowiednie warunki. To samo dotyczy traw rosnących w donicy lub pojemniku. Do najczęściej wybieranych traw doniczkowych należą m.in:

  • Imperata cylindryczna Red baron,
  • Kostrzewa sina,
  • Rozplenica japońska Little Bunny.

  Są to bardzo dekoracyjne trawy rosnące w kępach, o ozdobnych liściach. Sprawdzą się zarówno posadzone w ogrodzie, jak i doskonale nadają się do posadzenia w donicy lub pojemniku. Będą stanowić formę dekoracji na balkonie lub tarasie, w połączeniu z innymi bylinami lub kwiatami ogrodowymi, ale pięknie prezentują się również posadzone w kępie w donicy jako solitera.

  Imperata cylindryczna - trawa ozdobna na balkon

  Imperata Cylindryczna to trawa dekoracyjna przede wszystkim ze względu na atrakcyjną barwę liści - czerwoną, a jesienią zmieniają swój kolor na purpurowy. Trawa osiąga 40-60 cm wysokości, jest łatwa w uprawie i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Preferuje stanowiska nasłonecznione lub półcieniste, rośnie w glebie żyznej, przepuszczalnej i lekko wilgotnej. Jest to rodzaj trawy o wielu zastosowaniach. Doskonale wypełni rabaty w ogrodzie, wypełni przestrzeń między krzewami i drzewami. Świetnie sprawdzi się posadzona w kępie, a także w kompozycji z bylinami. Jest to trawa, która idealnie nadaje się do posadzenia w ozdobnej donicy, by pełniła funkcję dekoracji na balkonie lub tarasie.

  Kostrzewa sina - trawy w donicach

  To rodzaj trawy doskonale prezentujący się zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie. Rośnie w kępie, posiada wąskie, proste liście w kolorze srebrzysto-niebieskim. Doskonale prezentuje się w ogrodach skalnych, posadzona pojedynczo w kępie. Jest trawą niską, osiąga do 20 cm wysokości. Jest rośliną łatwą w uprawie i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Preferuje stanowiska nasłonecznione - dzięki promieniom słońca utrzymuje swą charakterystyczną barwę. Rośnie w glebie lekkiej, ogrodowej. Doskonale prezentuje się w ogrodach skalnych, świetnie wygląda jako wypełnienie rabat pomiędzy kamienistymi ścieżkami. Jest to także idealna roślina do posadzenia w donicy, gdzie w świetny sposób będzie dekorować przestrzeń balkonu lub tarasu.

  Rozplenica japońska

  Rozplenica to trawa o wąskich zielonych liściach i drobnym kwiatostanach w kolorze kremowym. Swym wzrostem osiąga około 45 cm wysokości i rośnie w kępie. Preferuje stanowiska nasłonecznione lub półcieniste, osłonięte od wiatru. Rośnie w glebie przepuszczalnej, żyznej i lekko wilgotnej. Idealnie sprawdzi się jako roślina posadzona w dekoracyjnej skrzyni, donicy lub pojemniku i będzie stanowić formę dekoracji na balkonie lub tarasie. Doskonale nadaje się również jako dekoracja w każdym ogrodzie, jako wypełnienie rabat, jako solitera lub w kompozycji z innymi bylinami i kwiatami ogrodowymi.

  Trawy ozdobne w ogrodzie pełnią niezwykle dekoracyjną funkcję. Przepięknie wyglądają posadzone w kępie, jako solitery, a także w kompozycji z innymi roślinami. Sprawdzą się zarówno w ogrodzie naturalistycznym, jak i w bardziej eleganckim. Trawy ozdobne przepięknie prezentują się na balkonie, posadzone w donicy pełnią niezwykle dekoracyjną funkcję.

 • Trawy ozdobne na balkon

  Spis treści:

  1. Trawy ozdobne na balkon
  2. Trawy w donicach - ozdoba na balkon lub taras
  3. Trawa ozdobna - rodzaje traw na balkon
  4. Kostrzewa sina - trawy ozdobne w donicach
  5. Ostnica cieniutka
  6. Trzęślica modra - trawy na balkonie

  Trawy ozdobne na balkon

  Trawy ozdobne pełnią niezwykle dekoracyjną funkcję, doskonale pasują do każdego ogrodu, czy to posadzone w kępie, jako solitera, czy w kompozycji z bylinami i kwiatami ogrodowymi. W sklepie Ogrodowa Galeria znajdziecie również szeroki wybór traw ozdobnych na balkon, które w świetny sposób stanowią formę dekoracji, posadzone w skrzyni czy donicy. Trawy należą do bardzo uniwersalnych roślin, są często wybierane ze względu na dekoracyjny wygląd, a także bardzo łatwą formę uprawy. Trawa w ogrodzie czy trawa w doniczce nie wymaga praktycznie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych, a potrafi rosnąć w jednym miejscu nawet przez kilka lub kilkanaście lat - w zależności od odmiany.

  Trawy w donicach - ozdoba na balkon lub taras

  Jako roślinę rosnącą w pojemnikach warto wybrać trawę ozdobną, która świetnie sprawdzi się posadzona w dekoracyjnej donicy czy skrzyni. Idealnie będzie wyglądać posadzona w kępie, tworząc formę solitery, a także w kompozycji z bylinami czy kwiatami ozdobnymi. Niektóre gatunki są wieloletnie - potrafią rosnąć w jednym miejscu kilka lub nawet kilkanaście lat. Jednak by rosły bujnie przez długi okres czasu, nawet tak uniwersalne rośliny jak trawy ozdobne potrzebują odpowiednio dopasowanych warunków pod względem wymagań. Przede wszystkim należy zapewnić odpowiednie stanowisko oraz rodzaj gleby, a jeśli to konieczne- należy regularnie podlewać roślinę. Niektóre odmiany są odporne na suszę i mróz, inne z kolei należy odpowiednio zabezpieczyć przed wiatrem i mrozem.

  Trawa ozdobna - rodzaje traw na balkon

  W ofercie sklepu Ogrodowa Galeria znajdziecie szeroki wybór roślin, w tym także trawy ozdobne rosnące w donicach, które w przepiękny sposób zdobią balkon lub taras. Do najczęściej spotykanych traw na balkonach należą m.in:

  • Kostrzewa sina,
  • Ostnica cieniutka Pony Tails,
  • Trzęślica modra Variegata.

  Kostrzewa sina - trawy ozdobne w donicach

  Kostrzewa sina jest nisko rosnącą trawą osiągającą 25-30 cm wysokości, jest bardzo łatwa w uprawie i nie ma specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Charakteryzuje się wąskimi liśćmi w kolorze srebrzysto-niebieskim, które układają się w formę kuli. Kostrzewa wymaga stanowiska nasłonecznionego i rośnie w glebie lekkiej. Doskonale sprawdzi się w pojemniku na balkonie czy tarasie. Idealnie będzie prezentować się w donicy na barierce posadzona w kępie, a także w kompozycji z bylinami.

  Ostnica cieniutka

  Ostnica Pony Tails jest trawą mającą bardzo szerokie zastosowanie, w tym także sprawdzi się jako trawa rosnąca w donicy. Swym wzrostem osiąga około 30 cm wysokości. Posiada proste, wąskie liście w zielonym kolorze, a pod koniec czerwca posiada kwiatostany, które przepięknie falują na wietrze. Preferuje stanowisko nasłonecznione i rośnie w glebie przepuszczalnej, żyznej. Jest odporna na mróz. Przepięknie wygląda posadzona w każdym ogrodzie, w parkach, w zieleni miejskiej, na rabatach. Sprawdzi się także posadzona w donicy.

  Trzęślica modra - trawy na balkonie

  Trzęślica modra jest trawą idealnie pasującą do nowoczesnej zabudowy, przepięknie prezentuje się posadzona w kępie w wysokiej donicy. Swym wzrostem nie przekracza 50-60 cm wysokości. Posiada lekko wygięte liście w kolorze zielonym. Rośnie na stanowisku nasłonecznionym lub półcienistym, w glebie wilgotnej, lekko żyznej. Jest trawą odporną na mróz. Idealnie prezentuje się posadzona w pojemnikach, także na rabatach, w ogrodach oraz parkach. Kępy Trzęślicy doskonale wyglądają posadzone w kępie, a także w kompozycji z innymi bylinami lub kwiatami.

 • Trawy ozdobne zimozielone

  Spis treści:

  1. Trawy zimozielone do ogrodu lub na balkon
  2. Turzyca oszimska - trawa ozdobna zimozielona
  3. Hakonechola smukła Aureola - trawy ozdobne niskie
  4. Imperata cylindryczna Red Baron

  Trawy zimozielone do ogrodu lub na balkon

  Trawy ozdobne doskonale nadają się jako ozdoba w każdym ogrodzie, świetnie będą wyglądały posadzone pojedynczo w kępie, lub w kompozycji z innymi roślinami. W doskonały sposób wypełnią przestrzeń pomiędzy krzewami, drzewami, mogą stanowić granice rabat, a także sprawdzą się w ogrodach skalnych oraz posadzone w donicy na balkonie lub tarasie. Trawa zimozielona stanowi formę dekoracji przez cały rok, także zimą. Będzie świetnie prezentować się w każdym ogrodzie, zarówno w naturalistycznym, urządzonym w lekko dzikim charakterze, jak i w ogrodzie minimalistycznym. Trawy zimozielone cieszą się sporym zainteresowaniem, ze względu na dekoracyjną formę przez cały rok.

  Turzyca oszimska - trawa ozdobna zimozielona

  Turzyca oszimska Evergold to trawa wolno rosnąca, swym wzrostem osiąga około 30 cm wysokości. Rośnie w kępie, ma jasno żółte liście z zielonymi brzegami, które pełnią funkcję dekoracyjną. Turzyca oszimska preferuje stanowiska nasłonecznione lub półcieniste i rośnie w każdej glebie ogrodowej. Jest trawą zimozieloną, odporną na mróz, dzięki czemu stanowi formę dekoracji przez cały rok i doskonale prezentuje się na tle białego śniegu. Swoje zastosowanie znajdzie w każdym ogrodzie, w parku, jako nasadzenie rabat, jako wypełnienie miejsca pomiędzy krzewami lub drzewami. Może również rosnąć w okolicy oczek wodnych, sprawdzi się także posadzona w donicy, jako forma dekoracji na balkon lub taras.

  Turzyca morrowa Vanille Ice - trawy ozdobne niskie

  Turzyca morrowa Vanille Ice należy do traw o niezwykle dekoracyjnych liściach, ma długie, zielone liście z złoto żółtymi paskami, które układają się w kępy o zwiewnym pokroju. Posiada liście o zielono, żółto-złotej barwie. Swym wzrostem osiąga około 30 cm wysokości i jest rośliną wolno rosnącą. Dobrze znosi zimy, preferuje stanowiska lekko cieniste, dobrze rośnie w glebie żyznej, przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej. Doskonale sprawdzi się w każdym ogrodzie, wypełni przestrzeń rabat, świetnie będzie wyglądać w kompozycji z bylinami. Dzięki atrakcyjnej barwie liści rozjaśni każdą przestrzeń ogrodu. Może również stanowić granice rabat, a także pięknie będzie prezentować się posadzone w kępie, jako solitera.

  Turzyca włosista Bronze Form

  Turzyca włosista brązowa to wieloletnia i niezwykle oryginalna trawa ozdobna o niespotykanej barwie. Doskonale prezentuje się w nowoczesnych ogrodach, ogrodach żwirowych i na tradycyjnych skalniakach. Nie rozrasta się rozłogami , a tworzy gęste kępy dorastające do 30 cm wysokości i nieco większej szerokości. Jej liście są bardzo wąskie i nitkowate. Charakteryzują się usychającymi i skręconymi wierzchołkami.

  Trawy zimozielone należą do jednych z najczęściej wybieranych roślin do ogrodu, ze względu na łatwą uprawę, brak wymagań specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, a także na formę dekoracyjną przez cały rok. Wiele odmian jest wieloletnich, dzięki czemu mogą rosnąć w jednym miejscu przez długi okres czasu - do kilku lub nawet kilkunastu lat. Trawy zimozielone idealnie nadają się do ogrodu naturalistycznego, a także do ogrodu urządzonego w bardziej eleganckim oraz minimalistycznym stylu. W sklepie Ogrodowa Galeria dostępne są odmiany roślin idealnie pasujące do każdej przestrzeni. Jednak by rosły bujnie przez długi okres czasu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na odpowiednie stanowisko a także rodzaj gleby. Trawy ozdobne należą do roślin uniwersalnych, nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, a przy tym stanowią formę dekoracji przez długi okres czasu.