Śmiałek darniowy Deschampsia caespitosa TARDIFLORA C1,5
search
  • Śmiałek darniowy Deschampsia caespitosa TARDIFLORA C1,5
  • Śmiałek darniowy Deschampsia caespitosa TARDIFLORA C1,5
  • Śmiałek darniowy Deschampsia caespitosa TARDIFLORA C1,5
  • Śmiałek darniowy Deschampsia caespitosa TARDIFLORA C1,5

Śmiałek darniowy Deschampsia caespitosa TARDIFLORA C1,5

15,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Śmiałek TARDIFLORA wyróżnia się koronkowymi kwiatostanami powiewającymi nad kępką zimozielonych liści. Jest urokliwą trawa o małych wymaganiach. Śmiałka możesz wykorzystać w wielu aranżacjach ogrodowych.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Śmiałek darniowy TARDIFLORA -  atrakcyjna zimozielona trawa 

Wieloletnia kępiasta trawa ozdobna, która będzie zdobić Twój ogród cały rok. Trawa na początku okresu wegetacyjnego wytwarza zielone wygięte łukowato wąskie liście, niesamowitego uroku nabiera z czasem zakwitania.

Śmiałek TARDIFLORA wyróżnia się koronkowymi kwiatostanami powiewającymi nad kępką zielonych liści. Jest urokliwą trawa o małych wymaganiach. Śmiałka możesz wykorzystać w wielu aranżacjach ogrodowych jak również sadzić w pojemnikach i donicach. 

Trawa tworzy gęstą kępę zimozielonych liści o wysokości 40cm. W lipcu pojawiają się jej urokliwe srebrno-zielone kwiatostany. W późniejszym czasie nabierają słomkowej barwy i zasychają na zimę. W okresie kwitnienia roślina osiąga do 60cm wysokości 

Dużą zaletą śmiałka jest to, że wcześnie zaczyna kwitnąć w porównaniu do innych traw np. miskantów. Dodatkowym atutem jest jego zimozieloność, dzięki temu zdobi ogród przez cały rok.

 

Jak dbać o Śmiałka TARDIFLORA - uprawa 

  • stanowisko słoneczne, półcieniste

  • gleba przepuszczalna, przeciętna ogrodowa

  • podłoże umiarkowanie wilgotne

Śmiałek jest trawą o małych wymaganiach, równie dobrze poradzi sobie w półcieniu jaki i w słońcu. Jednak na stanowisku słonecznym jego kwitnienie będzie bardziej okazałe.

Wymagania glebowe też nie są wygórowane odpowiada mu przeciętna gleba ogrodowa, przepuszczalna. Śmiałek posadzony w podłożu bardziej  wilgotnym może uzyskać większe rozmiary.

Jest tolerancyjny co do odczynu gleby, jednak najlepiej czuje się w pH obojętnym. 

 

Jak dbać o Śmiałka darniowego TARDIFLORA po zimie? Jak i kiedy przyciąć?

Po zimie konieczne jest ścięcie zeszłorocznych liści przed rozpoczęciem wegetacji.

Dobrym czasem będzie wczesna wiosna po ustąpieniu największych przymrozków.  Na wiosnę warto zasilić Śmiałka wieloskładnikowym nawozem.

 

Czy Śmiałek jest rośliną wytrzymałą?

Z pewnością można stwierdzi, że Śmiałek jest rośliną wytrzymałą i mrozoodporną. Trawa może dożywać nawet 30 lat i dodatkowo jest zimozielona co ożywi Twój ogród zimą.

 

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Śmiałka z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 

Gdzie będzie dobrze wyglądał Śmiałek TARDIFLORA?

Śmiałek bardzo dobrze wygląda posadzony w grupie. jego kwiaty stanowią złotą chmurę, nadają lekkości otoczeniu. Będzie pasował do ogrodów z założeniem naturalistycznym i rustykalnym.

 

Z czym sadzić Śmiałka darniowego?

Aby stworzyć ciekawe kompozycje proponujemy sadzić śmiałka w towarzystwie: 

 

 

92CE-91048
58 Przedmioty
Komentarze (0)