Aktywne filtry

Trawy ozdobne do półcienia i cienia

Spis treści:

  1. Trawy do półcienia i cienia w ogrodzie
  2. Zastosowanie trawy ozdobnej do półcienia i cienia
  3. Turzyca oszimska Evergold- rodzaje traw ozdobnych
  4. Rośliny lubiące cień - turzyca wiosenna The Beatles
  5. Trawa ogrodowa - pielęgnacja

Trawy do półcienia i cienia w ogrodzie

Trawy ozdobne pełnią niezwykle dekoracyjną funkcję i mają wiele zastosowań. Ze względu na to, że są to bardzo uniwersalne rośliny, są bardzo łatwe w uprawie i nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Jednak jak wszystkie rośliny, by trawa rosła bujnie przez długi okres czasu, należy jej zapewnić odpowiednie stanowisko i rodzaj gleby. W sklepie Ogrodowa Galeria dostępne są trawy ozdobne do miejsc zacienionych, które w świetny sposób wypełnią przestrzeń pomiędzy drzewami i krzewami, a także wypełnią problematyczną rabatę, na której np. kwiaty nie miałyby możliwości rosnąć.

Zastosowanie trawy ozdobnej do półcienia i cienia

Różne gatunki traw doskonale sprawdzą się w wielu miejscach, ponieważ ozdobne trawy należą do niezwykle uniwersalnych roślin. Przede wszystkim idealnie sprawdzą się do ogrodu naturalistycznego, urządzonego w lekko dzikim stylu, jak i do ogrodu eleganckiego, urządzonego w minimalistycznym stylu. Trawa ozdobna świetnie wygląda posadzona w kępie, może stanowić formę dekoracji sama w sobie, nawet na małej przestrzeni. Odmiany traw sprawdzą się także w ogrodach skalnych, w okolicy oczek wodnych, jako wypełnienie rabat, wyznaczanie granicy. Doskonale prezentują się w kompozycji z bylinami, mogą również wypełnić przestrzeń pomiędzy krzewami i drzewami ozdobnymi.

Turzyca oszimska Evergold - rodzaje traw ozdobnych

Turzyca oszimska jest trawą idealnie nadającą się do ogrodów cienistych, jest rośliną zimozieloną, rosnącą w kępie o wysokości około 30 cm. Posiada lekko wygięte liście o bardzo charakterystycznej barwie - zielone liście z żółtym środkiem. Jest trawą bardzo łatwą w uprawie, nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest odporna na choroby oraz rzadko atakowana przez szkodniki. Preferuje stanowisko w cieniu, najlepiej osłonięte od wiatru. Rośnie w glebie wilgotnej. Swoje zastosowanie znajdzie w każdym miejscu. Doskonale sprawdzi się jako roślina okrywowa, w okolicy murków, świetnie będzie wyglądać na rabacie pomiędzy kamienistymi ścieżkami. Idealnie prezentuje się w kompozycji z innymi trawami, bylinami. Swą barwą potrafi rozjaśnić każdą przestrzeń, idealnie nadaje się do ogrodów naturalistycznych.

Rośliny lubiące cień - Turzyca wiosenna The Beatles

Turzyca wiosenna The Beatles jest rośliną bardzo dekoracyjną, tworzy niewielkiej wysokości zielone, gęste kępy. Swym wzrostem osiąga około 20-30 cm wysokości. Posiada lekko wygięte, wąskie liście w kolorze ciemnozielonym. Przypomina pokrojem czuprynę włosów leżąca na ziemi. Turzyca jest trawą łatwą w uprawie i nie ma specjalnych wymagań pielęgnacyjnych. Preferuje glebę żyzną i wilgotną. Rośnie na stanowiskach cienistych i półcienistych - doskonale sprawdzi się w miejscach problematycznych. Jest trawą mrozoodporną i częściowo zimozielona. Idealnie prezentuje się posadzona na brzegu zbiorników wodnych, sprawdzi się jako wyznaczanie granic na rabatach, doskonale wygląda również posadzona w kompozycji z bylinami. Sprawdzi się także w donicy, jako ozdoba na balkon lub taras.

Trawa ogrodowa - pielęgnacja

Ogród pełen drzew i krzewów to idealne miejsce do odpoczynku, jednak każdy ogród przepięknie prezentuje się, jeśli znajdują się w nim także trawy, byliny i kwiaty ogrodowe. Trawy pełnią niezwykle dekoracyjną funkcję i potrafią wypełnić każdą przestrzeń. Wszystkie odmiany dostępne w sklepie Ogrodowa Galeria są wieloletnie i potrafią rosnąć w jednym miejscu przez kilka lub nawet kilkanaście lat. Jednak by rosły bujnie przez długi okres czasu należy im zapewnić odpowiednie stanowisko, a także rodzaj gleby. Wiele gatunków potrafi dopasować się do warunków panujących w środowisku, jednak niektóre odmiany zawdzięczają swą barwę promieniom słońca, inne zaś preferują stanowisko w cieniu, by zapobiec uszkodzeniu liści. Gleba również ma znaczenie - pozytywnie wpływa na prawidłowy rozwój rośliny. Oprócz tego niektóre gatunki wymagają przycinania pędów, nawożenia lub regularnego podlewania. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji zapewnimy sobie piękny wygląd przez długi okres czasu.